UWAGA!

Niezły widok na Zalew Wiślany

 
Elbląg, Wizualizacja nowego punktu widokowego w Suchaczu (nadesłana)
Wizualizacja nowego punktu widokowego w Suchaczu (nadesłana)

Nadleśnictwo Elbląg buduje w Suchaczu miejsce wypoczynku z punktem widokowym. Będzie tam można posiedzieć pod parasolem, rozpalić ognisko i podziwiać piękny Zalew Wiślany. Prace powinny zakończyć się w kwietniu więc obiekt zostanie oddany do użytku jeszcze przed sezonem turystycznym.

Najpierw trochę historii.
       - W 1911 r. Towarzystwo Krzewienia Turystyki w Elblągu i Okolicy (powstało w Elblągu w 1901 r.) zbudowało na wzniesieniu w Suchaczu gospodę i hotel, obok powstał też sad wiśniowy i stawy karpiowe. Pierwszym prezesem towarzystwa był Carl Pudor (1855-1927 ur. w Dzierzgoniu) - urzędnik państwowy, uhonorowano go głazem narzutowym ustawionym w pobliżu ówczesnego hotelu. Po 1945 r. napis przekuto na rzecz ZHP, w dawnym hotelu nazywanym zameczkiem umieszczono schronisko młodzieżowe. Obecnie mieści się tam szkoła podstawowa - tak rys historyczny miejsca, do którego zmierzamy nakreślił przewodnik PTTK Karol Wyszyński w jednym z odcinków cyklu Historia okolic Elbląga.
       A cóż dziś dzieje się na wzniesieniu?
       - Jesteśmy w trakcie budowy miejsca wypoczynku z punktem widokowym w Suchaczu - informuje Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg. - W tym miejscu przed laty istniała podobna infrastruktura. Na wzniesieniu, z którego widać Zalew Wiślany, powstaną wiaty w kształcie parasola, miejsce do palenia ogniska wraz z ławeczkami oraz tablice informacyjne. Prace powinniśmy zakończyć w kwietniu więc obiekt zostanie oddany do użytku jeszcze przed sezonem turystycznym - zapowiada.
       Ta informacja zapewne ucieszy zarówno turystów, jak i okolicznych mieszkańców.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama