UWAGA!

Matura 2014. U pijarów 100 procent

 
Elbląg, Egzamin maturalny w niektórych szkołach wypadł znakomicie, ale są i takie, w których wynik jest katastrofalny
Egzamin maturalny w niektórych szkołach wypadł znakomicie, ale są i takie, w których wynik jest katastrofalny (fot. arch. AD)

Liceum zakonu pijarów, a dalej II, I i III LO – to czołówka elbląskich szkół ponadgimnazjalnych, jeśli chodzi o wynik tegorocznego egzaminu maturalnego. Źle i bardzo źle wypadły szkoły prywatne, uzupełniające i dla dorosłych.

Najlepsze, i tu nie było niespodzianki, okazało się Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Zespole Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja. Maturę zdali wszyscy abiturienci, ale i było ich niewielu, bo 9.
       Na drugiej pozycji uplasowało się II Liceum Ogólnokształcące – na 181 osób egzaminu dojrzałości nie zdała tylko jedna. Dalej: I LO – na 136 osób nie zdały dwie i III LO – na 170 zdających nie powiodło się dziewięciu osobom.
       Wysoki wynik osiągnęli też licealiści ze szkoły muzycznej. Do pierwszej dziesiątki załapały się także trzy technika z: Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Mechanicznych oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu.
       Zdecydowanie najsłabiej wśród szkół publicznych wypadło Technikum w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług. Tam na 13 maturzystów świadectwo dojrzałości odebrał ... jeden.
       Źle i bardzo źle wypadły szkoły prywatne, uzupełniające i dla dorosłych. Aż w dziewięciu z nich wynik maturalny to zero.
       Z kolei w powiecie elbląskim najlepsze okazało się Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym (zdawalność 93,8 proc.), a dalej: Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Pasłęku (73,3 proc.), Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku (55 proc.), Liceum Ogólnokształcące w ZSEiT w Pasłęku (42,9 proc.).
      
      
       Wyniki w elbląskich szkołach
       Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Zespole Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja - 100 proc.
       II Liceum Ogólnokształcące - 99,4 proc.
       I Liceum Ogólnokształcące - 98,5 proc.
       III Liceum Ogólnokształcące - 94,7 proc.
       Liceum Profilowane - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia - 90,9 proc.
       IV Liceum Ogólnokształcące - 78,6 proc.
       Technikum w Zespole Szkół Technicznych - 75 proc.
       V Liceum Ogólnokształcące w Elblągu - 65,2 proc.

       Technikum w Zespole Szkół Mechanicznych w Elblągu - 58,7 proc.

       Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu - 55,8 proc.

       Technikum w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu - 48,7 proc.
       Technikum gastronomiczne w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu - 33,3 proc.

       Liceum Ogólnokształcące w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego - 29,4 proc.
       Technikum w Zespole Szkół Turystyczno-Hotelarskich w Elblągu - 25 proc.

       Technikum w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu - 16,7 proc.

       Zaoczne liceum ogólnokształcące "Cosinus" w Elblągu - 15,8 proc

       Technikum w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu - 7,7 proc.

       Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych "Alfa Edukacja" - 0

       Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych "Żak" - O

       Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Elblągu - 0

       Liceum Profilowane Zarządzania Informacją dla Dorosłych w Zespole Szkół dla Dorosłych w Elblągu - 0
       Prywatne technikum samochodowe w Zespole Szkół dla Dorosłych w Elblągu - 0
       Technikum uzupełniające w CKZiU w Elblągu - 0
       Liceum uzupełniające w CKZiU w Elblągu - 0
       Uzupełniające liceum ogólnokształcące dla dorosłych "Żak" w Elblągu - 0

       Zaoczne uzupełniające liceum ogólnokształcące "Cosinus" w Elblągu - 0.
      
       Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie internetowej OKE w Łomży.
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie wiem, naprawdę nie wiem co o tym myśleć, dokąd zmierza ten świat?
 • Proponuję gronu pedagogicznemu zaproponować pracę w AKORDZIE, wynagrodzenie oparte na wynikach a nie coroczne podwyżki " bo się należy" . Pozdrawiam nauczycieli i proszę o udział w dyskusji.
 • Matura jak matura. .. unitarność nadewszystko. .. tylko po co? w Technikach są dwie godziny religii i jedna fizyki. .. więc o co chodzi????Liceum Pijarów taka elbląska, ,elita intelektualna, ,? Chyba przesada jak forma matury. .. a praca nauczyciela to już nie lekcje, a zajęcia edukacyjne. .. .tak w ogóle to nie MEN, a mend. .. .. Kwalifikacje zawodowe 180 godzin w ciągu roku tylko jedna 6 godzin tygodniowo. .. to nawet higiena psychiczna nie jest spełniona. .. ech co to lud, ,, my to posły są. .. , ,. .. .
 • Jedno jest pewne- nauczyciele z ZSiŚiU nie powinni mieć motywacyjnego od września i tyle.
 • Wolne od pracy pół roku w roku, Trzynasta pensja, nagrody, płatny urlop roczny - zdrowotny, Trochę tego za dużo biorąc pod uwagę wyniki końcowe. Te trzynastki to jak rozumiem za świetne przygotowanie maturzystów? Czyli trzynasta pensja należy się jak przedsiębiorstwo, bądź firma ma zyski - budżetówka wypracowuje zyski ??? Polska to jednak fajny kraj. Praca nie jest lekka, ale to jak się gronu pedagogicznemu w dup. .. ch poprzewracało to widać w wynikach.
 • Wszystkie szkoły prywatne (oprócz Cosinusa) - zero. No ale kasa jest ważniejsza niż poziom wykształcenia społeczeństwa, dlatego państwu jest na rękę funkcjonowanie tego typu szkół. To samo ze szkolnictwem wyższym. Debilny kraj.
 • Zamiast naskakiwac na nauczycieli, może warto zastanowić się bliżej nad maturzystami? Żeby zdać maturę, naprawdę nie trzeba się uczyć. Jesli ktoś jest w miarę inteligentny życiowo i potrafi logicznie myśleć, to zda maturę z palcem w d. .. .Zobaczcie jaka młodzież w ogóle przychodzi do liceów/techników. .. przecież to jest śmiech na sali. I jak oni niby mają zdać maturę? Tu nie pomoże i najlepszy nauczyciel, jesli ktoś jest głąbem i dodatkowo nie uczęszcza na zajęcia oraz brak mu inteligencji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  48
  5
  chrumcia(2014-07-22)
 • Pora skończyć z tymi sztucznymi tworami, jakimi są prywatne szkoły dla dorosłych, ze zdawalnością 0 procent, które żerują na subwencji oświatowej. Zgarniają po 3000 zł na ucznia, udają że uczą i nikt nie zdaje.
 • Jeśli w muzycznej na 22 osoby 2 nie zdają matury to jest wysoki wynik? To jest bardzo zły wynik.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  7
  wmuzycznej2osobyniezdały(2014-07-22)
 • wyniki matur to przede wszystkim uch poziom. Jakie znaczenie ma to, że np. wszyscy zdali, ale bardzo słabo w obliczu tego, że 1 czy dwie osoby nie zdały 1 egzaminu (poprawią go w sierpniu i go i maturę mają zdaną, ale pozostali - np. 200 osób zdało ja bardzo dobrze. Jakość jest ważna.
 • Bardzo dobrze i mam nadzieję, że za rok wyniki będą jeszcze gorsze. Ktoś pozwolił młodzieży uwierzyć, że studia są dla każdego, że maturę może mieć każdy ot tak. Potem taki co zgarnął to 30% idzie sobie na PWSZ, kończy i ma oczekiwania a potem pretensje, bo on jest inteligent, a musi w kebabie pracować. By dyplom uczelni wyższej do której matura otwiera drogę coś znaczył, nie może być on czymś, co każdy ma w kieszeni. Życzę więc by to wszystko wróciło do normalności, czyli by w przyszłym roku wyniki matur były jeszcze gorsze, a państwo ograniczyło limity przyjęć na kierunki studiów. Ludzie, przecież ktoś musi budować te rowy i pracować w budce z kebabem, a ja nie potrzebuję by był to magister uczelni wyższej wykształcony przez państwo za pieniądze podatników, czyli wasze.
 • a ja gratuluję " Pijarom" !!!!! trzeba dbać o wiedzę i nie urządzać wyścigu szczurów tylko motywować i roztropnie wspierać uczniów do chęci zdobywania wiedzy i kultury. .. .. ciała i Ducha. uczeń, to nie maszyna do naśladowania i ulegania masowości, lecz kompleks indywidualności, od ambicji do pokory, od indywidualności do pracy w grupie! szczęść Wam Boże na dalszą ciężką pracę w dzisiejszym trudnym świecie upadlania oświaty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  18
  21
  fankanormalności(2014-07-22)
Reklama