UWAGA!

Nie będzie umorzenia długów

Elbląg, W Elblągu nie zostaną umorzone długi lokatorów mieszkań komunalnych
W Elblągu nie zostaną umorzone długi lokatorów mieszkań komunalnych

W Elblągu nie zostaną umorzone zaległości czynszowe lokatorów mieszkań komunalnych, jak planowano. Uchwała byłaby krzywdząca dla lokatorów płacących regularnie czynsz - twierdzi prezydent Elbląga Henryk Słonina.

Zarząd Miasta planował przedłożyć Radzie projekt umorzenia długów lokatorów mieszkań komunalnych. Ogółem zadłużenie wynosi już ponad 11 milionów zł i jest praktycznie nie do odzyskania. Abolicja miała dotyczyć rodzin, które pozostają w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Jednak po konsultacjach Zarząd Miejski doszedł do wniosku, że takie rozwiązanie byłoby krzywdzące i niesprawiedliwe wobec tych, którzy czynsz płacą regularnie. Wśród innych argumentów znalazł się fakt, że w miastach które wprowadziły podobne rozwiązanie, organy nadzorujące uchyliły takie uchwały, jako niezgodne z zasadą równości obywateli wobec prawa.
     Jak napisano w wydanym oświadczeniu - w dalszym ciągu będzie można ubiegać się o umorzenie zaległości i każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie.
     - Niestety, intencje i idea przyświecająca projektowi umorzenia długów nie spotkałaby się ze zrozumieniem przez wszystkich mieszkańców miasta - wyjaśnia Henryk Słonina, prezydent Elbląga i przewodniczący Zarządu Miejskiego. - Dlatego Zarząd uznał, że bez społecznej akceptacji nie powinno się realizować w mieście tej inicjatywy.
A, J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Ja bym taką uchwałę zaakceptował i natychmiast przestał bym płacić. Jestem bardzo biedny, bo jeżdrzę starym Mercedesem a uzbierał bym sobie ma nowy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-06-07)
 • Panie Prezydencie, a miałem już takie złe zdanie o Panu i jego ekipie. Do odpracowania zaległości zagnać , do prac na rzecz naszego pięknego miasta. Trawę kosić, sprzątać śmieci itd. Wiem, że brak pracy jest duży, ale miasto płaci rożnym firmą za prace w/w i ciągle jest ich za mało, więc na to brakuje "zarobią" - odpracują ONI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Płacący czynsz od lat - z trud(2001-06-07)
Reklama