UWAGA!

Nurkowanie w …Światowidzie

Elbląg, Zdjęcie z poprzedniej wystawy D. Sepioło w "Światowidzie" - w listopadzie 2007
Zdjęcie z poprzedniej wystawy D. Sepioło w "Światowidzie" - w listopadzie 2007 (fot. nadesłane)

Miłośników nurkowania i tych, którzy zawsze chcieli to robić CSE Światowid oraz Klub Działalności Podwodnej „Truso" zapraszają na maraton filmów nurkowych oraz wystawy i wykłady poświęcone tej tematyce. Impreza odbędzie się w sobotę, 6 lutego, w godzinach od 10 do 20 w sali kameralnej Światowida. Wstęp jest bezpłatny.

- Założeniem przedsięwzięcia jest popularyzacja nurkowania rekreacyjnego - filmy wyświetlane w ramach maratonu przedstawiają szerokie spektrum możliwości, jakie daje nurkowanie - mówi Dominika Śmiech z CSE Światowid. - Filmy, opatrzone komentarzem, pogrupowane zostały w bloki tak, by widzowie mogli obejrzeć zarówno barwne rafy koralowe wód tropikalnych, ekscytujące nurkowanie na wrakach, jak i w grotach i jaskiniach.
       Jak dodają organizatorzy będą też filmy nakręcone na najbardziej popularnych krajowych akwenach, a z myślą o najmłodszych przygotowanych zostało szereg innych atrakcji.
       - Rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny „Podwodny świat", w którym udział brały elbląskie przedszkolaki i dzieci z klas I-III szkół podstawowych - dodaje Dominika Śmiech. - Jego laureaci otrzymają nagrody ufundowane przez Bałtyckie Centrum Nurkowe Seawave oraz Elbląskie Centrum Nurkowe Deepstop. Najlepsze prace konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie.
       O godz. 11.15 specjalnie dla dzieci, z prelekcją na temat ratownictwa, wystąpi Stanisław Chomentowski, który jest m.in. wiceprzewodniczącym Komisji Działalności Podwodnej ds. szkoleniowych, instruktorem rekreacji w specjalności płetwonurkowanie i instruktorem-wykładowcą WOPR. Z kolei z prelekcją adresowaną do rodziców wystąpi Adam Kozakiewicz – wiceprezes Elbląskiego Klubu Działalności Podwodnej „Truso" i instruktor nurkowania, w wystąpieniu którego zaprezentowane zostaną możliwości i ograniczenia związane z nurkowaniem najmłodszych.
       Podczas sobotniej imprezy będzie też można ponownie zobaczyć - prezentowaną już kiedyś w Światowidzie i cieszącą się wówczas dużym zainteresowaniem - wystawę fotografii Dariusza Sepioło.
       Szczegółowych informacji udziela Dominika Śmiech pod numerem telefonu 55 611 - 20 -  83.
      
Justyna Kozłowska - Dyrla (Światowid)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama