UWAGA!

Najlepsi zawodnicy jeżdżą pod Elblągiem

 
Elbląg, Najlepsi zawodnicy jeżdżą pod Elblągiem
fot. Michał Skroboszewski

Efektowne skoki, miły dla uszu warkot silników i widowiskowa rywalizacja – tak wyglądają zawody super enduro. To dyscyplina, która przyprawia oglądających o szybsze bicie serca, w ten weekend można samemu to sprawdzić. W Ogrodnikach, w pobliżu jeziora Martwego, odbywają się mistrzostwa Polski i Puchar Polski. Zobacz więcej zdjęć. 

Aleksander Gotkowski, jeden z zawodników biorących udział w zawodach, w ubiegłym roku zdobył tytuł Mistrza Polski super enduro w kategorii junior. Teraz ściga się w ekstraklasie polskiego super enduro, czyli w kategorii open.
       - Obecnie w klasyfikacji ogólnej, przed naszą rundą [która odbywa się w ten weekend w Ogrodnikach – red.], jestem trzeci, z bezpieczną przewagą nad czwartym miejscem. Aczkolwiek do drugiego miejsca brakuje sporo punktów, ciężko zatem będzie wskoczyć na tę drugą lokatę. Pierwsza jest nieosiągalna, ale w sporcie nigdy nic nie wiadomo... - mówił Aleksander Gotkowski, tuż przed rozpoczęciem finałowej rundy mistrzostw Polski i Pucharu Polski, która odbywa się w Ogrodnikach (w pobliżu jeziora Martwego i Starego, miejsce to znane jest jako Jelenia Dolina).
       Aleksander zaczął jeździć na motocyklu w wieku czterech lat, gdy miał osiem - złamał obojczyk, wtedy też na kilka lat zrezygnował z tego sportu. Wrócił do niego pięć lat temu. Za co go lubi?
       - Za nieprzewidywalność, za to, że nawet te same przeszkody bywają inne, za przyspieszanie, walkę z samym sobą i przeciwnościami – opowiadał.
       Co ciekawe, Aleksander Gotkowski ściga się na torze tuż obok jego rodzinnego domu. Zbudował go jego tata – Mieszko Gotkowski – który organizuje mistrzostwa tej rangi drugi rok z rzędu. To utytułowany zawodnik, który na motocyklach jeździ od 25 lat, doskonale znający motocross, enduro czy super enduro. Co jest kwintesencją tej ostatniej dyscypliny?
       - Jej podstawą jest motocross, czyli dynamika, szybka jazda po piasku, po zakrętach, duże skoki plus przejazdy przez przeszkody. To jakby wszystkie dyscypliny sportów offroadowych zamknięte w jedno – wyjaśniał Mieszko Gotkowski.
       W tym roku mistrzostwa w Ogrodnikach zostały poszerzone o dodatkową atrakcję – widowiskowy wyścig w kategorii KTM, który rozpocznie się w niedzielę (25 sierpnia) o godz. 16.
       - Wszystkie motocykle jadą wtedy naraz, będzie około stu zawodników na trasie – opowiada Mieszko Gotkowski i dodał, że jedno okrążenie zajmuje ok. 4,5 minuty, w ciągu godziny zawodnicy zrobią ich około dziesięć. - Nie ma sportu bez kibiców, człowiek jest stadny, potrzebuje wspólnoty – uzupełnił organizator i zaprosił wszystkich na to wydarzenie.
       Warto dodać, że siłą tej imprezy jest nie tylko widowiskowy sport, ale i jej rodzinny, piknikowy charakter. Można przyjechać i porobić zdjęcia, zjeść coś smacznego prosto od lokalnych kół wiejskich i stowarzyszeń, wieczorami odbędą się różne występy.
       Jeszcze dziś (24 sierpnia) można wybrać się na występ muzyczny DJ Zela (od godz. 18 do 19), między godz. 19 a 21 odbędzie się stand up w wykonaniu Jakuba Poczętego-Błażewicza, Arkadiusza Jakszewicza i Bartosza Gajdy.
      
       Ci, którzy nie zdążyli na widowiskową rywalizację mogą wybrać się na zawody jeszcze jutro (25 sierpnia). Program wygląda następująco:
       godz. 9-10 – trening
       godz. 10.15-11.15 – kwalifikacje
       godz. 11.30-14 – finały MP Super Enduro
       godz. 14-14.30 – wręczenie nagród
       godz. 14.30-15 – loteria CoinQuista Challenge
       godz. 16-18 – puchar KTM
       godz. 18.30-20 – występ muzyczny DJ Simoon
      
       Wstęp na imprezę jest płatny – jeden dzień 10 zł, dwa dni – 15 zł. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich, którzy przyjadą do Ogrodnik samochodami, strzeżony parking na sąsiedniej polanie.
      
Patronem medialnym zawodów jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No to wyploszyli wszystkie jelenie, jedyne jelenie co tam przyjda, to picniki , ale cale szczescie, ze tylko raz do roku .
 • "miły dla uszu warkot silników" Temu co to napisał życzę takich przyjemności 24h/na dobę... By regularnie mogl się tym rozkoszować.
 • Szkoda tylko ze droga doiazdowa jest tez tylko dla enduro naprawde koszmar
 • @Romano - Dokładnie tak ! Jak ktoś taki warkot sobie posłucha powiedzmy przez godzinę to może jemu wydawać się miły warkot.
 • "miły dla uszu warkot silników" - My w Wikrowie, Wiktorowie, Władysławowie mamy taki właśnie miły warkot silników, bum, bum muzyczkę, pędzące jak nienormalni ( czerwony Golf GND, czerwone Audi NBR, ciemnego koloru Audi kombi NEB, zielony Renault NEB i wiele jeszcze inne "bardzo ciche i wolne) pojazdy. Dochodzi do tego przemiły warkot nie do zniesienia złomowych ( bardzo głośnych) samolocików od samego rano do późnego wieczora. Oaza ciszy ! Szok ! 15 albo 20 lat temu to było rzeczywiście w tym rejonie spokojnie, dopóki towarzystwo po PGR-wskie się nie pobogaciło. A szkoda bo było kiedyś tu spokojnie i przyjemnie w szczególności na zewnątrz wśród olbrzymiej ilości drzew i krzewów. Niestety większość została zniszczona a i spokoju nie ma.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8
  7
  SOKOJNY.MIESZKANIEC(2019-08-25)
 • Super impreza !!! A nie jakieś regaty o puchar prezydenta organizowane dla kolesi i elit postkomunistycznych .
 • Jaki Ty masz problem człowieku? Co tak zrzędzisz? Nie każdy hałas jest fajny, to oczywiste, ale tu chodzi o ten konkretny na super enduro (bo tylko o tym jest tekst) jest naprawdę fajny. Byłeś? Słyszałeś? Idę o zakład, że nie!!!
 • To czas do miasta się przeprowadzić może? !!!
 • Dokładnie zrzedzi to pewnie ten sam co wyzywa na samoloty, ciężarówki, kombajny i traktory, niedługo pewnie będzie wyzywał nawet na statki na rzece Elbląg i motorówki, że pływają.
 • To wyprowadź się w Bieszczady, albo na Saharę tam jest cicho i spokój. Samoloty mu przeszkadzają. Jak się pobudowałeś koło lotniska czy ruchliwej drogi to miej pretensje do siebie. Super, że jeżdżą i latają, jest co oglądać. Kiedyś też latały AN 2 i było Ok.
 • Widać, że po PGR-wskie towarzystwo śledzą takie imprezy, bo to ich pasja komuś uprzykrzać życie ! Mało jeden z drugim deb. il ma miejsca w powyższych miejscowościach, aby postarać się nikomu na siłę uprzykrzać, dokuczać i hałasować? Trzeba najpierw nauczyć się chociaż tej elementarnej kultury a potem ewentualnie komentować. Na wsi wszyscy, no może prawie wszyscy uważają, że są panami i nic ich nie obowiązuje poza ich przepisami, a które są kompletnie sprzeczne z tymi ogólnie obowiązującymi. Muszą tam mieszkający wiedzieć, że przepisy są po to, aby je przestrzegać i po to, aby był ład i porządek, a tak każda k. .wa robi, co mu się rzewnie podoba. Poza tym mądry wie, że hałas jest przyczyną wielu chorób !!! Bardzo często się słyszy, że jak chcesz mieć spokój to wyprowadź się na wieś, oczywiście nic bardziej mylnego jak mieszka się z taką hołotą. Problem polega na tym, że z mądrym pogadasz, ale z głupim niestety nie da się.
 • Cytat: - " co wyzywa na samoloty, ciężarówki, kombajny i traktory, " - A mogą tam jeździć ciężarówki, kombajny i traktory??? O ile mi wiadomo są ograniczenia tonażowe i na takie drogi trzeba mieć zezwolenie Zarządu Dróg Powiatowych, jak nie mają, to nie wolno tam wjeżdżać, ale chyba to dla wieśniaka zbyt trudne to zrozumieć, co?. Nie problem jest wszystko dokoła zniszczyć a potem mieć pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. Powiedz jeden z drugim, kto potem jak są dziury na dziurze, to kto najwięcej drze gębę, albo ta sama sytuacja była z tą wodą, którą ponoć im zakręcono przy polach. Najpierw była moda na zasypywanie rowów melioracyjnych na polach ( oczywiście ze swojej chciwości, bo zyska parę metrów kwadratowych, a potem wydziera japę, że wszystko mu zalewa albo susza i plony mają za małe, mimo używania tysięcy ton chemii !!!!! Mądrzycie się wtedy jak ktoś coś powie a wam jest to nie w smak i krytykujecie wszystkich, kto ma inne zdanie i inaczej zachowuje się jak wy mądrale !!!
Reklama