UWAGA!

List Prezydenta Jerzego Wilka do uczniów, nauczycieli i rodziców

Elbląg, List Prezydenta Jerzego Wilka do uczniów, nauczycieli i rodziców
fot. UM Elbląg

Dzisiaj 15 tys. 787 uczniów rozpocznie nowy rok szkolny. Z tej okazji prezydent Elbląga Jerzy Wilk wystosował do uczniów, nauczycieli i rodziców list.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele i Rodzice
       Minęły wakacje. Przed Wami kolejny rok szkolny pełen nowych wyzwań i nauki. Pozwólcie, że przypomnę słowa Jana Pawła II z 1987 roku: Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje "Westerplatte". Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można "zdezerterować".
       Dla uczniów takim Westerplatte może być właśnie szkoła. Życzę więc Wam wszystkim, aby rozpoczynający się rok szkolny był pełen sukcesów. Abyście z radością realizowali swoje zainteresowania, nawiązywali nowe przyjaźnie, ale także zdobywali umiejętności ważne dla Waszego rozwoju i przyszłej drogi życiowej. Jestem przekonany, że nauczyciele pomogą Wam w tym z pełnym zaangażowaniem.
       Nauczycielom i wychowawcom życzę z kolei wielu osiągnięć w pracy zawodowej. Chciałbym, aby Wasze oddanie i profesjonalizm w nauczaniu i wychowaniu młodzieży stały się źródłem satysfakcji.
       Rodziców - zwłaszcza tych dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją szkolną karierę - zapewniam, że elbląska szkoła nie tylko zadba o solidną wiedzę, ale stworzy uczniom dobre i bezpieczne warunki do nauki i zabawy. Niech osiągnięcia Waszych dzieci będą dla Was powodem do dumy.
       Życzę wszystkim nadziei na lepsze jutro.
       Elbląg, dnia 2 września 2013 roku
      
Jerzy Wilk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Milutki ten nasz prezydent szkoda, że nie zawsze. Jakby był uczciwy to by jeszcze opublikował co dyrektorom szkół na naradzie powiedział. "Jak to będzie rządził przez 5 lat" albo "że dyrektorzy, którzy nie będą zajmowali się polityką mogą być o posadę spokojni" itd. Może ktoś to nagrał i będą nowe taśmy prawdy. .. .
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    ~oświatowiec(2013-09-02)
Reklama