UWAGA!

Mówiły jaskółki, że niedobre są spółki...

 
Elbląg, Jedna ze stron dokumentu rejestracyjnego spółki, który pochodzi z lutego 2014 roku
Jedna ze stron dokumentu rejestracyjnego spółki, który pochodzi z lutego 2014 roku

Sebastian Bona-Kuchejda i Edmund Szwed podczas kampanii wyborczej ze sobą współpracowali, a tubą propagandową kandydata na prezydenta był portal Elblag24.pl. Dzisiaj - gdy drogi obu panów się rozeszły - padają oskarżenia o wrogie przejęcie wydawnictwa, straszenie i szantażowanie. Sprawa trafiła na policję.

Wydawnictwo Elblag24 LTD zostało zarejestrowane 13 lutego 2014 roku w Centrum Biznesu w Londynie pod adresem, pod którym działa kilkadziesiąt innych spółek. Z dokumentów, do których dotarliśmy wynika, że kapitał Elblag24 LD wyniósł 100 funtów, a udziałowcami zostali Sebastian Bona-Kuchejda (30 udziałów) i Edmund Szwed (70 udziałów). Przez wiele miesięcy obaj panowie ze sobą współpracowali, co było widać po publikacjach w elblag24.pl podczas kampanii wyborczej.
       Dzisiaj drogi obu udziałowców Elblag24 LTD się rozeszły. 15 marca 2015 roku Edmund Szwed przejął wszystkie udziały spółki, a w sieci rozpoczęła się walka na wzajemne oskarżenia, którymi zajmie się policja i prokuratura.
       „W związku ze szkodliwymi działaniami Edmunda Szweda i ludzi z nim współpracującymi, informuję, że składam zawiadomienie do Prokuratury w Elblągu na temat - tak kampanii wyborczej, jak i wrogiego przejęcia firmy” - napisał Sebastian Bona-Kuchejda na swoim profilu fejsbukowym. - „Spółka Elbląg24 LTD w roku 2014 została założona przez Edmunda Szweda i była tylko i wyłącznie przez niego finansowana. Jak się okazuje, spółka brytyjska służyła między innymi do wykorzystania jej w kampanii wyborczej. Skąd jednak pochodziły środki finansowe na kampanię - tego nie wiem” - dodał.
       Druga strona nie pozostała dłużna. Borys Tucki, były redaktor naczelny elblag24.pl, który obecnie współpracuje z Edmundem Szwedem, złożył 2 kwietnia na policję zawiadomienie przeciwko Sebastianowi Bonie-Kuchejdzie. Zarzuca mu „doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzania mieniem przy pozyskaniu środków pieniężnych na wsparcie młodzieży i osoby bezdomnej; nieprawne zawieranie umów posługując się danymi spółki Elbląg24 LTD, dokonanie zmian na kontach fejsbukowych powiązanych z KWW Obywatelski Elbląg”.
       - Potwierdzamy, że takie zawiadomienie wpłynęło, zajmujemy się tą sprawą – powiedział nam Jakub Sawicki z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
       Borys Tucki dodatkowo rozesłał do wszystkich redakcji oświadczenie, w którym zarzuca byłemu wydawcy Elbląg24.pl m.in., że (pisownia oryginalna) „jego działalność wyrządziła wiele krzywd, i to zarówno mieszkańcom naszego miasta – indywidualnie, jak też, jako miastu. Okazało się, że wielu przedsiębiorców, różnych zawodów i zwykli elblążanie byli obrażani, zastraszani lub doprowadzani do kłopotów finansowych”. Założył nawet na Facebooku profil „Oszukani przez SBK”, apelując by zgłaszały się do niego osoby poszkodowane.
       - Wszystkie kwestie z tym związane wyjaśniać będą odpowiednie organa – odpowiedział na swoim koncie fejsbukowym Sebastian Bona-Kuchejda, zarzucając Borysowi Tuckiemu kłamstwo. Po kilku godzinach wpis usunął, jak dodał „dla dobra sprawy”.
       O tym, kto w tym sporze ma rację i kto jest poszkodowany zdecyduje policyjne dochodzenie. Do prokuratury nie wpłynęło jeszcze pismo od Sebastiana Bony-Kuchejdy.
       Poprosiliśmy też o komentarz w tej sprawie Edmunda Szweda. Czekamy na odpowiedź.
      
AZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A co z banerem koło Światowida?
 • a ja się pytam dlaczego EDMUND SZWED nie rzucił na rynek swoich inwestorow? Czy aby pomagac to trzeba byc przy korycie?
 • zaczyna się dziać, to oczywiście było do przewidzenia, sam wielokrotnie powtarzałem w trakcie kampanii przed wyborami samorządowymi, że drogi tych dwóch Panów wkrótce się rozejdą i to w burzliwych okolicznościach. redakcję prosimy o więcej smaczków, z pewnością dopiero zaczną wychodzić różne kwiatki z kampanii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  1
  SpongeBob(2015-04-03)
 • Panowie trafili idealnie na siebie w tych wszechświecie
 • Bo takowi nie istnieją.
 • Chyba nie uwierzyłeś edmundowi szwed, że pomoże? On razem z SBK nadają na tych samych falach, tylko że interesy zrobiły się sprzeczne. Całe szczęście dla SBK, że ten "inteligent intelektualista" nie wygrał wyborów. A apropos Twojego pytania, żeby sobie pomóc to trzeba być przy korycie.
 • No cóż oszust trafił na lepszego od siebie! Poczekajcie jeszcze trochę a być może okaże się ilu zostało wmanipulowanych w referendum? Kto z kim spał komu psa wyprowadzał i skąd była kasiora? Redakcja zrobiła wielką robotę w celu oczyszczenia otoczenia dziennikarzy. Ciekawe jak dzisiaj się czuje ten redaktor naczelny z bogatego i czy weźmie odpowiedzialność za to co pisał o sbk i tym naprawiaczu na swojej stronie? Redakcje prosi się po cofnięcie się do roku 1981-1989 i wejścia do Pałacyku.
 • To niech redakcja zada ròwnież pytania do poeł Gelert o wspòłpracę z Kuchejdą. To dopiero bedzie ciekawy wątek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34
  3
  wojweodzki(2015-04-03)
 • Jeden i drugi ma za skurą jeden od drugiego nie jest lepszy ale widać kto jest mocniejszy w przekrętach . Gdzie przestępcy się biją to policja zyskuje tak dalej
 • Niech zagrają w Trudnych Sprawach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  3
  Wilqu(2015-04-03)
 • Szanowna Redakcjo zbadajcie watek jak to wielki naprawiacz udał się do UM na rozmowę i opowiadał, opowiadał, opowiadał i co z tego wynikło jak zapytano się co do jego wielkich inwestorów z Niemiec?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  0
  egzorcysta(2015-04-03)
 • na tego kuchejde to rzygać się chce
Reklama