UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Obchody 69. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego

2008-09-25
Aktualizowany 2008-09-27 20:17
Elbląg, Uroczystości rocznicowe przed Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego rozpoczną się w poniedziałek  o godz. 17
Uroczystości rocznicowe przed Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego rozpoczną się w poniedziałek o godz. 17 (fot. arch. 16 PDZ)

Od 28 do 29 września trwać będą w Elblągu obchody 69. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

W niedzielę(28 września) o godz. 10 w katedrze pw. św. Mikołaja ksiądz infułat Mieczysław Józefczyk odprawi uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie. Wezmą w niej udział przedstawiciele organizacji kombatanckich, poczty sztandarowe oraz kompania honorowa 13 Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego.
     Natomiast w poniedziałek (29 września) o godz. 17 rozpoczną się uroczystości przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego przy ul. Gen. Grota-Roweckiego.
     Organizatorami rocznicowych obchodów są: Towarzystwo Miłośników Lwowa, Wilna, Grodna i Ziemi Wołyńskiej oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.
     Patronat honorowy nad uroczystościami objęli: prezydent Elbląga Henryk Słonina oraz dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Wiesław Michnowicz.
     Uroczystości odbędą się z udziałem asysty wojskowej zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym.
     
     Program obchodów 69. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego
     28 września
     godz. 10 – uroczysta msza święta z asystą kompani honorowej 13 Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego – Katedra św. Mikołaja w Elblągu
     
     29 września
     godz. 17 - uroczysta zbiórka przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego, ul. Gen. Grota – Roweckiego z udziałem Kompani Honorowej 13 Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego wraz z pocztem flagowym i sztandarowym, Orkiestry Wojsk Lądowych Garnizonu Elbląg oraz posterunkiem honorowym przy pomniku. Uroczystość będzie miała następujący przebieg;
     - meldunek komendanta Garnizonu Elbląg o gotowości do uroczystości;
     - wciągnięcie na maszt Flagi Państwowej przy dźwiękach Hymnu Państwowego;
     - okolicznościowe wystąpienia;
     - Apel Poległych oraz salwa honorowa;
     - odegranie hymnu Polskiego Państwa Podziemnego;
     - składanie wieńców i wiązanek pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama