UWAGA!

Młodzież kręci filmy o Unii

W czwartek, 29 października, poznamy zwycięzców konkursu filmowego „Warmia i Mazury – nasza Mała Ojczyzna zmienia się dzięki Unii Europejskiej”. Wśród laureatów znalazły się drużyny z Elbląga, Olsztyna i Zalesia. Młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Warmii i Mazur kręciła filmy obrazujące zmiany, jakie zaszły w ich najbliższym otoczeniu dzięki unijnym funduszom.

Konkurs zorganizowano w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast „Open Days 2015”. W wydarzenie zaangażowany jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Olsztyn.
       Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do czynnego zainteresowania tematyką Unii Europejskiej, skierowanie uwagi na zmiany, które zaszły w ich najbliższym otoczeniu dzięki funduszom UE, popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych i ich roli w procesie rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego.
       W tym roku komisja konkursowa do grona ścisłych finalistów wybrała filmy (kolejność alfabetyczna):
       - „Elbląg – miasto codziennych zmian” – przygotowany przez Jakuba Kosobudzkiego (IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Elblągu), Bartłomieja Michalczyka (IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Elblągu) i Kacpra Stankiewicza (Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu) pod kierunkiem Anny Bazylczuk,
       - „Elbląg nasze miasto w Unii Europejskiej” – przygotowany przez Marcina Ochnika (Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu) i Michała Wójtowicza (Liceum Ogólnokształcące Nr 1) pod kierunkiem Honoraty Danowskiej,
       - „Unia – nowy początek” – przygotowany przez Aleksandrę Jankowską, Klaudię Ochnik, Ewelinę Kowzan ze świetlicy wiejskiej w Zalesiu pod kierunkiem Teresy Rutyny,
- „Zmiana na lepsze z Unią Europejską” – przygotowany przez uczniów Społecznego Gimnazjum 101 w Olsztynie: Ignacego Błotniaka, Łukasza Antoszewskiego i Jakuba Dębowskiego pod kierunkiem Urszuli Młodzianowskiej.

       Wręczenie nagród wraz z prezentacją nagrodzonych filmów odbędzie się w czwartek 29 października o godz. 11.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych przy ul. Parkowej 1 w Olsztynie. Wtedy też ujawnimy, które miejsca na podium zajęli poszczególni laureaci.
      
Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama