UWAGA!

Nareszcie weekend: Dzień Mamy, festyn, piknik, koncert organowy i premiera w Teatrze

Każdy z nas czekał na to pięć długich dni roboczych - nareszcie nadchodzi wyczekiwany weekend! Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? W ten weekend jest w czym wybierać, a portEl.pl przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia czasu w Elblągu i okolicach.

Biblioteka Elbląska zaprasza jeszcze 24 i 25 maja dzieci wraz z rodzicami na zajęcia związane z Dniem Mamy, podczas których będzie można przygotować upominki z okazji tego pięknego święta albo celebrować ten dzień na wspólnej zabawie mamy i dziecka podczas warsztatów inspirowanych niezwykłymi książkowymi historiami.

 

Centrum Spotkań Europejskich Światowid zaprasza wszystkich mieszkańców Elbląga i regionu na wyjątkowy piknik z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej! Już dziś piątek (24 maja) w godz. od 14 do 20:30 plac Kazimierza Jagiellończyka zamieni się w tętniące życiem centrum radości, zabawy i wspólnego świętowania.

 

Warsztaty recyklingu, punkt odbioru zużytej elektroniki, zbieranie punktów i wymiana ich na rośliny oraz finał konkursu dla przedszkoli i szkół. Tak zapowiadają się nadchodzące XV Elbląskie Dni Recyklingu. W sobotę (25 maja) odbędzie się festyn „Nie marnuj, napraw, wymień”. Impreza rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do godz. 14 na placu Jagiellończyka.

 

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne. To już 23. edycja imprezy, która co roku wzbudza wiele emocji i ciągle cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczestników jak i publiczności. Na zmagania w różnych stylach zapraszamy w sobotę.

 

W sobotę wieczorem elblążan czekają emocje związane z kolejną premierą w Teatrze im. A. Sewruka. Tym razem na Małej Scenie zobaczymy spektakl: "Kto się boi Virginii Woolf". Początek o godz. 18.

 

Klub Sportowy Kajak Silvant Elbląg zaprasza na drzwi otwarte, które odbędą się w sobotę na przystani MOSiR przy ul. Radomskiej 5. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10. To doskonała okazja, aby przybliżyć dzieciom świat kajakarstwa i przekonać się, że jest to sport idealny dla młodych adeptów.

 

Parkrun zaprasza na cosobotnie spotkanie, podczas którego możesz przebiec, przetruchtać, przemaszerować lub przespacerować 5km w wesołym towarzystwie. Spotykamy się o godz. 9 na głównej alei parku Modrzewie bliżej ul. Mazurskiej. Parkrun jest wydarzeniem całkowicie darmowym - spotkania odbywają się dzięki wolontariuszom.

 

Przed nami drugi koncert tegorocznej edycji Elbląskiego Festiwalu Organowego, w którym usłyszymy Małgorzatę Trzaskalik-Wyrwę a tym razem zapraszamy do Katedry pw. św. Mikołaja w Elblągu. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę (26 maja) o godz. 19 w katedrze św. Mikołaja. Wstęp wolny.

 

Zachęcamy również do sprawdzenia, co jeszcze warto obejrzeć w elbląskich kinach. A tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, tradycyjnie zachęcamy do skorzystania z serwisu Na Wynos, który oferuje m.in. pizzę na dowóz w Elblągu. Miłego tygodnia!

red.

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama