UWAGA!

Miejskiego sylwestra nie będzie, Elbląg zaczyna oszczędzać

 Elbląg, Miejskiego sylwestra nie będzie, Elbląg zaczyna oszczędzać
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Prezydent Elbląga zapowiedział na czwartkowej sesji Rady Miejskiej wprowadzenie programu oszczędnościowego w mieście. - Nie będzie miejskiego Sylwestra, nie będziemy mrozić toru łyżwiarskiego Kalbar, bo to są olbrzymie koszty. Przygotowujemy program oszczędnościowy, który wkrótce przedstawię – zapowiedział Witold Wróblewski..

O program oszczędności w Elblągu, w związku z rosnącymi cenami energii i inflacją zapytał prezydenta podczas czwartkowej sesji radny PiS Marek Pruszak.

- Od lipca przygotowujemy program oszczędnościowy, szeroko zakrojony, który wkrótce przedstawię. Na pewno nie będzie miejskiego sylwestra, wychodzimy z różnego rodzaju eventów, iluminacji. Ratusz już jest iluminacji wyłączony. Do oszczędności przygotowują się wszystkie miejskie instytucje – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. - Chcę uspokoić, że robimy wszystko, by w oświacie nie przechodzić na nauczanie zdalne, nie planuję tego. Uwzględnimy też miejsca wrażliwe, takie jak szpitale, hospicjum, DPS-y. Jestem prezydentem, który nie chce przerzucić kosztów związanych z inflacją i drożyną w całości na mieszkańców – zapewniał.

Przypomnijmy, że Elbląg jako jeden z prawie 400 podmiotów kupuje energię w grupie odbiorców, której przewodzi Olsztyn. W ostatnim przetargu po otwarciu ofert okazało się, że ceny energii elektrycznej dla samorządu elbląskiego miały wzrosnąć z 13 do 88 mln złotych. Przetarg został unieważniony, a postępowanie powtórzone.

- Czekamy na ten drugi przetarg, zobaczymy jakie będą oferowane ceny. Równolegle z pracami nad budżetem na przyszły rok pracujemy nad oszczędnościami, nie siedzimy z założonymi rękami. Dotyczy to wszystkich miejskich instytucji – w kulturze, sporcie. Na pewno nie będziemy mrozić toru łyżwiarskiego, bo to są olbrzymie koszty – zapowiedział prezydent. - Następny rok to będzie rok na przeżycie dla każdego samorządu, Elbląg nie jest wyjątkiem. Obawiam się następnych skutków, bo Polski Ład wprowadził zmniejszenie przychodów samorządów z PIT. Zobaczymy, jak będzie – dodał Witold Wróblewski.

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama