UWAGA!

Mikulska, Soja i konkurs

 
Elbląg, Jerzy Wilk i Marek Pruszak
Jerzy Wilk i Marek Pruszak (fot. WS).

Iwona Mikulska została dziś (26 sierpnia) nowym dyrektorem Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego. W latach 2007-2012 była dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 18. – Po analizie różnych kandydatur jednomyślnie z Markiem Pruszakiem doszliśmy do wniosku, że jest najlepszym kandydatem i, co podkreślę, niepolitycznym – komentuje nominację prezydent Jerzy Wilk.

Iwona Mikulska została dziś zatrudniona na zastępstwo dyrektora Departamentu Edukacji. Andrzej Soja, dotychczasowy dyrektor tego departament, przebywa na zwolnieniu lekarskim. Iwona Mikulska w czerwcowych wyborach została radną, kandydowała z listy SLD. Z mandatu radnej złożyła w czwartek rezygnację (nie można łączyć tych funkcji). Jej umowa o pracę jako dyrektor departamentu jest na razie umową na zastępstwo.
       – To, że pani Iwona Mikulska do tej pory była radną, to też atut, ponieważ dowodzi szerszego zaufania społecznego. Dochodzi także doświadczenie w pracy kierowniczej i nasze zaufanie – mówił dziś o nowej dyrektor Marek Pruszak, wiceprezydent odpowiedzialny za edukację.
       Prezydenci łączą dzisiejszą nominację z przyszłotygodniowym rozpoczęciem roku szkolnego.
       – Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby w tak ważnym momencie dla edukacji, jakim jest początek roku szkolnego, dziedzina tak ważna w rozwoju naszego miasta, ale również ważna w kontekście budżetu – bo to jest ogromna kwota pieniędzy, jaką ten departament zarządza – żeby pozostawała ona bez kierownictwa – przekonuje Jerzy Wilk. – Po analizie różnych kandydatur jednomyślnie z Markiem Pruszakiem doszliśmy do wniosku, że to najlepszy kandydat i, co podkreślę, niepolityczny, bo pani Iwona Mikulska nie jest członkiem żadnego ugrupowania politycznego. Startowała do Rady Miejskiej z określonej listy [SLD – red.], ale równie dobrze mogła startować z innej, np. Prawa i Sprawiedliwości.
       Iwona Mikulska startowała w konkursie na dyrektora SP 18 na drugą kadencję (w 2012 r.), ale konkursu nie wygrała. Rozstrzygnięcie to było wówczas szeroko komentowane w środowisku.
       – Być może została skrzywdzona przy konkursach, które odbywały się poprzednio, ale nie było naszą intencją, żeby naprawiać jakieś krzywdy – zastrzega prezydent Wilk.
      

  Elbląg, Iwona Mikulska
Iwona Mikulska (fot. AD).

Iwona Mikulska w latach 2007-2012 była dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 18, ostatnio była w tej szkole nauczycielką matematyki. Wcześniej była nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 19.
       Na dzisiejszej konferencji zapowiedziała, że w piątek (30 sierpnia) na naradzie dyrektorów szkół przedstawi zarys programu dla elbląskiej oświaty. – Wstępnie mogę powiedzieć, że nasze prace będą się skupiały wokół edukacji elementarnej, szkolnictwa zawodowego, ale przede wszystkim pozyskiwania funduszy unijnych – mówi.
       A co z dyrektorem Soją, bo na razie Departament Edukacji ma dwóch dyrektorów?
       – Dla pana dyrektora Soi mamy propozycję, nawet w kilku wariantach – wyjaśnia Marek Pruszak.
       Gdy sprawa Andrzeja Soi się rozstrzygnie, zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora Departamentu Edukacji UM, bo takie są wymogi formalne. Jego wynik zdaje się być raczej przesądzony.
       – Ogłosimy konkurs na to stanowisko, bo to wynika z prawnego obowiązku, trzeba go ogłosić – wyjaśnia Marek Pruszak. – Jeśli pojawiłby się kandydat, który przedstawi lepszą koncepcję pracy, będzie miał lepsze doświadczenie, to rozważymy tę sytuację.
       Krzysztof Guzek, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji, pozostanie na swoim stanowisku. Dariusz Targoński, drugi zastępca dyrektora, od 1 września przechodzi do pracy w szkole jako nauczyciel, nikt na jego stanowisko nie będzie powoływany.
      
       ***
      
       Miejska inauguracja nowego roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 2 września. O godz. 9 msza św. w kościele Miłosierdzia Bożego przy ul. Bema. O godz. 10 uroczysta inauguracja w III Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Saperów.
       – Ponieważ jest to Liceum im. Jana Pawła II, a w tym roku szkolnym jednym z najważniejszych, a może i najważniejszym wydarzeniem dla Polski będzie kanonizacja Jana Pawła II przewidywana w kwietniu – uzasadnia ten wybór Marek Pruszak.
      
      

Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama