UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Teraz ja - Niedługo wybierzemy

Elbląg, Niedługo wybierzemy
(fot. nadesłane)

Ruszyła wojna polsko-polska, czyli walka na plakaty. Pomysłowość kandydatów jest zaskakująca. Do tradycyjnych na płotach, tramwajach i bibordach ( co zamożniejsi ) doszły jak widać na zdjęciu na latarniach. O tym jak jest pod latanią, to wiadomo z przysłów. Jak na latarni, to skojarzenia są inne.

W historii Europy wieszano już wielu na latarniach, wspomnę tu tylko Mussoliniego i jego żonę, ale to było za coś! Czyżby ta praktyka w Elblągu była wyrazem stosunku wyborców do kandydatów za ich zasługi w trakcie kończącej się kadencji, lub memento na najbliższą? Innym istotnym problemem wyborczym jest to że na kandydatów, zgodnie z ordynacją wyborczą, głosuje się na partię w myśl starej bolszewickiej zasady, " wybierali jak chcieli, wybrali kogo trzeba" , czyli najczęściej nr 1 na liście.
       Niemniej poważnym problemem dla wyborców jest wizerunek kandydatów. Patrzą na nas ze zdjęć osoby których wizerunek zmienił się diametralnie, gdyż są to zdjęcia z lat młodości, podreperowane dodatkowo foto shopem...takich ludzi po prostu już nie ma.
       Oceniam natomiast że za mało jest informacji, gdzie można będzie spotkać sie z kandydatem osobiście bez "partyjnej obstawy", czyli czasie i miejscu spotkania, gdzie można byłoby ocenić kandydata jako osobę, a nie członka. Może boją się, że wyborcy dostaną szoku, porównując kandydata na żywo ze zdjęciem?
      
      
Elbingerer
Liczba publikacji: 146
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.5 4 5

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jak doniesiono w prasie wielu kandydatów weszło w posiadanie znacznych majętności, czy majątków w obrzeżach Elbląga. - oświadczenia majątkowe. Czy podpiszą notarialnie zobowiązanie że w razie gdy nie spełnią obietnic spłacą swoim majątkiem ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2014-10-28)
 • A gdzie zdjęcie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2014-10-28)
 • Brakuje informacji o kandydatach takich jak zawód, wiek, zainteresowania, oraz co najważniejsze jaki ma program. Stan majątkowy będziemy oceniać później. Rzeczywiście pomysłowość prezentacji swoich wizerunków nie ma granic.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  Kaligula(2014-10-28)
 • Wspaniale na bilbordach np. wyglądają kandydaci SLD jak bliźniacy bracia Kaczyńscy, widać że jednojajowi. .. obaj stanowią parę, a gdzie siła !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2014-10-28)
 • Jak chcemy zmian, to nie głosujmy bezrozumnie na jedynki, ale zadajmy sobie trud i wygooglujmy sobie inne nazwiska z listy. W internecie znajdziesz wszystko. Bardzo często na dalszych miejscach są ludzie, którzy mogą coś w tym mieście dobrego zrobić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2014-10-29)
Reklama