UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowy komendant policji w Elblągu: insp. Krzysztof Konert

 
Elbląg, Nowym komendantem miejskim policji w Elblągu jest insp. Krzysztof Konert
Nowym komendantem miejskim policji w Elblągu jest insp. Krzysztof Konert (fot. AD)

- Znam tę jednostkę, znam ludzi więc myślę, że będzie nam się fajnie współpracowało dla dobra mieszkańców – mówi insp. Krzysztof Konert, nowy Komendant Miejski Policji w Elblągu. Jednostkę zna, bo służył w niej przez 15 lat, był kiedyś nawet jej wiceszefem. Teraz zapowiada utrzymanie poziomu pracy w KMP Elbląg, ale i zmiany. Zobacz zdjęcia z odprawy.

Kiedy w grudniu 2015 r., po 27 latach służby, na emeryturę przeszedł insp. Marek Osik, jego zwierzchnik – insp. Marek Walczak, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie – zapowiedział, że na stanowisku kierowniczym w Elblągu widzi insp. Krzysztofa Konerta.
       - Brałem pod uwagę to, że insp. Konert pracował w tej jednostce, jest doświadczonym oficerem, sprawdził się również w Nowym Mieście Lubawskim oraz w Iławie - uzasadniał swój wybór.
       Dziś (18 stycznia) insp. Krzysztof Konert przejął obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. Można powiedzieć, wrócił do rodzimego portu.
       - W tej jednostce pracowałem 15 lat, byłem też zastępcą komendanta więc bardzo się ucieszyłem z tej propozycji – przyznał dziś komendant Konert. - Znam jednostkę, znam ludzi więc myślę, że będzie nam się fajnie współpracowało dla dobra naszych mieszkańców.
       Dodał, że wie, z jakimi problemami (lokalowymi i tymi z transportem) boryka się elbląska komenda policji. - Z insp. Markiem Osikiem współpracowaliśmy i rozmawialiśmy, wykorzystam tę wiedzę, by pracowało się tu efektywniej. Zmiany będą, bo musimy się zmieniać, by się rozwijać, ale najpierw muszę porozmawiać z policjantami - uzupełnił.
       A poprzeczka przez poprzednika została postawiona wysoko. Z roku na rok elbląska jednostka policji osiąga coraz lepsze wyniki pracy, która, jak wynika z ankiet, jest też dobrze oceniana przez mieszkańców.
       - Oczekuję, by poziom pracy był co najmniej taki sam, jak nie lepszy – mówił insp. Marek Walczak. - Zależy mi też, by relacje z współpracownikami zbudowane przez komendanta Osika były nadal dobre. Atmosfera pracy daje bowiem gwarancję właściwej realizacji zadań. Jestem jednak spokojny – dodał komendant wojewódzki - pan komendant Konert doskonale wie, czemu nosi mundur, czemu służy, jakie są jego zadania.
       Zadania wykonywałoby się łatwiej, gdyby rozwiązały się problemy chociażby lokalowe. Elbląscy policjanci od lat czekają na nową siedzibę, bo stare obiekty po prostu się sypią.
       - W tym tygodniu komendant główny zwołał naradę ze wszystkimi komendantami wojewódzkimi policji i mam nadzieję, że wówczas poznamy szczegóły budżetu policji – mówił insp. Marek Walczak.
      
       ***
       Insp. Krzysztof Konert do tej pory w elbląskiej komendzie przepracował łącznie 15 lat. W roku 2006 był zastępcą Komendanta Miejskiego Policji. W czerwcu 2007 roku został Komendantem Powiatowym Policji w Nowym Mieście Lubawskim, a od stycznia 2009 roku Komendantem Powiatowym Policji w Iławie. Tę funkcję sprawował przez 6 lat.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama