UWAGA!

Nareszcie weekend: najazd Wikingów, impreza na plaży i koncert

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

W tę sobotę (7 lipca) ruszają "Soboty z przewodnikiem". Niepodważalnym atutem tych spacerów jest wyjątkowa okazja do poznania miejskich legend, historii i przewodnickich ciekawostek. W tym roku na elblążan i turystów czeka osiem sobotnich wypraw o bardzo zróżnicowanej tematyce. Pierwsze spotkanie pt. "Rzym" poprowadzi Stanisław Bukojemski, zbiórka o godz. 10 przy Ratuszu Staromiejskim. 
      
       Tego dnia można się również wybrać na wyjątkową przejażdżkę po mieście. Przez całą, najbliższą sobotę – 7 lipca - w zabytkowym Konstalu jeździć będą członkowie warszawskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Opowiedzą oni o dawnej komunikacji miejskiej i będą wydawać okolicznościowe bilety. Pierwszy kurs o godz. 11.50 z pętli przy ul. Saperów. 
      
       WIkingowie serdecznie zapraszają wszystkich elblążan oraz odwiedzających nasze piękne miasto na jubileuszowy X Międzynarodowy Festiwal Wikingów z Truso w Elblągu, który odbędzie się w najbliższy weekend (7-8 lipca). Tegoroczna edycja nosi nazwę Powrót Floty Jarmeryka i jak co roku odbędzie się na Wyspie Spichrzów. Cały program imprezy znajdziecie w tekście pt. "Najazd Wikingów na Elbląg. Już w ten weekend"
      
       Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak wygląda wpis do ewidencji potencjalnych dawców szpiku, a tym bardziej przekazanie komórek macierzystych. Większość ludzi kojarzy to z czymś bardzo bolesnym, z czymś co sprawi, że sami stracą zdrowie. "Pragniemy złamać wszelkie mity na ten temat i uświadomić ludziom, jak łatwo podarować komuś życie, że lek na raka krwi nosimy w sobie!" - wyjaśnia Stowarzyszenie Soulriders i wraz z Fundacją DKMS, zaprasza na "Dzień Dawcy Szpiku - II Memoriał Mata". Ta impreza charytatywna odbędzie się 8 lipca (niedziela) w Kadynach, początek o godz. 10. 
      
       W najbliższą niedzielę (8 lipca) o godz. 11 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na festyn rodzinny na torze łyżwiarsko-wrotkarskim Kalbar. W programie m.in. zumba, jazda na rolkach oraz gry i zabawy.
      
       Przed nami kolejny koncert XXI Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2018, który odbędzie się 8 lipca (niedziela). Tym razem w muszli koncertowej, na życzenie widzów, wystąpią muzycy reprezentujący elbląskie środowisko muzyczne - „Knitter’s Jazz Band”. Początek koncertu tradycyjnie o godz. 17.
       Weekend zapowiada się słonecznie, choć mogą pojawić się chmury.

 


       Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
       Jeśli brakuje Wam na to czasu w tygodniu, weekend to dobry moment, aby wybrać się do kina. Każdy znajdziecie dla siebie coś w repertuarze.
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
       Redakcja portEl.pl życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama