UWAGA!

Mamy pomysł na bieg na sześć łap

 
Elbląg, Mamy pomysł na bieg na sześć łap
fot. Michał Skroboszewski

Mamy zwykle są zabiegane, a dziś były rozbiegane. Przynajmniej te mamy, które wybrały się na organizowany przez elbląskie Schronisko dla Zwierząt „Bieg na sześć łap”. - Córki zaproponowały, by w ten sposób razem spędzić Dzień Matki. To bardzo fajny pomysł - przyznała pani Małgorzata, która wraz z córkami Pauliną i Eweliną oraz Rufusem i Fido przemierzała Bażantarnię. Zobacz zdjęcia.

W Elblągu „Bieg na sześć łap” jest organizowany od 2014 roku. W każdą ostatnią sobotę miesiąca Schronisko dla Zwierząt czeka na osoby, które chcą choć na kilka godzin zabrać podopiecznych placówki na spacer czy bieg do Bażantarni. Dzisiaj (26 maja) na apel organizatorów odpowiedziało około 15 osób.
       - Dziś jest mało uczestników, może dlatego, że zapowiadano opady deszczu, a może sprawił to Dzień Matki i wszyscy odwiedzają swoje mamy - mówiła Agnieszka Wierzbicka, szefowa elbląskiego Schroniska dla Zwierząt. - Na spacer wyszły psy mniejsze, bo w czwartek mieliśmy dużo wolontariuszy, którzy wyprowadzili większe.
       Niektóre mamy wybrały się jednak dziś na spacer ze swoimi pociechami oraz psiakami ze schroniska. Tak, jak pani Monika z córkami Zuzią i Tosią. Na spacer zabrały Felka i Marysię.
       - Nasze pieski to Rufus, Fido i ten, którego imienia, niestety, nie zapamiętałam - mówiła z kolei pani Małgorzata, która na "Bieg na sześć łap" wybrała się z córkami Pauliną i Eweliną. - Jestem tu dziś pierwszy raz, bo córki zaproponowały, by Dzień Matki spędzić razem. To bardzo fajny pomysł i myślę, że będziemy te spacery powtarzać.
       Kolejna akcja „Bieg na sześć łap” w przyszłym miesiącu. Zapraszamy w imieniu organizatorów!
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama