[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Minął rok. Na granicy

 
Elbląg, Minął rok. Na granicy
(fot. A. Mauch)

Rok temu Straż Graniczna informowała o pierwszym obywatelu Rosji z zezwoleniem MRG, który pojawił się na rowerze w drogowym przejściu granicznym w Gronowie. Dzisiaj tysiące Rosjan przedstawia do kontroli ten dokument.

Mieszkaniec Kaliningradu jako pierwszy wylegitymował się funkcjonariuszowi SG w Gronowie dokumentem wydanym przez Konsula RP w Kaliningradzie w ramach małego ruchu granicznego. 54-latek podróżował rowerem w sobotni poranek, 25 sierpnia. Zamierzał dotrzeć dwukołowym środkiem transportu do Pasłęka. Był to tego dnia pojednyczy przypadek przekroczenia granicy w ramach MRG przez rosyjskiego obywatela.
       Aktualnie w drogowych przejściach granicznych Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej występuje dziennie średnio 5 tys. przekroczeń granicy z zezwoleniami MRG przez obywateli Rosji. Liczba przekroczeń wzrasta w weeekendy.
       W tym roku w okresie wakacyjnym i szczególnie pod koniec każdego tygodnia, Straż Graniczna notuje zwiększony ruch osób w przejściach granicznych W-MOSG.
       3 sierpnia (również sobota) padł pierwszy rekord – 22 535 osób przekroczyło granicę (dotyczy przekroczeń granicy zarówno przez obywateli Polski, jak i cudzoziemców), ale już 17 sierpnia br. wartość przekroczyła 23 tysiące (dokł. 23 184 osób).
      
st.chor. SG Anna Mauch, Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
  • Przypomnijmy tu cytat "Izba Celna ogranicza prawo do swobodnego przemieszczania się - tak wynika z opinii prawnej przygotowanej na zlecenie burmistrza Gołdapi". Bandyckie, nielegalne praktyki celników to pogwałcenie prawa i ograniczenie swobód obywatelskich Polaków. Naczelny łgarz celników niejaki Chudy w mediach oswiadczył że celnicy "działaja zgodnie z prawem" co jest oczywiście kłamstwem. Składam nieoficjalne zawiadomienie do prokuratury o moŻliwości popełnienia przestepstwa NA OBYWATELACH NASZEGO KRAJU przez Izbę celna i rzecznika Chudego.
  • to składaj prokuratorze z passata
Reklama