UWAGA!

Nowa winda i parking w Szpitalu Miejskim

 Elbląg, Koncepcja budowy parkingu,
Koncepcja budowy parkingu, fot. arch. Szpitala Miejskiego

Aż 167 nowych miejsc postojowych ma powstać przy Szpitalu Miejskim. Mają być one dostępne dla pacjentów, ich rodzin oraz personelu szpitala. 

- Inwestorem dokumentacji projektowej na budowę miejsc postojowych na terenie Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu, w lokalizacji przy ul. Żeromskiego 22, jest Departament Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu. Przekazana inwestorowi koncepcja budowy zakłada 167 miejsc postojowych, jednak dokładna ilość miejsc zostanie określona przez właściwą dokumentację projektową. Koncepcja zakłada wjazd na parking od strony ul. Żeromskiego, jak również od strony ul. Komeńskiego – informuje Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka prasowa Szpitala Miejskiego.

Jak zaznacza Małgorzata Adamowicz, mają być to miejsca postojowe dla samochodów osobowych i będą one dostępne zarówno dla pacjentów, ich rodzin oraz personelu szpitala.

Szpital Miejski ogłosił również przetarg na budowę nowej, zewnętrznej windy.

- Planuje się lokalizację windy w dalszej części budynku szpitala przy ul. Komeńskiego 35, w skrzydle D". Winda będzie dobudowana do istniejącej klatki schodowej z wejściem od zewnątrz, z poziomu gruntu. Będzie to winda przelotowa, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – informuje Małgorzata Adamowicz.

Dokumentacja projektowa nowej windy jest już opracowana.

- Szpital posiada uprawomocnione pozwolenie na budowę. Trwa procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy. Planowany termin rozpatrzenia ofert to 7 maja 2021 roku. W przypadku wyłonienia wykonawcy i po podpisaniu umowy winda powinna być zbudowana w trzecim kwartale br. - dodaje rzeczniczka Szpitala Miejskiego.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tylko te parkingi niech jakoś będą kontrolowanie, bo zaraz lokalne wspólnoty mieszkaniowe bez parkingów to zastawią szrotami, że już nikt nic nie postawi. Niech miasto wprowadzi w końcu zakaz zatrzymywania na drogach Elbląga! Jeździć się już nie da! Chodniki i pasy ruchu stały się parkingami!
 • RobertKoliński To bardzo ładnie, że parkingi będą dostępne zarówno dla pacjentów, ich rodzin oraz personelu szpitala, ale zabrakło mi tu podstawowej informacji - ZA ILE?!; Hashtagi: #KapitalizmKanibalizm, #NiszczNeoliberalizm
 • Jak to za ile?! Na covidzie tyle kasy przytulili, że teraz można myśleć o inwestycjach. .. Opłacało się "przemielić"tylu chorych - co prawda mało który wyszedł z tego. .. .ale liczy się kasa
 • No to małolaci z TM przeniosą się z ul Prusa do Szpitala. Oj będzie wesoło.
 • Brakuje egzekwowania aby parkingi nie były przechowalniami nieużywanych szrotów, darmowymi miejscami dla handlarzy i innych cwaniaków, którzy nie kupili sobie miejsca parkingowego (lub wymogli na wspólnocie wygospodarowanie takowych). Proponuję na parkingach miejskich pierwsze 24h parkowania za darmo (ot, choćby ktoś zostawi auto w pracy), a potem każda kolejna rozpoczęta godzina wzrostowo od drobnych kwot (np 1 zł za godzinę)po coraz wyższe (100 zł / h dla aut nie ruszanych dłużej niż 3 dni). Dodatkowo powinien być w mieście całkowity zakaz parkowania na drogach, chodnikach, placach itp. które nie są prywatne, a nie są dedykowanymi miejscami parkingowymi. Ograniczenie wprowadzać stopniowo (np. na pierwszy rok w godzinach 18 - 6 rano). Nie może być tak, że złodzieje (tak, nie bójmy się tak mocnych słów - ktoś kto w sposób nieuprawniony korzysta z cudzej - miejskiej własności jest złodziejem)i wandale (chodniki i trawniki notorycznie 'pozarywane')królowali w mieście. Dodatkowo dochodzi jeszcze kwestia bezpieczeństwa - piesi, w szczególności: starsi, dzieci i niepełnosprawni codziennie wręcz ryzykują życiem i zdrowiem na pozastawianych w nieprzepisowy sposób przejściach, chodnikach (ryzyko potrącenia). Co jeszcze nakręca problem bo skoro dziecko nie może bezpiecznie dotrzeć do szkoły to trzeba je zawieźć autem. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  Melonik(2021-04-28)
 • @Gosc9988 - to idź i pilnuj tam na tym nowym parkingu jako wolontariusz, masz pomysł to go realizuj
 • No to na 167 miejsc do pracy przyjedzie 150 pracowników i 17 zostanie dla klientów
 • to Twoim zdaniem wcześniej tam nie było żadnego parkingu, skoro ma przyjechać 150 pracowników? Będzie to 167 dodatkowych miejsc parkingowych
 • @S. - @S. Czemu nie chcesz płacić za siebie i nie podniesiesz czynszu remontowego pod budowę parkingu na terenie wspólnoty? Mnie to mało interesuje, że nie masz miejsca, albo masz tam krzaczki i ogrodeczki. Nie podoba się, to się przeprowadź, a nie ludziom chodnik i ulicę zostawiasz.
 • @RobertKoliński - Za covid
 • towarzysz obywatel prof dr hab inż zaprojektuje parking i windę i odjedzie w siną dal. .. .radzić doradzać. .. taka już jego nautra
 • A za rok koledzy Gelertowej z Grudziądza postawią szlabany i będziecie płacić jak na Królewieckiej !!
Reklama