UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Najpierw ratowali, teraz wiozą dary

Elbląg, Najpierw ratowali, teraz wiozą dary

Obok cudzego nieszczęścia nie można przechodzić obojętnie. Mieszkańcy Gronowa Górnego skrzyknęli się i pomagają – powodzianom z południa Polski. 15 ton zboża i ponad 100 kilogramów ziemniaków, do tego chemia, odzież i inne drobiazgi pojadą do Szczucina, miejscowości, którą przed wielką wodą ratowali także strażacy z Elbląga.

Transport darów z Gronowa Górnego ruszył do Szczucina w środę wieczorem. Do powodzian zawieźli je strażacy, którzy kilka tygodni temu ratowali całą gminę przed skutkami powodzi.
       – Praktycznie cała gmina była pod wodą. Ponad tydzień byliśmy na miejscu. Gdy wyjeżdżaliśmy, woda zaczęła opadać, zaczęło się robić znośnie, było widać efekty naszej pracy, ale niestety po tygodniu w wiadomościach usłyszeliśmy, że tę gminę znowu nawiedziła powódź – opowiada Tomasz Malesiński, elbląski strażak. – Z tego, co wiemy, rozmiary tragedii są jeszcze większe. Stąd nasz pomysł, żeby dary zebrane przez mieszkańców wysłać akurat do tej gminy, z którą byliśmy związani.
       Dary zbierali mieszkańcy Gronowa Górnego i okolicznych wsi. Akcją kierowała Barbara Bruzdewicz, sołtys Gronowa Górnego.
       – Oglądając w telewizji to nieszczęście, ten ogrom powodzi i i klęskę, jaka spotkała mieszkańców, chcieliśmy pomóc. Współczujemy im bardzo. Mam nadzieję, że kiedy inne gminy spotka jakieś nieszczęście, to będą sobie nawzajem pomagać.
      
       Zobacz film.
      

      
GR, Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama