UWAGA!

Nie mają programu, ale mają strategię

 
Elbląg, Od lewej: Piotr Opaczewski, Andrzej Kobylarz, Monika Patra-Więckowska, Rafał Ślozowski
Od lewej: Piotr Opaczewski, Andrzej Kobylarz, Monika Patra-Więckowska, Rafał Ślozowski (fot. AD)

KWW Kukiz '15, a na liście kandydatów na posłów z okręgu 34 - 16. Są wśród nich reprezentanci środowiska prawniczego, ale i przedsiębiorcy, działacze społeczni, studenci. W większości bez doświadczenia partyjnego, choć w pierwszej trójce jest były działacz Polski Razem, a dalej są i członkowie Ruchu Narodowego. Zgodnie twierdzą jednak, że politycy składają obietnice, których i tak nie realizują, a oni – zwykli obywatele - mają gotową strategię zmian.

Demokracja, bogactwo, bezpieczeństwo, region – to filary, na których kandydaci KWW Kukiz '15 chcą budować kraj dla siebie, swoich dzieci i wnuków. Nie mają programu; swój plan określają mianem strategii zmian. Zmian, które obejmą nie tylko cały kraj, ale także – a może przede wszystkim – lokalną społeczność.
       - Nasza lista jest najbardziej elbląska – zapewnia Rafał Ślozowski, szef sztabu wyborczego. - Znajdują się na niej osoby, które tu pracują, zatrudniają, tu płacą podatki.
       Osoby, które nie są związane z partiami politycznymi, choć niektóre takie epizody w swoim życiu miały, choćby Piotr Opaczewski wcześniej związany m.in. z Polską Razem; jest też dwóch członków Ruchu Narodowego.
       - To najlepsza oferta – zapewnia Andrzej Kobylarz, właściciel firmy zajmującej się przeładunkami i małymi remontami barek w Elblągu, który jest „jedynką” na liście kandydatów do Sejmu KWW Kukiz '15 Okręg 34.
       Miejsce drugie zajmuje Monika Patra-Więckowska (menadżer w firmie rzemieślniczej), trzecie zaś Piotr Opaczewski (przedsiębiorca w branży oświetleniowej).
       - Nie jesteśmy politykami, a zwykłymi obywatelami – zapewnia Monika Patra-Więckowska. - Chcemy wspierać przedsiębiorców, chcemy wspierać narodową produkcję.
       - Chcemy wprowadzić zmiany w konstytucji, wprowadzić odpowiedzialność posłów przed wyborcami, kontrolę nad sądownictwem, jawność wydatków publicznych – wylicza Piotr Opaczewski. - Chcemy też bezpieczeństwa, a więc silnej armii, sprawnej dyplomacji, suwerennej polityki fiskalnej.
       A co dla regionu?
       - Mamy chyba największe bezrobocie w kraju, ale mamy też blisko granicę wschodnią, akweny wodne, możliwości więc są. Potrzeba tylko racjonalnego wydatkowania pieniędzy – przekonuje Andrzej Kobylarz. - Nie wydawania ich tylko na stolicę regionu, nie na tramwaje, nie na lotnisko. Są pilniejsze potrzeby.
       - Na tramwaje w Olsztynie wydano tyle, ile kosztowałby przekop Mierzei Wiślanej – dodał Rafał Ślozowski.
       KWW Kukiz '15 na elblążan postawił tylko jeśli chodzi o kandydatów do Sejmu. Listy senackiej nie ma. Na co liczą kandydaci?
       - Sukcesem byłoby zdobycie trzech mandatów, ale dwa są jak najbardziej realne – prognozuje Andrzej Kobylarz.
       W wyścigu do poselskich foteli finansują się sami. Ten kurs chcieliby utrzymać i będąc w Sejmie.
       - Nie chcemy finansowania partii politycznych z budżetu państwa, sami, jeśli w Sejmie zasiądziemy, nie sięgniemy po te pieniądze - zapewnia Piotr Opaczewski.
       Niewykluczone, że kandydatów KWW Kukiz '15 okręg 34 osobiście wesprze lider ruchu Paweł Kukiz. - Będziemy zabiegać o jego przyjazd do Elbląga - mówią jego zwolennicy.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wbrew temu co mówicie jesteście politykami! Polityką zajęliście się właśnie kandydując w wyborach i tak już pozostaniecie odbierani.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  9
  rozsądny obserwator(2015-09-29)
 • Kolego Opaczewski. Suwerenną politykę fiskalną to mamy. Chodziło pewnie koledze o pomoc publiczną a ta nie ma nic wspólnego z polityką fiskalną.
 • Ja wiecej politykom nie zaufam, wiec akurat Kukiz ma moj glos.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  11
  borekt(2015-09-29)
 • Tylko Piotr Opaczewski reszta raczej nieporozumienie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  9
  Prorok.Igor(2015-09-29)
 • Wole przedsiebiorce, ktory tworzy miejsca pracy, niz polityka. Zadnej partii juz nie zaufam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  3
  Terek23(2015-09-29)
 • I tak trzymać, przedsiębiorcy pracujący na swój rachunek, to bardzo dobrzy znawcy ekonomii. Wydają tylko tyle ile mają przychodu, a to najważniejsze. Głosujmy na Kukiza"15.
 • No to teraz sprawdzimy tych prawdziwych sympatyków Kukiza, tyle punktów było otwartych, do dzieła panowie pomagajcie, do dzieła Nr 7 i do skrzynki.
 • Nic nie zrobiliście w kwestii zadłużenia Elbląga, nawet w trakcie kampanii wyborczej. Nie chce się wam du. .y ruszyć i nawet przyjść na sesję Rady Miejskiej w Elblągu, aby pokazać swoje niezadowolenie z tego tytułu. Dotyczy to obecnych posłów jak i kandydatów na posłów naszego okręgu. Jeżeli nie robicie tego teraz, to nie wierzę, że problemy naszego miasta (lokalne) zainteresują was po wyborach. Odnieść się do wydarzeń, to nie to samo, co zmieniać rzeczywistość panie Opaczewski. Ruszcie du. .y i działajcie dla dobra elblążan a nie odnoście się do wydarzeń. Wy te wydarzenia twórzcie! Inaczej będziecie tacy sami jak Ci, których już mamy i nic w tej kwestii nie robią. A to nie wróży wam żadnego mandatu. Do prawdziwej roboty a nie siedzieć cicho i nie przeszkadzać, ,lokalnym politykom" Bo co, można się narazić?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  5
  ŚwiętyPiotr(2015-09-29)
 • Tylko hasła, nic poza tym. Odzewu nie będzie.
 • Opaczewski startował kilka lat temu z PO, później od Gowina, a jego kumpel Kuszner był w młodzieżowce PO. Teraz dostali się po kolesiowsku na listy Kukiza. Nie zrobili nic dla Elbląga, pilnują jedynie własnego interesu - takim karierowiczom m ówimy stanowcze NIE.
 • Panie Piotrze Opaczewski, już złożył Pan obietnicę, której pan nie dotrzyma-" - Nie chcemy finansowania partii politycznych z budżetu państwa, sami, jeśli w Sejmie zasiądziemy, nie sięgniemy po te pieniądze - zapewnia Piotr Opaczewski. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  obserwator777(2015-09-29)
 • MariuszLewandowski-Fc Co tu komentować - odejscie Pana Stefana mówi wszystko. Poza koleżanką z Działdowa która coś robiła mamy to do czynienia raczej z czołowymi elbląskimi blagierami - a ja głosu na ludzi spoza Elbląga nie oddam. Ci ludzie nie mają żadnej strategii dla miasta a ich pomysł na nich to dietka poselska na cztery latka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  5
  MariuszLewandowski-Fc(2015-09-29)
Reklama