UWAGA!

Na 13. Pułku po staremu

 Elbląg, Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać tutaj tylko do 19 września włącznie
Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać tutaj tylko do 19 września włącznie (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Od poniedziałku, 20 września, na ul. 13 Pułku Przeciwlotniczego wraca dawna organizacja ruchu. Urzędnicy stwierdzili, że zmiana kierunku jazdy na tej ulicy nie przyczynia się do poprawy sytuacji na ul. Bema.

13. Pułku Przeciwlotniczego to niewielka wąska uliczka łącząca ul. Kościuszki z Saperów. Skrót, z którego często korzystają kierowcy, chcący szybciej dostać się w kierunku ul. Bema i Łęczyckiej. Na czas zamknięcia fragmentu ul. Bema, związanego z remontem sieci wodociągowej, była częścią objazdu od Bema do Kościuszki ze zmienionym – odwrotnym niż zwykle – kierunkiem ruchu. Trwało to kilka tygodni.

Po zakończeniu remontu na Bema Zarząd Dróg zdecydował, że na 13. Pułku nadal będzie funkcjonował jeden odwrócony kierunek jazdy do 3,5 ton. W naszym artykule sugerowaliśmy, że to może być dobre rozwiązanie, sprzyjające odkorkowaniu ul. Bema.

- Ruch będzie monitorowany przez zarządcę dróg i policję, rozważana jest także możliwość wprowadzenia ruchu dwukierunkowego na ul. 13. Pułku Przeciwlotniczego - poinformowała nas wówczas Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Po kilku tygodniach zapadła jednak decyzja powrotu do starego rozwiązania, sprzed wprowadzenia objazdu.

„Departament Zarząd Dróg UM informuje, że po wrześniowej obserwacji rozkładu ruchu pojazdów na ul. Bema i ulicach przyległych od 20 września (poniedziałek) przywrócona zostaje stała (poprzednia) organizacja ruchu na ul. 13 Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego, tj. ruch jednokierunkowy od ul. Kościuszki do ul. Saperów – poinformował nas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To jest najkrótsza i najszybsza droga wyjazdu z Elbląga na Warszawę (Odrodzenia, Płk Dąbka, Agrykola, Saperów, Rawska - 3 skrzyżowania ze światłami po drodze)
 • jakie obserwacje? prosimy o podanie konkretnych danych, przyjętej metody badawczej itd, obserwować to można sobie krowy na pastwisku, a nie ruch uliczny
 • @obserwat - Chyba ty prosisz, My to wiemy ze istnieje takie coś jak KAMERA, nie tylko przed kompem
 • Jedyna słuszna decyzja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  7
  _kioskarka__(2021-09-17)
 • Dziś 82 rocznica, kiedy ZSSR przybył nam na pomoc, gwałtem i siłą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  6
  J.Stalin(2021-09-17)
 • Najwyższy czas odwołać nieudolne lewacko-liberalne władze miasta czas na Dobrą zmianę i nowy polski ład w naszym mieście. Jak zwykle władza lokalna nie potrafi poradzić sobie z korkami i płynnym ruchem samochodowym i stosuje jakieś poronienie rozwiązania.
 • Najwyższy czas zbanować nieudolnego teofila XD
 • To może jeszcze ktoś z UM pochyli się nad przywróceniem ZIELONEJ STRZAŁKI dla wyjeżdżających z osiedla Zawada w kierunku centrum miasta?????!!!! W chwili powrotów z pracy cała Al. Odrodzenia STOI i prawie niemożliwym jest wyjazd z obu stron ul. Sz. Szeregów w Odrodzenia! Poza tym zmiana ustawień świateł na skrzyżowaniu przy C. H. Ogrody jest krótko mówiąc BEZNADZIEJNA!! A może istniałaby szansa na takie ustawienie świateł, że ze skrzyżowania korzystają TYLKO pojazdy i tramwaje, a następnie tylko Ci którzy poruszają się pieszo? Wówczas zielone światło na przejściu nie zatrzymywałoby pojazdów? Na pewno rozwiązanie częstotliwości zmian świateł na tym skrzyżowaniu WYMAGA interwencji UM
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16
  2
  mieszkaniec Zawady(2021-09-17)
 • a ty wiesz, że istnieje taka dziedzina jak inżynieria ruchu drogowego? jak myślisz czego tam nauczają przez 5 lat? obserwacji ze specjalnością obserwacja przez kamerę ? poziom tumanstwa w tym mieście przechodzi ludzkie pojęcie i taki tuman jeszcze się reklamuje jak to obserwuje ruch uliczny i na podstawie tego co zaobserwuje reguluje ten ruch, toż to jest średniowiecze mentalne
 • kompetencja wladz miasta jest porazajaca. obecny prezydent zostal wybrany tylko dlatego, ze nie jest z pis. smutne.
 • W końcu. Przez ta próbę odblokowania Bema w kierunku miasta został pogorszony ruch uliczny od miasta. Jeszcze chyba nigdy na Sienkiewicza nie było takich zatorów. A ul. 13 Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego w stronę Saperów zawsze jeździło sporo samochodów a tę drugą już jednak niekoniecznie. Dobrze że przywrócono stare zasady, chociaż nie miałabym nic przeciwko żeby ta droga była dwukierunkowa.
 • i za to biora pieniadze zeby stwierdzac ze nic nie zmieniaja na lepsze
Reklama