UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Most Wysoki reklamuje piwo

 
Elbląg, Dziś Most Wysoki zajęli filmowcy
Dziś Most Wysoki zajęli filmowcy (fot. Anna Dembińska)

Tłumy przechadzające się dziś (19 kwietnia) po elbląskim Moście Wysokim bynajmniej nie testują jego wytrzymałości. To filmowcy, którzy kręcą spot reklamowy dla jednego z browarów. Jednak, póki co, wszystko objęte jest tajemnicą, która wyjaśni się na początku maja. Wówczas spot zostanie wyemitowany w ogólnopolskiej telewizji.

Jednym z powodów, dla którego producenci zdecydowali się kręcić spot właśnie w naszym mieście jest most zwodzony. Zdaniem producentów - najładniejszy w Polsce.
       I to nie jest "debiut filmowy" elbląskiego Mostu Wysokiego. „Występował” on już w reklamach, jest też często wykorzystywany w teledyskach.
       Ekipa filmowa będzie zajmować most do godziny 17. Kręcono też zdjęcia na starówce. Materiał zostanie wykorzystany w serii spotów (nakręconych na całym świecie) promujących piwo.
       Warto też przypomnieć historię tego mostu. Przewodnik turystyczny PTTK Karol Wyszyński w swoim cyklu "Historia elbląskich ulic" napisał: „Pierwsza wzmianka o jego lokalizacji w tym miejscu pochodzi z 1322 r., wtedy był nazywany mostem Kogi. J Nazwę Mostu Wysokiego bądź Wyżynnego uzyskał po budowie drugiego sąsiedniego mostu. 8 lipca 1917 r. konstrukcja spłonęła. W 1922 r. rozpisano konkurs na jej odbudowę, którą zrealizowała firma Beuchelt Co. ze Śląska. Nowy Most Wysoki o nowoczesnej konstrukcji oddano 20 sierpnia 1926 r. W czasie działań wojennych w 1945 roku most ponownie został zniszczony. Dopiero w latach 80. XX wieku, korzystając z zachowanych przyczółków, zamiast mostu powstała kładka dla pieszych. Dzisiaj miejsce kładki zajmuje most zwodzony, przypominający konstrukcję z 1926 roku.”
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama