UWAGA!

Mandat za spalanie odpadów

 
Elbląg, Mandat za spalanie odpadów
fot. nadesłana

Wczoraj (6 października) strażnicy miejscy patrolując ulicę Kościuszki natrafili na spalanie odpadów w rejonie domków jednorodzinnych w pasie drogowym przy ulicy Narutowicza. Ich uwagę przykuł fakt ogromnego zadymienia, które widoczne było z daleka.

Gdy dotarli na miejsce zastali mieszkańca osiedla, który pilnował swojego rozpalonego ogniska. Mężczyzna tłumaczył się niewiedzą na temat termicznego spalania odpadów. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł.
       Apelujemy przede wszystkim do dorosłych i starszych mieszkańców naszego miasta o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących przepisów.
      
       Przypominamy!
       Osoba, która na terenie miasta spala jakiekolwiek odpady może być pociągnięta do odpowiedzialności karnej w wysokości 500 zł., co wynika z art. 191 ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r.
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • a na bielany to za daleko by sie przejsc ?? lub chociazby przejechac ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  ognisko(2015-10-07)
 • No tak nie straż pożarna ale straż wiejska wyrabia mandaty od pożarów. Niby komu to zagraża. Wśród strażników to chyba nikt nie był przy ognisku z kiełbasą w ogródku. Zlikwidować darmozjadów jak najszybciej.
 • .. .. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł. .. .. Osoba, która na terenie miasta spala jakiekolwiek odpady może być pociągnięta do odpowiedzialności karnej w wysokości 500 zł. , co wynika z art. 191 ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. Pytanie: gdzie podziało się 400zł? Może należy skończyć z litością, a zaczniemy karać z pełną surowością.
 • .. .No tak nie straż pożarna ale straż wiejska wyrabia mandaty od pożarów. Niby komu to zagraża. Wśród strażników to chyba nikt nie był przy ognisku z kiełbasą w ogródku. Zlikwidować darmozjadów jak najszybciej. .. . Może zaczniesz czytać ze zrozumieniem, a nie trolujesz.
 • Spalanie odpadów jest przestępstwem, a co robi straż miejska jak dzwonią o interwencję użytkownicy działek przy ulicy Skrzydlatej? Przyjeżdżają, udają że są zainteresowani i kpią z takich zgłoszeń. A interwencja dotyczy spalania odpadów przez firmę utylizującą odpady w Elblągu która to firma mieści się przy ulicy Skrzydlatej w sąsiedztwie działek. Spalane są tam odpady plastikowe, chemiczne, właściciel owej segregatorni czy jak tam to zwał ogrzewa pomieszczenia odpadami, podgrzewa wodę. Regularnie jest wzywana straż miejska. Z tych interwencji nic nie wynika. Przypominamy! Osoba, która na terenie miasta spala jakiekolwiek odpady może być pociągnięta do odpowiedzialności karnej w wysokości 500 zł. , co wynika z art. 191 ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. - ten przepis jakoś nie dotyczy owej spalarni - segregatorni. Może warto zainteresować się tym problemem.
 • Działkowcy na Bielanach ciągle palą śmieci - smród niemiłosierny, szczególnie w soboty i niedziele. Gdzie tu ekologia! Czy Urząd Miejski nic z tym nie zrobi? Mamy dość fetoru spalenizny i zadymienia Fromborskiej! Czekacie na wypadek, jak kierowca nie daj Boże nie zobaczy w tym dymie drogi?
 • Mnie zastanawia czy ktoś kontroluje w UM czy ilość zgłoszeń do wywózki odpadów zgadza sie z ilością nieruchomości które te odpady produkują. .???Bo w takim razie jaki jest sens spalania tych odpadów skoro płaci się za ich utylizację, chyba że nie!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  observer(2015-10-07)
 • Weekend na Bielanach, szczególnie wiosną i jesienią to szkoła przetrwania. Działkowcy spalają wszystko, co im zostało po sezonie, a wzdłuż Fromborskiej matki spacerują z dziećmi i ludzie uprawiają sport. Nie wspomnę o mieszkańcach w popłochu zamykających okna. Zimą dochodzi dym z kominów. Kto przeżyje, tego już nic nie ruszy. Jurek
 • Dalej będą palić jak kary są tak niskie, 500 zł to powinno być minimum jakie powinien taki delikwent otrzymać. Kiedy służby jak SM i Policja zaczną postępować zgodnie z wynikającymi przepisami prawa czyli spalanie jest zabronione a ktoś pali, to należy dołożyć dla przykładu maksymalną karę i skończyć z tym pobłażaniem. Przecież trują nas wszystkich w tym również w/w SM i Policję. .. .czyżby wręczając mandat taki niski nie mieli tej świadomości???
 • Wieczne narzekanie jak zwykle nic mądrego nie napiszecie w komentarzach tylko wszystko Wam przeszkadza zdewociałe stare jęczuny -a wziąć się w garść a nie wiecznie narzekać tfu
 • Straż Miejska odnosi największe sukcesy tropiąc i fotografując ogniska, rowerzystów bez jednej lampki itd. , natomiast tam, gdzie istnieje rzeczywiste zagrożenie dla człowieka i mienia ich po prostu nie ma. Nie potrafią podjąć profesjonalnej interwencji, ponieważ są niewyszkoleni, a wielokrotne poprawianie mandatu oraz obcesowe, bezczelne zachowanie i prymitywny sposób wysławiania, skłania do przypuszczenia, że szwankują również walory intelektualne. Ta służba zapomina, że została powołana nie tylko do karania(radary i prozaiczne wykroczenia), ale przede wszystkim do służby swoim mieszkańcom również wówczas, kiedy zwykłe pouczenie mogłoby wystarczyć. Czy stać miasto na utrzymywanie tej marnej służby, zamiast w to miejsce doinwestować lokalną Policję, której brakuje wielu przedmiotów pierwszej potrzeby. Łowcy ognisk, pierdzących psów biegających samopas, rowerzystów bez jednej lampki i innych pierdół. Super wynik - trzech strażników do ogniska !!!
 • Jak czytam te ostatnie dwa komentarze to zastanawiam się i dochodzę do wniosku, że mamy w Polsce ludzi "niby" wykształconych ładnie piszących komentarze, ale nierozumiejących jednej sprawy a mianowicie, że te ogniska i trujący dym z kominów mają olbrzymi wpływ na nasze zdrowie, dlatego też zapytam się, co może być ważniejsze od niego??? Uważanie tego typy wykroczenia za pierdoły świadczy tylko o niskiej świadomości osoby komentującej.
Reklama