UWAGA!

"Lód, śnieg, ciężarówki wpadają do rowów”

 Elbląg, "Lód, śnieg, ciężarówki wpadają do rowów”
fot. Czytelnik

- Tej drogi nikt nie odśnieża, nie posypuje. Jest na niej bardzo ślisko, ciężarówki wpadają do rowów - tak o odcinku drogi wojewódzkiej nr 509 z Pomorskiej Wsi do Młynar pisze nasz Czytelnik. Skarg od kierowców jest więcej. O wyjaśnienia poprosiliśmy Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Zdjęcia.

- Na odcinku z Pomorskiej Wsi do Młynar droga wojewódzka nr 509 nie jest odśnieżana. Zalega śnieg, lód, a nawet niczym nie jest posypane. Ciężarówki wpadają do rowów – napisał w mailu do redakcji jeden z kierowców.

Jak wyjaśnia Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, droga nr 509, jak pozostałe drogi wojewódzkie, utrzymywane są w okresie zimowym zgodnie z obowiązującymi standardami oraz potrzebą wynikającą z aktualnie panujących warunków atmosferycznych.

- Droga wojewódzka nr 509 Elbląg - Młynary obsługiwana jest zgodnie z czwartym standardem zimowego utrzymania dróg. Jezdnia jest odśnieżana na całej szerokości i posypana na odcinkach decydujących o możliwości ruchu, ustalonych przez zarząd drogi - informuje Marta Kuprian z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Wyjaśnia również, że są dopuszczalne odstępstwa od tego standardu. - Zakładają one występowanie śniegu luźnego do 8 godzin po ustaniu opadów śniegu, śniegu zajeżdżonego i naboju śnieżnego przez czas nieokreślony, gołoledzi i śliskości pośniegowej do 8 godzin od stwierdzenia występowania zjawiska. Prowadzimy akcję zimowego utrzymania dróg zgodnie z przyjętymi zasadami i standardami zimowego utrzymania, odpowiednimi dla każdego odcinka drogi – wyjaśnia Marta Kuprian.

W trakcie, gdy zbieraliśmy ten materiał, na odcinku drogi nr 509 z Pomorskiej Wsi do Młynar pojawili się drogowcy oraz sprzęt. Droga została odśnieżona.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ważne abyś podatki płacił, odśnieżanie to sobie sam odśnież - dziadowskie państwo cwaniaków!
 • Cała kasa idzie na odśnieżanie dróg wojewódzkich wokół Olsztyna.
 • Mandat dla zarządu dróg!!!
 • Tak jest jak się udaje że się pracuje i odśnieża !!!!! Nie ma żadnej kontroli nad ludźmi którzy jeżdżą sprzętem, ,do odśnieżania “ !!!! Robią wszystkich w balona i paliwko bokiem gonią !!! A drogi wyglądaj tak jak wyglądają !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  33
  13
  Kierowca z Elbląga(2021-02-18)
 • Jeżdżę codziennie z Gronowa Elbląskiego do Elbląga przez Karczowiska. .. droga biała, śnieg, itd i wiecie co? Jajco; )jest zima, jak pada śnieg i jest mróz to opad atmosferyczny w postaci zamarzniętej wody się utrzyma na powierzchni. Zaskoczeni są tylko Ci słynni wiejscy mistrzowie kierownicy i wyprzedzacze. Non stop gaz do dechy, nawet jak śniegu na drodze pełno, a jak taki „Kubica” wpada do rowu to skanda, że to wina zarządcy drogi. Jaj sobie ludzie nie róbcie. Wolniej jeździć i bezpieczniej będzie dla kazdego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  54
  20
  Krótka piłka(2021-02-18)
 • Zatrudnić do odśnieżania elbląskich lewaków niech zrobią coś pożytecznego zamiast na portalach wypisywać swoje durne teorię oderwane od rzeczywistości
 • Może czas najwyższy zmienić te standardy. Potwierdzam, że większość naszych dróg jest nie odśnieżona, a drogowcy udają, że pracują. Drogi, chodniki, ulice odśnieżane są po lepkach. jak zwykle zima zaskoczyła drogowców.
 • Więźniow wyrzucić na tą trasę. Każdego z łopatą. Za darmo z moich i twoich podatkow siedzą. Do roboty!!!!!
 • tak wygląda polska zakuprze
 • Po zdjęciach widać, że stan drogi niewiele ma wspólnego ze standardami. .. A to znaczy, że kłamią.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  3
  jaa258963(2021-02-18)
 • Nie zmiENIĄ, BO pezWcież kasy nie maja. Cała to nowomowa to przykrycie tego smutnego faktu. Tak samo pisali o DW 513,drodze ze znacznie większym ruchem ciężarowym.
 • Jest zima więc musi być zimno ślisko i wypadki, polacy płacący wszelkiej maści daniny są największymi frajerami w Eu zarabiają grosze i muszą finansować całą warszafkę
Reklama