UWAGA!

Matura w Elblągu

 Elbląg, Matura w Elblągu
fot.arch.portEl

W Elblągu do matury przystępuje 1740 osób. Są to w większości tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych (1333). Dziś (4 maja) piszą obowiązkowy egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Swoich absolwentów "wypuściło" 15 elbląskich szkół ponadgimnazjalnych. Najwięcej maturzystów ma IV Liceum Ogólnokształcące - 202 tegorocznych oraz 39 z lat poprzednich. Najmniej - Zespół Szkół Zawodowych nr 1 - 14 plus 14. Wszyscy dziś piszą obowiązkowy egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Na salę wchodzili o godz. 9 tylko z dowodami osobistymi i długopisami. Do dyspozycji mieli jednak słowniki: ortograficzny, poprawnej polszczyzny.
       W kolejnych dniach maturzyści będą musieli przystąpić obowiązkowo do egzaminów pisemnych z matematyki (do dyspozycji linijka, cyrkiel, a nawet prosty kalkulator - dla abiturientów ze starszych roczników - nie do pomyślenia)  i z wybranego języka obcego nowożytnego oraz ustnych: z polskiego i języka obcego. Chętni będą mogli przystąpić także do dodatkowych egzaminów pisemnych - maksymalnie do sześciu z wybranych przedmiotów.
      
      
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Banalne, smiech na sali
 • Matura banalna! J. polski to najłatwiejszy przedmiot w liceum. Matura zawsze jest banalna. Jest to tzw. bicie piany. A tematy proste jak nigdy. Nawet książki nie trzeba było czytać. Wystarczyło przypomnieć sobie charakterystyki bohaterów zamieszczone w streszczeniach i mieć choć troszkę wiedzy na temat każdej lektury. Prościzna. łatwiejsza niż w zeszłym roku. Aż boję się co będzie za rok.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  machooo(2012-05-04)
 • Tematyka żenująco obraca się od lat w kręgu tych samych lektur. Można w ciemno pisać maturę.
 • Kalkulator :) Ja wszystko musiałem na kartce liczyć i to dwa razy czy sie nei pomyliłem, żanada te matury, kiedys to był wielki dzien, teraz to raczej zwykły egzamin
 • Litości! Charaterystyka jako temat maturalny! Przecież to uwłacza inteligencji przeciętnego człowieka. I takich właśnie mamy wykształconych z dużych i mniej dużych miast, którzy są wyborcami jedynie słusznej partii wszechogarniającej miłości!
 • Banalni to są ci wszyscy licealiści. .. obyście nie pozdawali ŻYCZĘ WAM TEGO Z CAŁEGO SERCA!!!; )pozdrówka:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Profesorek(2012-05-04)
 • Tego nie da się nie zdać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Licealista(2012-05-04)
 • Wszyscy są mądrzy jak nie muszę tego zdawać. Do marudzenia to każdy pierwszy ale jakby mieli napisac to ciekawe ile byście mieli ? 30 czy 40 % ? Bo z takim podejściem to na więcej na pewno nie dalibyście rady! Nie zapominajcie że jest jeszcze pierwsza część - trudniejsza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  żal mi was(2012-05-04)
 • Po co takie gadanie że była PROSTA osób, których ta matura nie dotyczy?? Nie macie co w domu robić?? Weźcie się za cokolwiek, a nie siedzenie na komputerze i myślenie jak tu podenerwować życie innym. Przez takie marudzenie z roku na rok podwyższają poziom przez co jest trudniej zdać. .. .Ta matura była rzeczywiście prosta, nie mówię że nie, ale np. z matematyki jest coraz ciężej zdać więc pohamujcie się od tego typu komentarzy bo robicie pod górkę przyszłym rocznikom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  licealistka(2012-05-04)
 • a po co komu ta matura w tym dziwnym kraju jakim jest Polska tzn. czarnobyl??? studia- marnotractwo czasu, pieniedzy rodzicow i wlasnych nerwow(. .. ) Mlodzi i tak wyjada na zachod i maja racje! PS: Dla pocieszenia, dla tych co obleja dodam ze i ja nie zdalam matury a moze inaczek -nie dopucily mnie pier***"nauczycielki". MONIA Z LONDYNU
 • wielka mi żecz matura!!!!Dzisiej to każden jeden zdaje. Mnie to tesz nie dopuścili bo coś tam coś tam. No i bez łaski!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jolcia z Belfastu.(2012-05-04)
 • Faktycznie, temat aż wymaga artykułu, matura rzecz niezwykła. .. Z przykroscią stwierdzam że portel schodzi na psy
Reklama