UWAGA!

Majówka po elbląsku

 Elbląg, 3 maja na rzece Elbląg odbędzie się parada wodna
3 maja na rzece Elbląg odbędzie się parada wodna (fot. Michał Skroboszewski)

Przed nami długi majowy weekend. We wtorek (26 kwietnia) podczas konferencji prasowej władze miasta przedstawiły to, co przygotowały dla mieszkańców.

- Majówka jest zawsze wyczekiwana przez elblążan. Miejmy nadzieję, że pogoda również dopisze. Ten czas to nie tylko wypoczynek, są to także święta patriotyczne: Święto Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Jakie atrakcje przygotowano na tegoroczną majówkę?

- Zaczynamy już 29 kwietnia na Bulwarze Zygmunta Augusta od festiwalu Food Trucków. 1 maja na placu przy elbląskiej katedrze, w godzinach od 10 do 17, we współpracy z jednym z towarzystw ubezpieczeniowych, będą realizowane przedsięwzięcia związane z bezpieczeństwem. Wpisują się one w kampanię „Bezpieczna autostrada”, aby przed wakacjami zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drogach – mówi prezydent Wróblewski.

W programie eventu planowane są m. in. pokazy pierwszej pomocy i użycia AED, strefa BRD, w tym symulator dachowania i symulator zderzeń, możliwość sprawdzenia refleksu, skaner wzroku (testy ostrości wzroku, postrzegania kolorów, odporność na olśnienie). Będzie także możliwość skorzystania z podstawowych badań: pomiaru ciśnienia, tętna, saturacji, poziomu cukru, czy sprawdzenia reakcji osób po spożyciu alkoholu i środków psychoaktywnych (alko i narkogogle). Dla najmłodszych przygotowana będzie także strefa edukacyjno-zabawowa z zakresu BRD i pierwszej pomocy dla dzieci. Podczas plenerowego eventu nastąpi także przekazanie i uruchomienie urządzenia AED (Automatycznego Zewnętrznego Defibrylatora).

2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej.

- Na Bramie Targowej zawiśnie biało-czerwona flaga, to będzie ten świąteczny akcent. Święto Konstytucji 3 Maja rozpocznie się mszą świętą o godz.11.30 w katedrze w intencji ojczyzny. Potem przejdziemy na bulwar Zygmunta Augusta, gdzie odbędą się uroczystości: odegrany zostanie hymn Polski, będą przemówienia okolicznościowe – mówi prezydent Wróblewski.

3 maja odbędzie się również parada wodna.

- Będzie to uroczysta parada jednostek pływających (statków, jachtów, łodzi, katamaranów, rowerów wodnych, kajaków, skuterów i innych), które przystrojone flagą Polski lub elementami biało-czerwonymi zaprezentują się przed publicznością zgromadzoną na Starym Mieście – na Bulwarze Zygmunta Augusta oraz w okolicach mostów Niskiego i Wysokiego. Tam również odbędzie się oficjalna część uroczystości. Do udziału w paradzie zapraszamy wszystkie osoby, które kochają żeglarstwo i aktywny wypoczynek na wodzie – informuje Marcin Trudnowski z Grupy Wodnej, która organizuje to wydarzenie.

Zbiórka jednostek pływających o godz. 12.30.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama