UWAGA!

Nareszcie weekend

Elbląg, Nareszcie weekend

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich roboczych dni... Nareszcie nadchodzi! Już, już weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicach.

Co prawda pogoda w weekend z dnia na dzień będzie ulegać nieznacznej poprawie, aura jednak daleka będzie od naszego wyobrażenia o polskiej złotej jesieni... Na szczęście propozycje na najbliższe dni nie zaliczają się do imprez plenerowych.
      
       W piątek, 27 września o godz. 19 możecie wybrać się do MDK-u w Ornecie na koncert Nie Po Drodze, który będzie podsumowaniem teatralnego projektu „Pajęczyna” realizowanego przez CSE „Światowid”. Słuchaczy oplotą klimatyczne brzmienia i sieć dźwięków spod znaku: słowiańskiego transu i energetyczno-tanecznego etno-folku.
       Natomiast na miejscu, w Elblągu o godz. 20 w ramach pierwszego, powakacyjnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego Tomasz Tomaszewski, postać ikoniczna dla polskiej fotografii prasowej pojawi się w Kinie „Światowid”. Pretekst do spotkania to „Czarna skrzynka”– film dokumentalny o Tomaszewskim w reżyserii Krzysztofa Kowalskiego.
      
       Obchody Światowego Dnia Serca organizowane są w ponad 120 krajach. Hasło tegorocznych obchodów brzmi „Kierunek – zdrowe serce”. Wojewódzki Szpital Zespolony zaprasza na bezpłatne pomiary w sobotę, 28 września. Akcja profilaktyczna odbędzie się w holu głównym w godz. 8-13.
       Odkrywanie kultury Polski, Czech, Niemiec i Chin bez wyjeżdżania z rodzinnego miasta? To propozycja dla najmłodszych w ramach cyklu „Skrzat w podróży przez świat” realizowanego przez CSE „Światowid”. W sobotnie przedpołudnie o godz. 11 lądowanie w Polsce (planowane zakończenie o 14.30).
       W tym roku Zespół Pieśni i Tańca obchodzi 35-lecie istnienia. Z tej okazji w sobotnie popołudnie (o godz. 17) w Teatrze im. A. Sewruka odbędzie się uroczysty Jubileusz. Kilka pokoleń tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Elbląska zaprezentuje się podczas koncertu. Tradycyjnie już koncert rozpocznie się uroczystym polonezem w wykonaniu obecnych i dawnych członków „Ziemi Elbląskiej”. Poloneza na żywo zagra Elbląska Orkiestra Wojskowa, która zaprezentuje również suitę pieśni ludowych „Od Teatru do Bałtyku”.
       W sobotni wieczór (o godz. 19.30) na elblążan czeka też kolejna dawka jazzu - w Klubie Środowisk Twórczych Krypta odbędzie się koncert promująca płytę Evans warszawskiego duetu Przemek Strączek & Gabriel Niedziela.
      
       Lubicie filmy? U nas sprawdzicie premiery i repertuary kinowe. A jeśli szczęście Wam sprzyja - wygracie bilety do kina w naszych konkursach.
       Po wakacyjne przerwie ruszył Teatr im. Aleksandra Sewruka. W piątek  o godz. 19 obejrzeć możecie premierę tego sezonu "Wariacje enigmatyczne" Erica-Emmanuela Schmitta.
      
       W weekend 28-29 września na ścianie wspinaczkowej w hali sportowej IV LO przy ul. Sienkiewicza 4 odbędą się 3. Amatorskie Zawody Wspinaczkowe.
       W sobotę czeka nas piłkarskie święto, jakim na pewno będzie mecz derbowy Olimpii z Concordią. Zagrają też piłkarze ręczni KS Meble Wójcik, a w niedzielę w Centralnej Lidze Juniorów Olimpia podejmie SMS Łódź. Więcej informacji w naszym artykule Sportowy weekend.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
      
      
Redakcja portElu życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.

      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama