UWAGA!

Nareszcie weekend: wybory, Bieg Piekarczyka i festiwal organowy

Każdy z nas czekał na to pięć długich dni roboczych - nareszcie nadchodzi wyczekiwany weekend! Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? W ten weekend jest w czym wybierać, a portEl.pl przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia czasu w Elblągu i okolicach.

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki zaprasza w weekend 7-9 czerwca do Centrum Sztuki Galeria EL na godz. 18. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Wstęp wolny.

 

Już w sobotę (8 czerwca) w Nowakowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie pełne atrakcji, przygotowane z myślą o całych rodzinach. To doskonała okazja do wspólnej zabawy oraz wsparcia dla Marysi i Leona. Dodatkowo, na scenie pojawi się DJ Dziekan, który zadba o to, żeby muzyka płynęła przez cały czas i rozkręci każdą imprezę.

 

Szkoła Podstawowa nr 16 zaprasza na festyn rodzinny pn. Witajcie w naszej bajce. Festyn rozpocznie się jeszcze w sobotę godz. 10, na terenie szkoły przy ul. Sadowej 2. W programie m. in.: występy artystyczne, animacje, dmuchańce, gry i zabawy.

 

Zawody konne, karkówka z grilla, konkursy dla dzieci, taniec liniowy i koncerty. Już w tę sobotę o godz. 12 w Łęczu wystartuje Countrostada. Wstęp wolny.

 

Parkrun zaprasza na cosobotnie spotkanie, podczas którego możesz przebiec, przetruchtać, przemaszerować lub przespacerować 5km w wesołym towarzystwie. Spotykamy się w sobotę o godz. 9 na głównej alei parku Modrzewie bliżej ul. Mazurskiej. Parkrun jest wydarzeniem całkowicie darmowym - spotkania odbywają się dzięki wolontariuszom.

 

Ta niedziela będzie należała do biegaczy! W niedzielę (9 czerwca), wystartuje XV Elbląski Bieg Piekarczyka, a na liście startowej jest już ponad 900 zawodników - szykuje się mocna edycja. To również ostatni moment na zakup koszulki technicznej. Jeśli chcesz być częścią wydarzenia, zapisz się właśnie teraz.

 

9 czerwca w Polsce odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W okręgu nr 3, obejmującym województwo warmińsko-mazurskie i podlaskie, startuje 8 komitetów, w sumie 80 kandydatów. W zależności od frekwencji do zdobycia w okręgu może być od jednego do trzech mandatów. Na które ugrupowanie oddasz głos?

 

Przed nami czwarty koncert tegorocznej edycji Elbląskiego Festiwalu Organowego, w którym usłyszymy Kamillę Lévai. Tym razem ponownie zapraszamy do Katedry pw. św. Mikołaja w Elblągu. Koncert odbędzie się w niedzielę o godz. 19, Katedra pw. św. Mikołaja w Elblągu, ul. Mostowa. Wstęp wolny.

 

Zachęcamy również do sprawdzenia, co warto obejrzeć w elbląskich kinach. A tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, tradycyjnie zachęcamy do skorzystania z serwisu NaWynos, który oferuje m.in. pizzę na dowóz w Elblągu.

red.

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama