UWAGA!

Nareszcie weekend: kino pod chmurką i jarmark w Pasłęku

Elbląg, Nareszcie weekend: kino pod chmurką i jarmark w Pasłęku

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

Wakacyjną sobotę proponujemy zacząć od Szkicologii – warsztatów okołorysunkowych. Od godziny 10.00 do 13.00 Karolina Kardas poprowadzi otwarte zajęcia przy Bramie Targowej, zwracając uwagę na ciekawe szczegóły architektury "nowej" starówki. Wszystkie materiały zapewniają organizatorzy.
       Po południu odbędzie się druga część warsztatów – na sjestę do parku Modrzewie. Na artystyczny relaks zapraszają Monika Brzykca i Ada Kotyńska (od godziny 16 do 18).
       Na tradycyjny, sobotni spacer zapraszają też przewodnicy PTTK. W sobotę Karol Wyszyński poprowadzi chętnych szlakiem dawnej linii tramwaju nr 2. Początek spaceru o godz. 10, zbiórka na pętli tramwajowej przy ul. Saperów.
       Tuż przed zachodem słońca (początek ok. 20.30) w Parku Modrzewie będzie można obejrzeć film „Serce nie sługa” w ramach cyklu „Kino pod chmurką”. Przed seansem organizatorzy „Aktywne Modrzewie” przedstawi krótką dobranockę.
       W sobotę i w niedzielę zaplanowano również rywalizację żeglarzy podczas IV Dziecięcych Regat o Puchar UKS Tolkmicko. Młodzi żeglarze będą ścigać się na optymistach i laserach. Start o godz. 10, koniec o godz. 16.
       W niedzielę będzie się działo w Pasłęku. Jarmark produktów regionalnych, przemarsz historycznego korowodu, rycerskie pojedynki, pokaz dawnego tańca – to wszystko w ramach VIII Jarmarku św. Bartłomieja. Początek imprezy o godz. 10.
       Wieczorem kolejny seans filmowy. Na dziedzińcu elbląskiego muzeum zostanie wyświetlony film Guillermo del Toro „Kształt wody”. Na ten obraz w 2018 roku spłynął deszcz nagród. Początek – ok. godz. 21.
       Na wszystkie imprezy wstęp wolny.
       W weekend ma być gorąco, w niedzielę jednak duże zachmurzenie. Temperatura do 24 stopni w sobotę i 27 w niedzielę.
      
       Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
       Jeśli brakuje Wam na to czasu w tygodniu, weekend to dobry moment, aby wybrać się do kina. Każdy znajdziecie dla siebie coś w repertuarze.
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
       Redakcja portEl.pl życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama