UWAGA!

Nowa atrakcja w Bażantarni. Znajdź punkty kontrolne i dobrze się baw

 
Elbląg, Takie punkty kontrolne można spotkać w Bażantarni
Takie punkty kontrolne można spotkać w Bażantarni (fot. Anna Dembińska)

W Bażantarni pojawiła się kolejna atrakcja dla osób, które lubią aktywnie spędzać wolny czas. To 50 stałych punktów do uprawiania orienteeringu, czyli biegów na orientację. Z pomocą mapy i rozmieszczonych po całym lesie słupków można spędzać czas całymi rodzinami.

To główne założenie ogólnopolskiego programu Zielony Punkt Kontrolny, którego elbląską część opracowali wspólnie Nadleśnictwo Elbląg i Elbląski Klub Orienteeringu Ekogryf. Ma on nie tylko promować biegi na orientację, do czego Bażantarnia nadaje się idealnie, ale przede wszystkim zachęcać mieszkańców i turystów do aktywnego spędzania czasu w lesie.
       - To doskonała zabawa dla całych rodzin, dzieci, harcerzy. Program Zielony Punkt Kontrolny jest kolejną inicjatywą, która ma promować lasy jako miejsce uprawiania turystyki. Wcześniej oddaliśmy do użytku między innymi dziesięć tak zwanych bram lasu, czyli miejsc parkingowych dla samochodów przy Bażantarni – mówi nadleśniczy Mariusz Kaliszewski.

  Elbląg, Elbląski projekt otrzymał stosowne certyfikaty
Elbląski projekt otrzymał stosowne certyfikaty (fot. AD)


       Mapy do uprawiania orienteeringu i słupki były gotowe w listopadzie, dzisiaj program oficjalnie zainaugurowano. Na czym polega zabawa? Zadaniem uczestnika jest odnalezienie punktów kontrolnych, czyli specjalnie oznaczonych słupków, mając do dyspozycji jedynie mapę, którą można wydrukować ze strony internetowej lub otrzymać w siedzibach Nadleśnictwa. Potwierdzeniem odnalezienia (zaliczenia) punktu jest odbicie na mapie znacznika za pomocą perforatora znajdującego się na słupku.
       Punktów kontrolnych jest aż 50. - W naszym projekcie mamy propozycję czterech typów tras: biegową, narciarską, nordic walkig oraz sportowej nawigacji satelitarnej. Trasy zróżnicowane są także pod względem stopnia trudności. Dzięki takiej różnorodności każdy znajdzie dla siebie ciekawą propozycję – informują autorzy projektu.

K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama