UWAGA!

Nie ma zgody

 
Elbląg, Mediator nie załagodził jednak sporu na linii Maria Kosecka-Jerzy Wilk
Mediator nie załagodził jednak sporu na linii Maria Kosecka-Jerzy Wilk (fot. arch. AD)

Mediator nie pogodził radnej Marii Koseckiej i prezydenta Elbląga Jerzego Wilka. Spór będzie więc musiał rozstrzygnąć sąd.

A wszystko zaczęło się od nagrania, jakie trafiło do sieci przed drugą turą wyborów w Elblągu. Słychać na nim głos prezydenta Jerzego Wilka (wówczas jeszcze kandydata PiS na ten urząd), który w ostrych słowach wypowiada się na temat sytuacji w mieście. Mówi m.in. o Marii Koseckiej (byłej, ale i obecnej radnej Platformy Obywatelskiej) w sposób, który ją obraził. Radna skierowała więc sprawę do sądu domagając się przeprosin na łamach lokalnych portali internetowych, a także 5 tys. zł na cele społeczne.
       Już na pierwszej rozprawie (23 września ub.r.) reprezentujący Marię Kosecką mecenas Rafał Kasprzycki poinformował, że zaproponował stronie przeciwnej ugodę: prezydent miałby przeprosić jego klientkę na forum Rady Miejskiej. Na to jednak zgody nie było.
       - W tej sprawie pokrzywdzonym jest Jerzy Wilk, który nie może odpowiadać za upublicznienie zmanipulowanych, nieautoryzowanych przez niego wypowiedzi – tłumaczył na tej samej rozprawie pełnomocnik prawny prezydenta Elbląga Paweł Markiewicz.
       Prowadzący sprawę sędzia Arkadiusz Fall stwierdził, że spór można załagodzić i wyznaczył mediatora, który miał spróbować pogodzić radną i prezydenta. Rozmowy trwały kilka tygodni, ale zakończyły się fiaskiem.
       - 20 grudnia ub.r. zakończyło się postępowanie mediacyjne. Do zawarcia ugody nie doszło - informuje sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. - Sędzia prowadzący będzie musiał więc wyznaczyć termin kolejnej rozprawy. Konieczne będzie też przebadanie spornego nagrania pod kątem jego prawdziwości - kontynuuje sędzia Zientara. - To badanie nietypowe więc sąd najpierw będzie musiał rozeznać się, co do kosztów jego przeprowadzenia. Opinie biegłych to różny koszt - wskazuje rzeczniczka elbląskiego sądu. -  Czasem jest to kilkaset złotych, ale czasem nawet kilkadziesiąt tys. zł. Koszt ponosi strona, która wnioskowała o dopuszczenie takiego dowodu w sprawie.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Już niedługo Kosecka wyskoczy nam nawet z lodówki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  41
  11
  NowaPrawica(2014-01-03)
 • @NowaPrawica: słabe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  21
  HermanvB(2014-01-03)
 • MariuszLewandowski-Fc Ale prawdziwe. Pani Kosecka zapłaci za to co prawdopodobnie na zlecenie jej partyjnych kolegów prowadzących kampanię wyborczą zrobił Pan Pszczółkowski nagłaśniając "opublikowane w sieci " nagrania. Ciekawe ile prawdy w tym co się pojawiło pokarzą Biegli bo obawiam się że będzie tam więcej cięć niż na karpiu łusek. Ciekawe czy nie będzie prościej przesłuchać "autora" owych nagrań oczywiście po zwolnieniu Pan Pszczółkowskiego z tajemnicy dziennikarskiej. Można też ustalić IP z którego poszła transmisja na Yutube i sprawdzić czy Elbląg. net faktycznie znalazł to nagranie w sieci czy może je tam umieścił. Ale Pani Kosecka pewnie szybko cofnie pozew albo nie opłaci zaliczki na biegłego. Ekspertyzy komputerowe i inefrmatyczne Firma "Graban" z Torunia tak dla informacji. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  22
  MariuszLewandowski-Fc(2014-01-03)
 • Patrząc na Kosecką tez bym się z nią nie pogodził.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34
  11
  sdfg(2014-01-03)
 • Mariusz marnujesz się na tych portalach! Zastanawia mnie jak to możliwe, że taki gość jak ty obyty i obeznany w prawie cywilnym, karnym oraz w postępowaniu sądowym, nie ma kasy i nie jest ławnikiem, biegłym sądowym, prokuratorem, a nawet sędzią sądu! Mariusz powinieneś otworzyć kancelarię prawną, Pan Wilk pewnie by ci dobrze zapłacił z publicznych pieniędzy za doradzanie mu, a tak udzielasz porad prawnych za darmo i biedę klepiesz!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  7
  Kasztalan_Mirmił(2014-01-03)
 • MariuszLewandowski-Fc Lepiej klepać biedę o mówić co się myśli niż zamknąć ryja i mówić co ci karzą - jak do tego dorośniesz to zrozumiesz. Wilk ma dać kasę na Biuro Porad Obywatelskich bo na to klęknął i Nowaczyk. A kancelarii nie założę ale jak się uda to Niepokonani 2012 zaczną w takich sprawach stawać i wygrywać. Tylko jest problem jak zrobić to tak żeby za swoje błędy płacili konkretni urzędnicy a nie Skarb Państwa ? Na to jeszcze nie ma patentu jest tylko kilka pomysłów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8
  27
  MariuszLewandowski-Fc(2014-01-03)
 • do ML: słownik proszę kupić "mówić co ci karzą" od kazać, a nie od karać, czyli kaŻą, a nie kaRZą
 • najpierw do szkoły a potem brać się za politykę
 • a ta Kosecka to ta z lewej czy prawej ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  8
  pytampowaznie(2014-01-03)
 • Mariusz zacznij od lekarza psychiatry, bo nikt normalny się z tobą nie będzie zadawał, a nazwę niepokonani zmień lepiej na "nieuleczalnie chorzy psychicznie". Ogranicz się chlopie lepiej tylko do leczenia, bo dość już krzywdy temu miastu zrobiłeś, jeszcze ciebie Elblążanie za to zlinczują!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  8
  Moczydłowski(2014-01-03)
 • i znowu ta Kosecka. .. .kobieta bez wstydu. .. .
 • Madry sędzia w elbląskim sądzie powinien wyciągnąć sprawę firmy "LOGSTOR", sposobu jej zniszczenia przez Kosecką i wysłaniu na bruk ponad 200 osob pozbawiając ich pracy. To Kosecka powinna zasiąść namawia oskarżonych za zniszczenie firmy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  40
  6
  OstatniSprawiedliwy(2014-01-03)
Reklama