UWAGA!

Na mierzei łopaty poszły w ruch

 
Elbląg, Kopią kanał: od lewej Sławomir Sadowski, Karolina Motyka - Kozioł, Leonard Krasulski, Andrzej Jaworski
Kopią kanał: od lewej Sławomir Sadowski, Karolina Motyka - Kozioł, Leonard Krasulski, Andrzej Jaworski (fot. A)

- Cztery lata temu z minister Fotygą też byliśmy tu z łopatami, ale to nie oznacza, że ja cały czas tu kopię – wyjaśniał Leonard Krasulski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na posła. - PiS przygotowało całą dokumentację, studium wykonalności, zadbało o finansowanie. Realizację inwestycji przerwały przyspieszone wybory, a później zabrakło woli politycznej ze strony Platformy – wtórował mu kandydat do Sejmu z Gdańska, Andrzej Jaworski. Dziś (14 października) razem chwycili za łopaty i symbolicznie ruszyli z przekopem Mierzei Wiślanej w Kątach Rybackich. I zapewniali, że to nie jest kanał wyborczy.

Budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną to temat szczególnie żywy przed wyborami. Zdaniem PiS – temat skopany przez PO, bo nie ruszony, choć w Kątach Rybackich stoi symboliczna łopata-pomnik ufundowana kilka lat temu przez ówczesnego senatora Platformy Obywatelskiej, Elżbietę Gelert.
       - Zaczynamy dziś kopać, by ta inwestycja w końcu ruszyła – mówił podczas dzisiejszego (14 października) happeningu w Kątach Rybackich kandydat PiS na posła z okręgu gdańskiego, Andrzej Jaworski. - Najpierw się otwiera, a potem realizuje - na przykładzie gazoportu w Świnoujściu, który nie ma stosownych odbiorów, stosownych zgód, a został politycznie otwarty [w domyśle przez premier Ewę Kopacz – red.]. Dlatego my tu otwieramy przekop, którego jeszcze nie ma, ale otwieramy przede wszystkim poparcie dla tej inicjatywy, którą PiS od paru lat traktuje priorytetowo.
       - Od 2005 r. wykonano ekspertyzę i dokumentację, wyznaczono miejsce w Skowronkach, jako docelowe na budowę kanału i wpisano inwestycję w wieloletni program do realizacji. I w 2007 r. skończyły się  marzenia – wskazuje Leonard Krasulski, kandydat na posła z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu elbląskim. - Zabrakło woli politycznej. A chcę

  Elbląg, Pomnik w Kątach Rybackich
Pomnik w Kątach Rybackich (fot. A)

przypomnieć, że Cieśnina Pilawska jest kontrolowana przez Federację Rosyjską - podkreślał. - Żegluga jest więc utrudniona, port w Elblągu nie ma możliwości rozwoju, za to ma nadbrzeże jak największy parking samochodowy. To woła o pomstę do nieba – skwitował.
       „Róbmy to i zbudujmy kanał – to apel kandydatów na posłów i senatorów z ramienia PiS.
       - Problem przekopu pojawił się już w czasach krzyżackich i tak stoimy do dnia dzisiejszego – jako historyk wtrącił Sławomir Sadowski.
       - A rozwiązałby problemy rybaków – dodała kandydująca do Sejmu Karolina Motyka-Kozioł.
       No to symbolicznie skopali kawałek ziemi w trosce o rozwój ekonomiczny, gospodarczy i turystyczny dwóch województw: gdańskiego i warmińsko-mazurskiego. Nie zapominając o mieszkańcach Krynicy Morskiej, którzy wyrażali wielokrotnie swoje „nie” dla przekopu.
       - Ze strachu przed odcięciem, ale te obawy są rozwiewane – zapewniał Andrzej Jaworski z Gdańska. - Mieszkańcy tylko skorzystają na tej inwestycji, będzie nowa droga, nowa infrastruktura, skorzystają turystycznie – zapewniał kandydat na posła.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama