UWAGA!

Nareszcie dłuuugi weekend: majówka w porcie, spotkanie autorskie i parkrun

Każdy z nas czekał na to pięć długich dni roboczych - nareszcie nadchodzi wyczekiwany i to długi weekend! Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? W ten weekend jest w czym wybierać, a portEl.pl przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia czasu w Elblągu i okolicach.

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zakrzewo” zapraszają dziś (28 kwietnia) na spotkanie z Sławomirem Zygmuntem, który będzie promował ostatnio wydane dwie swoje książki: „Maria oraz inne czerniakowskie opowiastki” i „Anna oraz inne klubowe opowiastki”. Początek spotkania o godz. 17. Wstęp wolny

 

To będzie już 102. edycja parkrun park Modrzewie Elbląg. Organizatorzy, jak co sobotę, zapraszają do wspólnego przejścia, przetruchtania, przebiegnięcia 5 km po parkowych alejkach. Zacznijmy wspólnie i aktywnie długi majowy weekend! Start o godz. 9.

 

Majówkę rozpoczynamy w poniedziałek (1 maja) w Bibliotece Młodego Czytelnika Bulaj, gdzie prof. Andrzej Groth wygłosi wykład na temat Brytyjskiej Kompanii Wschodniej w Elblągu. To nie przypadek, bo tego samego dnia na bulwarze Zygmunta Augusta pojawią się rekonstruktorzy z Garnizonu Gdańsk, którzy zaprezentują Brytyjską Kompanię Wschodnią. W planach są dwa bezpłatne rejsy statkiem Elwinga po rzece Elbląg, a o 16 ożyje scena na bulwarze Zygmunta Augusta. Wystąpią zespoły Generation Trio, Trzy Majtki i Własny Port.

 

We wtorek (2 maja), w Święto Flagi odbędzie się przemarsz z 30-metrową flagą po ul. Stary Rynek, odbędzie się pokaz musztry w wykonaniu uczniów zespołu szkół, a także występy artystyczne.

Przemarsz z flagą rozpocznie się o 12 przy napisie "Elbląg" na ul. Wodnej, cel: Brama Targowa, gdzie odbędą się główne uroczystości.

Na 2 maja zaplanowano jeszcze dwa wydarzenia. W Bibliotece "Bulaj" przy ul. Zamkowej o godz. 15 odbędzie się spotkanie z archeologiem Jakubem Jagodzińskim na temat praportu Truso. O 17 w tym samym miejscu rozpoczną się warsztaty modelarskie.

 

Środowe miejskie uroczystości związane z 232. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się mszą w intencji ojczyzny w elbląskiej katedrze o godz. 11.30, o 12.30 na placu katedralnym odbędzie się oficjalna część obchodów. Po jej zakończeniu na bulwarze Zygmunta Augusta potrwa "Majówka w porcie Elbląg", w ramach której odbędzie się parada wodna na rzece.

Dla mieszkańców od 13:30 będą dostępne bezpłatnie kajaki, motorówki, rowery wodne i inny sprzęt. Rezerwacji należy dokonywać przez stronę Grupy Wodnej. W strefie gier i zabaw znajdą się m. in. dmuchane zamki i place zabaw, dostępne od godz. 13:30 do 17. Kluby sportowe i MOSiR wystawią się ze swoimi atrakcjami. Do tego na dzieci czeka malowanie twarzy, bańki, a dla wszystkich strefa gastronomiczna, strefa chillout. Będzie też food truck z zupą rybną od uczniów ZSG, gra terenowa na starówce, "mobilne laboratorium", stanowiska służb mundurowych, wystawa samochodów off-road... Zapowiada się sporo atrakcji dla dzieci i całych rodzin.

 

Szczegółowy program majówki można zobaczyć tutaj.

 

Resztę nadchodzących imprez znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.

 

Sporo się również będzie działo w ligowym sporcie, o czym piszemy w tym artykule.

 

Zachęcamy również do sprawdzenia, co warto obejrzeć w elbląskich kinach. A tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, tradycyjnie zachęcamy do skorzystania z serwisu NaWynos, który oferuje m.in. pizzę na dowóz w Elblągu.

red.

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Kiedy wersja filmowana w poziomie?
 • *na poziomie
 • Atrakcje w elbkagu... msza święta No ja yebieeee... Witek powinien celebrować
 • Majówka w POrcie, zaprasza PSL, PO i SLD, w programie - zdjecia przy koparce, liczenie tirów, zabawa w piasku zalegającym na nabrzeżu i pływanie kajakiem do mostu i z powrotem, wypełnianie ankiety obowiązkowe pod nadzorem Straży Miejskiej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  4
  ZdzichuMarynarz(2023-04-28)
 • a po porcie oprowadzi nas derektor arkadiusz. Przepraszam - nie oprowadzi - bo jest tak przyspawany do stołka od 10 lat, że nie da rady wstać.
 • Oby bez monotematyki Portu! Bo ta ich kampania wyborcza bez efektu dla portu zamęczy! !!! Wyciszcie się!
 • Oczywiście jedna z głównych atrakcji turystycznych tego miasta zostanie otwarta po majówce, zamiast cieszyć przyjezdnych. Co jest nie tak z głowami osób odpowiedzialnych za otwarcie wieży widokowej w kościele św mikołaja ze kolejny rok z rzędu nie potrafią ogarnąć tematu i otworzyć punktu widokowego na majówkę?
 • Czego Polak oczekuje ? Ma już dawno dość byłych i obecnych rządów tak PO jak PIS a z drugiej strony jest sceptyczny na zmianę ? Najlepiej niech tacy wietrzni parlamentarzyści jak pierwsza z brzegu Ślesińska- Katarasińska 82 lata i 40 rok w sejmie ! Czy tego chcecie czy nowych i młodych myślących nowocześnie, zgodnie z wyzwaniami obecnych czasów. Jestem zwolennikiem zmniejszenia sejmu o połowę posłów bo i tak biorą kasę tylko za przycisk zgodny z wolą szefa. Jestem za maksymalną dwukrotną kadencją ! Świat nam ucieka bo stoimy w miejscu i żyjemy wręcz, rocznicami, wzajemnymi oszczerstwami, szukaniem haków by opozycję zamknąć w lochu.... itp. Jak nie damy szansy tylko z góry przekreślamy nowe wyzwania, nowych chcących zmian to nienarzekajmy na PoPis. Moim zdaniem powrót Tuska zaostrzył nienawiść między Polakami, jego chęć pomsty idzie w parze z tym co robi Kaczyński. Gdyby Trzaskowski przejął ster po wyborach prezydenckich to dziś daję głowę że zgoda na wspólną listę byłaby otwarta ? Chęć dominacji zniechęcił młodych polityków do współpracy na zasadzie pantoflarza. Niech siła Platformy sama zdobędzie wystarczającą ilość głosu by rządzić polską. A jeśli wygra ponownie PiS należy uszanować głos wyborcy.
 • @Alians - Stare zgredy mlodszych nie dopuszczają bo nie mają wstydu i dna w d.... e bo ciągle im mało i stąd dusimy się w tej samej atmosferze!!!!! I czasach juz minionych tylko nie tu
 • @Inc - Kaczuszka byłaby lepsza.
 • @misiek778 - Juz oprowadza senioriadę-:))) w mosirze!! Z portem w tle-:) co za komedia -:)))jedni i drudzy wciagają biednych zdezorientowanych seniorów ktorym akurat ten port będzie potrzebny jak du.... e drzwiczki-:)))
 • @misiek778 - Teraz chłop musi mocno pilnować stołka. Ciężka praca
Reklama