UWAGA!

Motorowa ławica wypłynęła na wodę

 Elbląg, Motorowa ławica wypłynęła na wodę
fot. Michał Skroboszewski

Chodzi o pięć nowych łodzi motorowych, które przyjęły nazwy ryb słonowodnych. I tak Turbot, Troć, Szprota, Sola i Belona po raz pierwszy dotknęły dziś (13 maja) wody. W ten sposób Grupa Wodna zainaugurowała nowy sezon. Zobacz zdjęcia.

Elblążanie, którzy przyszli dziś na Bulwar Zygmunta Augusta mogli zobaczyć chrzest i wodowanie motorówek, najmłodsi mogli również skorzystać z bezpłatnej przejażdżki.
       - To pięć nowych motorówek, służących przede wszystkim do szkolenia, do tego, by zarażać dzieci, młodzież i dorosłych wodniactwem – mówił Marcin Trudnowski z Grupy Wodnej. - Chcemy ożywić rzekę Elbląg, namówić elblążan do bycia nad wodą. Dziś chrzest połączony z wodowaniem i wspólna zabawa.
       To łodzie „szyte na miarę”, bo zaprojektowane specjalnie dla elbląskich instruktorów przez trójmiejską stocznię sportową.
       - To łodzie typu RIB, hybrydy, z twardym dnem typu V, z tubami pneumatycznymi – wyjaśniał Marcin Trudnowski. - Łodzie bardzo bezpieczne, używane w ratownictwie w służbach specjalnych, wyposażone w najwyższej klasy silniki czterosuwowe Yamaha. Najpierw testowaliśmy prototyp, później jeszcze trochę zmienialiśmy i dziś jest ten moment, gdy łodzie pierwszy raz dotkną wody.
       Łodzie mają swoje nazwy:Turbot, Troć, Szprota, Sola i Belona.
       - To ławica ryb słonowodnych, która będzie poruszać się w dużej mierze po Zatoce Puckiej, we Władysławowie, gdzie organizujemy kolonie wodne – mówił Marcin Trudnowski. - Natomiast poza sezonem kolonijnym ta słonowodna ławica wpłynie na słodkie wody rzeki, rzeki Elbląg. Nasze łodzie przystosowane są nie tylko do szkolenia, ale i zabezpieczeń czy do wynajmu. Mamy dosyć dużo planów, w najbliższych latach dużo będzie się działo, prosimy trzymać kciuki (śmiech).
      
A

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama