UWAGA!

Nowe urny na wybory

78 nowych urn do głosowania zamówił Urząd Miejski w Elblągu. Będą przezroczyste, bo taki jest wymóg nowych przepisów, które wejdą w życie 1 lipca. Zakup urn będzie sfinansowany z budżetu państwa.

Biało-czerwone urny do głosowania już niedługo odejdą do lamusa. Zastąpić mają je nowe, przezroczyste. Obecnie Państwowa Komisja wyborcza prowadzi prace przygotowujące do zmian. Każda z gmin, na podstawie liczby obwodów, ma podać ilość potrzebnych urn do głosowania.
       - Państwowa Komisja Wyborcza, zwracając się z wnioskiem o podanie liczby, poprosiła o wskazanie liczby plus zapas, bo różne rzeczy się zdarzają. Zamówiliśmy 78 urn na potrzeby miasta Elbląga – mówi Maciej Cichosz, dyrektor departamentu spraw obywatelskich Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Ich zakup będzie sfinansowany z budżetu państwa przez Państwową Komisję Wyborczą. Zmiany mają wejść w życie 1 lipca, natomiast najbliższe planowane wybory – samorządowe - powinny odbyć się w 2018 roku.
      
       Więcej w materiale filmowym Telewizji Elbląskiej
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • To teraz będzie sama przyjemność pójść na wybory wrzucić głos do pięknej nowiutkiej urny albo na referendum odwowołać naszych włodarzy jak tak dalej będą postępować :)
  • jak by nie było innych ważniejszych wydatków, co za żenada!
  • Wśród dziesięciu największych płatników podatku CIT w Polsce nie ma żadnych koncernów zagranicznych, a za to są energetyczne i górnicze spółki skarbu państwa. Innymi słowy państwo samo płaci sobie CIT, a potem z naszych pieniędzy dotuje bankrutujące przedsiębiorstwa z branży górniczej płacąc naszymi podatkami podatek za te przedsiębiorstwa. Wszystkie multinarodowe korporacje stosują agresywną optymalizację podatkową i albo jadą na stracie, albo na niewielkim zysku. Ale to są mityczni inwestorzy, uprzywilejowani względem lokalnego kapitału. przedsiębiorcy, którzy jednak mimo całego tego nieprzyjaznego otoczenia, nie bankrutują, są traktowani jak dojne krowy. Ostatnio pojawiły się już wśród rządzących nawet tak chore pomysły, aby nakazać osobom zatrudnionym na etacie i prowadzącym działalność gospodarczą, podwójne płacenie na ZUS. Oczywiście przyszła emerytura nie będzie podwójna, o ile jakaś w ogóle będzie. Jeszcze bardziej przerażający pomysł jest taki, aby polscy przedsiębiorcy musieli płacić ZUS od całości przychodów. Jeśli do tego dojdzie, będzie to oznaczało automatycznie exodus polskich firm za granicę, co może tylko wywołać większy problem pazernych rządzących. Oczywiście w odpowiedzi na swoją głupią politykę podwyższania podatków zbiorą mniej i zaczną nakręcać fiskalny aparat terroru. W ten sposób urzędnicza hydra bije się po głowie własną pięścią podcinając gałąź na której siedzi i ograniczając przy okazji siłę gospodarki.
  • A co ze sprawą EPEC-u i stwierdzonymi nieprawidłowościami ostatnio było bardzo głośno w tej sprawie? Czy został powołany już nowy zarząd?
  • A co szykują się jakieś wybory? Odwołujemy samorząd czy jak?
Reklama