UWAGA!

Olimpijczycy odwiedzą Elbląg

 Elbląg, Olimpijczycy odwiedzą Elbląg

Elbląg jest oficjalnym partnerem Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010 w ramach Programu Miast Goszczących. Zgodnie z tradycją Olimpiad Specjalnych, wszystkie reprezentacje krajów z zagranicy odwiedzają miasta goszczące gospodarza Igrzysk, przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów. W związku z tym w dniach od 15 do 17 września w naszym mieście będzie gościć reprezentacja programu narodowego z Ukrainy.

Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2010 odbędą się od 18 do 24 września w Warszawie. Ceremonia Otwarcia będzie miała miejsce na stadionie Legii a zamknięcie na Placu Zamkowym. Sportowcy rywalizować będą w 9 dyscyplinach takich jak: bowling, lekkoatletyka, jazda szybka na wrotkach, koszykówka, 7-osobowa piłka nożna kobiet, badminton, tenis ziemny, tenis stołowy, trójbój siłowy. Dodatkowo zaplanowano dyscyplinę pokazową MATP dla sportowców z najgłębszym stopniem niepełnosprawności intelektualnej.
       Olimpiady Specjalne Polska to organizacja pożytku publicznego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Misją Olimpiad Specjalnych jest zapewnienie całorocznego cyklu treningów i zawodów dla sportowców z tego typu niepełnosprawnością. Ruch Olimpiad Specjalnych zapoczątkowała Eunice Kennedy Shriver, siostra prezydenta J. F. Kennedy-ego, powołując w latach 60-tych w Stanach Zjednoczonych międzynarodową organizację sportową Special Olympics Inc.
       W Programie Miast Goszczących ELIOS2010 weźmie udział 57 polskich miast. W czasie dwóch dni pobytu w Elblągu sportowcy będą gościnnie trenować na naszych obiektach, zwiedzą też nasze miasto i okolice. Przewidujemy atrakcje sportowo-kulturalne m.in. uroczyste powitanie Biegu z Pochodnią Strzegących Prawa oraz imprezy integracyjne. Będzie to okazja dla naszych wyjątkowych gości do zapoznania się z polską kulturą, lokalnymi zwyczajami i naszymi mieszkańcami. Po pobycie w Elblągu zawodnicy Olimpiad Specjalnych pojadą do Warszawy aby przystąpić do rywalizacji, w której w sumie weźmie udział około 1600 sportowców z 57 państw europejskich i eurazjatyckich. Mamy nadzieję, że elblążanie ciepło przyjmą wyjątkowych sportowców.
       Wszystkie informacje o ELIOS2010 można uzyskać odwiedzają oficjalną stronę Igrzysk: www.warsaw2010.eu.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • "W czasie dwóch dni pobytu w Elblągu sportowcy będą gościnnie trenować na naszych obiektach" Pokażcie tej reprezentacji nasz stadion a także basen przy ul. Spacerowej, to pomyślą że przyjechali do jakiegoś skansenu pozwiedzać relikty PRLu.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    mariuszzzzzz(2010-09-10)
Reklama