UWAGA!

Na tropie parkowych ścieżek

 Elbląg, Szara kostka oznacza ścieżkę dla rowerów, jasna - dla pieszych
Szara kostka oznacza ścieżkę dla rowerów, jasna - dla pieszych (fot. Czytelnik)

Inwestycja w parku Dolinka wzbudza spore zainteresowanie mieszkańców, którzy wysyłają maile w tej sprawie również do naszej redakcji. - Te jasne kostki to chyba przebieg ścieżki rowerowej. Dlaczego jest taka wąska i kto to zatwierdził? - pyta nasz Czytelnik, przesyłając zdjęcie z postępów prac w parku. Urzędnicy wyjaśniają: - To jest dodatkowa ścieżka dla pieszych.

Zdjęcie, które zamieszczamy przy artykule, zostało wykonane przez naszego Czytelnika jeszcze przed opadami śniegu.

- Po artykule w którym opisujecie Państwo postępy prac w parku Dolinka, zaciekawiły mnie komentarze, które wyrażają niezadowolenie z kolejnego, beznadziejnego zaplanowania ścieżek rowerowych. Mieszkam blisko parku, wiec poszedłem na spacer sprawdzić osobiście...i faktycznie mamy kolejny elbląski bubel, o ile projekt faktycznie wyznacza przebieg ścieżki w nowo budowanym chodniku. Mianowicie ścieżka jest bardzo, ale to bardzo wąska. I tu moja prośba, czy mogą Państwo to zbadać? Zadzwonić, zapytać, a później opisać? - pisze jeden z Czytelników.

Na odpowiedź z ratusza czekaliśmy prawie tydzień. Wynika z niej, że obawy Czytelnika są bezpodstawne.

- Informujemy, że wszystkie ścieżki rowerowe w parku Dolinka są zaprojektowane i będą wykonane o szerokości 2 m. Nawierzchnia dla rowerów jest ciemnoszara, docelowo będą oznaczenia, że jest to ścieżka dla rowerów. Jest to nawierzchnia z bardzo dobrej kostki bezfazowej o powierzchni śrutowanej, która spełniać będzie wymagania użytkowe i estetyczne – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Ścieżka dla pieszych w znaczącej części parku będzie biegła równolegle obok ścieżki rowerowej i będzie miała szerokość również 2m. W części parku - od amfiteatru do ul. Kościuszki będzie ścieżka dla pieszych z obu stron rzeki, w jednej części o szerokości 2 m, a w drugiej obok 2 m. ścieżki rowerowej dodatkowo ścieżka dla pieszych o szerokości 1 m. Cieszy nas, że mieszkańcy interesują się tym projektem i pragną dzielić się uwagami także na etapie jego realizacji. Dokładamy wiele staranności i zaangażowania, by park zadowolił wszystkich użytkowników – dorosłych, dzieci, pieszych i rowerzystów. Pragniemy zwrócić jednak uwagę, że tam gdzie prowadzone są prace - Park Dolinka jest terenem budowy, gdzie pracuje także sprzęt ciężki. Dlatego też obecność osób postronnych jest ze względów bezpieczeństwa zabroniona – dodaje urzędnik.

Przypomnijmy, że modernizacja parku Dolinka ma kosztować około 12 mln złotych, a prace mają się zakończyć w październiku.

 


        

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zawsze miałem wrażenie, że park to miejsce przede wszystkim dla pieszych. Zdjęcie na to nie wskazuje. Szykują kolejne kuriozum. Dramat.
 • Tak było pięknie jak były błotne ścieżki i nierówne połamane płyty - elbląskie marudy.
 • Elbląskim cebulakom zawsze coś będzie nie pasować. Po co żyjecie ??
 • "Mieszkam blisko parku, wiec poszedłem na spacer sprawdzić osobiście. .. i faktycznie mamy kolejny elbląski bubel o ile projekt faktycznie wyznacza przebieg ścieżki. .. "- tak, nawet kruwa jeszcze nie jesteś pewien, ale już robisz raban i krytykujesz, że BUBEL. Sie dowiedz, zorientuj, a jak sie potwierdzi to gadaj, a nie na odwrot czytelniku od siedmiu boleści. ..
 • Ścieżka rowerowa z kostki?? Masakra kolejny gniot w naszym mieście
 • Jestem oburzona postawą niewdziecznych ludzi którzy podważają nieomylnosc i mądrość naszego Pana Prezydenta Wróblewskiego Witolda. Pan Prezydent zdobył ogromne pieniądze na park, uważnie zapoznał się z planami i najlepiej wie jakie tam mają być ścieżki. Kochany Pan Prezydent w uparkowieniu Elbląga zbliża nas do takich miast jak Londyn, gdzie jest Hyde Park albo Nowy Jork który ma Central Park. Ale ludzie tego nie ogarniaja. Szwendaja się po budowie a potem piszą donosy do gazety. Nic zaufania do geniuszu naszego Prezydenta, tfu!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  9
  Kselodoncja(2021-01-20)
 • Szczerze? To aż miło przeczytać, że w końcu coś, co jest budowane w Elblągu zostało przemyślane i zrobione jak należy. Choć bardzo rzadko można to napisać to napisze. .. .BRAWO UM!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19
  10
  Dobre wiadomości(2021-01-20)
 • @asdsdasdasdds - @asdsdasdasdds po to istnieje portel. .. aby takie tematy wrzucać na forum i każdy z Nas mógł się dowiedzieć ze źródła o problemie i jego rozwiazaniu. Idąc Twoja chorą ideologią to każdy by tylko siedział w domu i o nic nie pytał.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6
  2
  Zmiana pokoleniowa(2021-01-20)
 • RobertKoliński Pieniądze wyrzucone w błoto, tak jak wyrzucone w błoto zostały środki na ten poroniony mostek z betonu tam zaraz obok oraz cały plan tej nieudolnej, robionej na siłę i bez pomyślunku "rewitalizacji"tego miejsca. Mamy tu do czynienia ze szkodnictwem parkowo-rekreacyjnym związanym z budową tak naprawdę placów zabaw pod chciwą a złodziejską deweloperkę stawiającą swoje blokhauzy dla korpo-kredyciarzy w całej okolicy, a nie realizacją potrzeb wypoczynkowych mieszkańców. A propos poronionych pomysłów ratusza, to czy wiadomo już co się stało z tajemniczymi 160 tys. złotych, za które włodarz Wróblewski Witold wraz z b. radną Kosecką Marią planują uszczęśliwić mieszkańców kolejną nacjo-statują w naszem grodzie, jakby nie było w czasach pandemii i kryzysu pilniejszych potrzeb? Bo nie wiem czy mam robić nowe memy w temacie kumoterstwa, zmowy i kolesiostwa elit wyprowadzających poza wszelką kontrolą publiczną i konkursem środki publiczne na swoje tajemnicze i podejrzane, prywatne pomnikobudowy w promocyjno-wyborczych celach, z czego od miesięcy nie potrafią wytłumaczyć się mieszkańcom. Hashtagi: #samorzad, #marnotrawstwo, #pomnikoMania, #cyrk
 • @Koronaswirus - @Koronaswirus już Markusy się wzięły za obrażanie miejskich mieszkańców? Tak miara nie lubicie, a każdego dnia, rano jedziecie do miasta tak, że aż do rowów wpadacie. Siedzieć mi tam i disco polo słuchać.
 • @Zmiana pokoleniowa - Można wrzucać, można sie dowiedzieć i owszem, ale takie przymiotniki to sobie można zostawić na koniec, a nie "gunwo, szmelc, po co to komu!", a czytelnik nawet nie ma pojecia do czego sie właściwie odnosi. Zamiast rzucać bublami, nasz czytelnik mógł najpierw napisać tak: "droga redakcji, czy możecie sie dla mnie upewnić, że to to coś szerokie na 50cm to nie ścieżka rowerowa? bo nie daje mi to spać po nocach". jakby mu to redakcja potwierdziła, to by wtedy mogl powiedzieć: "ło matko, jaki bubel!". Już zrozumiałeś?
 • Ręce opadają jak czytam komentarze, że ta inwestycja jest zmarnowanym pieniędzmi. .. .na całym świecie miasta maja super ścieżki pieszo-rowerowe w parkach, równe i zadbane jak te tutaj. To czego Wy oczekujecie? Błota? Zapadniętych kolein? Lubicie takie klimaty to bażantarnia czeka, a to jest park, a nie dziki las!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  5
  Ludzie weźcie się ogarnijcie(2021-01-20)
Reklama