UWAGA!

Nareszcie weekend

Nareszcie weekend

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich roboczych dni... Nareszcie nadchodzi! Już, już weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicach.

Mimo mało sprzyjającej aury, ten weekend zapowiada się sportowo: nordic walking, turniej tenisa ziemnego i stołowego, wyprawy rowerowe a także półmaraton. Do tego przed nami kolejne sportowe emocje: do soboty potrwają Mistrzostwa Europy w siatkówce na siedząco; w Elblągu zagra też Concordia a wyjazdowe pojedynki czekają Olimpię, Start i KS Meble Wójcik. Więcej informacji w naszym artykule.
      
       Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza w dziś o godz. 18 do mini galerii „Rudy Kot” na wernisaż malarstwa elblążanki Lucyny Niepokorowicz.
       Natomiast Stowarzyszenie Kulturalne Co jest? i Klub Muzyczny Mjazzga zapraszają o godz. 19 na ostatnie starcie w ramach Grafatak - bitwy na rysunki.
      
       W sobotni poranek (21 września o godz. 9.30) w Bażantarni odbędzie się marsz nordic walking pod hasłem „Maszeruj z Bankiem Spółdzielczym w Sztumie”.
       O godz. 11 na Placu Jagiellończyka rozpocznie się rodzinny festyn w ramach „Elbląskiego Dnia Bez Samochodu”. Dla aktywnych przewidziany jest przejazd rowerowy dookoła Elbląga. Zbiórka rowerzystów o godzinie 10.30 pod Bramą Targową na Starym Mieście. Finisz rajdu na Placu Jagiellończyka. Festyn potrwa do godz. 14.
       Natomiast w południe w Ratuszu Staromiejskim będzie miało miejsce otwarcie wystawy i wręczenie nagród laureatom tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej Euroregionu Bałtyk „Od morza jesteśmy”.
       Wieczorem (o godz. 19) Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na koncert dwóch niezwykle obiecujących wokalistek – Kingi i Karoliny Pruś, który odbędzie się w Krużganku Galerii EL. Tego samego dnia odbędą się także warsztaty wokalne prowadzone przez Kingę Pruś.
      
       W weekend 21-22 września (sobota, niedziela) Elbląska Izba Gospodarcza O. RIGP zaprasza przedstawicieli biznesu z okolic Elbląga oraz Trójmiasta na amatorski turniej tenisa ziemnego „Elbląg Business Tennis Cup”, który odbędzie się na kortach przy ul. Agrykola 8. W przypadku złej pogody rozgrywki będą przeniesione na korty kryte przy ul. Daszyńskiego 1. Będzie to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności gry w tenisa ziemnego w przyjacielskiej atmosferze oraz do nawiązania nowych kontaktów.
      
       Z kolei Elbląski Klub Sportowy Mlexer w sobotę o godz. 9.30 organizuje Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego. Turniej zostanie rozegrany w Gronowie Elbląskim w hali gimnazjum ul. Osiedlowa 6.
      
       W niedzielę 22 września odbędzie się kolejna edycja Elbląskiego Półmaratonu Bażant 2013. Półmaratonowi będą towarzyszyć biegi dla dzieci i młodzieży oraz mniej zaawansowanych zawodników. Do biegu głównego zgłosiło się 212 osób.
       Również w Bażantarni odbędzie się kolejna wyprawa organizowana przez CSE „Światowid” pod hasłem Rowerowe podróże ze szkicownikiem. Spotkanie o godz. 11 obok muszli koncertowej. Podroż niebieskim szlakiem po Bażantarni.
      
       Lubicie filmy? U nas sprawdzicie premiery i repertuary kinowe. A jeśli szczęście Wam sprzyja - wygracie bilety do kina w naszych konkursach.
       Po wakacyjne przerwie rusza Teatr im. Aleksandra Sewruka, gdzie trwają ostatnie przygotowania do inaugurującej nowy sezon artystyczny premiery "Wariacji enigmatycznych" Erica-Emmanuela Schmitta. Przedstawienie premierowe odbędzie się w sobotę o godz. 19. Drugi spektakl w niedzielę o godz. 17.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
      
Redakcja portElu życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)