UWAGA!

Na straży ładu i porządku

 
Elbląg, Dziś nowy komendant Arkadiusz Kulik wręczył strażnikom miejskim awanse i nagrody
Dziś nowy komendant Arkadiusz Kulik wręczył strażnikom miejskim awanse i nagrody (fot. Anna Dembińska)

Nowy peugeot to prezent od samorządu dla Straży Miejskiej w Elblągu. Kluczyki do auta przekazał dziś (29 sierpnia) prezydent Witold Wróblewski: - Nie wyobrażam sobie utrzymania porządku i ładu w naszym mieście bez strażników, dlatego służba ta musi być odpowiednio wyposażona - mówił. Na Dzień Straży Miejskiej kolejna dobra wiadomość jest taka, że planowane jest zwiększenie liczby etatów. Zobacz zdjęcia z obchodów Dnia Strażnika Miejskiego.

W Ratuszu Staromiejskim odbyła się uroczystość z okazji Dnia Straży Miejskiej. Zobacz zdjęcia. To pierwsza taka zbiórka z wręczeniem nagród, pochwał i awansów, w której uczestniczył nowy komendant Arkadiusz Kulik. Wcześniej przez 25 lat służył w Straży Granicznej. Był komendantem placówki Morskiego Oddziału w Elblągu, a pod koniec służby w Krynicy Morskiej. W lipcu br. zmienił mundur.
       - Przed elbląską Strażą Miejską duże wyzwania - przyznał dziś komendant Kulik. - Będziemy dążyć do tego, by zwiększyć liczbę etatów [obecnie w Elblągu jest 22 strażników - red.], by usprawnić pracę, doposażyć w sprzęt. Wszystko po to, by strażnicy byli widoczni, a mieszkańcy czuli, że jesteśmy dla nich. Na realizację moich pomysłów przyjdzie czas, na razie zajmuję się organizacją pracy. Jestem zbyt krótko na tym stanowisku, ale co jakiś czas razem z panem prezydentem dyskutujemy i mamy pewne kierunki określone. Na pewno będzie to rozwój tej formacji dla dobra mieszkańców - zapewnił.
       Dzisiejsze święto było okazją do przekazania Straży Miejskiej nowego pojazdu.
       - Pojazd [peugeot-red.] będzie miał zastosowanie w służbie patrolowej, ale jest również przystosowany do przewożenia osób bezdomnych, osób pod wpływem alkoholu, które należy przewieźć do pogotowia socjalnego - wskazywał Arkadiusz Kulik. - Tę strefę wydzieloną - wskazał na tył auta - można zdezynfekować. To na pewno ułatwi nam pracę.
       Z pracy elbląskich strażników jest zadowolony prezydent Witold Wróblewski: - Nie wyobrażam sobie utrzymania porządku i ładu w naszym mieście bez Straży Miejskiej - podkreślał. - W tej kadencji zamierzam ją dosprzętowić, by była sprawną służbą. Mam nadzieję, że nowy komendant, który ma doświadczenie w służbach mundurowych, dobrze tym posteruje i będziemy w Elblągu, tak jak do tej pory, czuli się bezpieczni.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • ''Wszystko po to, by strażnicy byli widoczni, a mieszkańcy czuli, że jesteśmy dla nich. '' Niech każdy komu pomogła Straż Miejska da okejkę pod tym komentarzem :D
 • Ci - nagrodzeni i awansowani - to już chyba na emeryturę się wybierają?
 • Mieli tych nierobów likwidować a tu jeszcze im auta dają żeby mieli czym żony do roboty wozić i na obiadki na starówkę jeździć lepiej rowery im dać albo z buta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  52
  8
  Olaf5(2019-08-29)
 • 22 funkcjonariuszy, a na mieście przez miesiąc można nie spotkać ani jednego.
 • Dziwne, że ten siwy z pierwszego planu nie został komendantem, przy każdej rozmowie z nim rzuca paragrafami niczym zawodnik NBA piłką do kosza. Chodzący kodeks karny normalnie...
 • No strasznie pomagają. Jak dzwoniłam po nich by zwlekali pijanego bezdomnego z chodnika,to 3 godziny jechali. Ot wielka i szybka pomoc. Ale teraz mają wóz specjalny do przewożenia bezdomnych, może w końcu coś wskórają :D
 • Ciekawe bardzo w czym oni pomagają? Cgyba
 • Tylko z tych 22 to 15 pilnuje u Ratuszu a tylko 3 jeździ po mieście i udają że nic nie widza jak auta stoja na trawniku. Nie nie zauważyliśmy to znane powiedzenie. A reszta w urzedzie urzedniasów pilnuja ha ha
 • i zabrakło kasy na mundur dla komendanta?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  Serwery(2019-08-29)
 • Straż jest potrzebna tylko ten nadzór .W zdrowym układzie to zastępca zostaje komendantem a to świeżak emeryt jest najlepszym kandydatem . Głupi i ślepy nie widzi jaki układzi ktoś zbudował Cały ten komitet to lipa i tyle.
 • Od kilku lat w urzędzie nie ma straży miejskiej tylko firma ochroniarska...Nie masz pojęcia to nie pisz głupot
 • Przysięgam, pierwszy raz widzę twarze strażników miejskich. To my mamy w ogóle straż miejską. Zamiast pieniądze na samochód trzeba było przeznaczyć na koszenie trawy w starym basenie i wiele innych pożytecznych rzeczy. Ale jak nie mamy gospodarza to tak właśnie mamy. Przykre to trochę.
Reklama