UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oni chcą i lubią pomagać

 
Elbląg, Elbląscy wolontariusze nagrodzeni podczas gali
Elbląscy wolontariusze nagrodzeni podczas gali (fot. Anna Dembińska)

Sala koncertowa Ratusza Staromiejskiego wypełniła się dzisiaj do ostatniego miejsca, bo i wydarzenie – szczególnie dla młodzieży, która chce i lubi pomagać – było wyjątkowe. Podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu nagrody otrzymali najaktywniejsi wolontariusze z Elbląga. Zobacz zdjęcia.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza przypada 5 grudnia, więc dzisiaj była najlepsza okazja, by podziękować wszystkim, którzy na co dzień wcielają ideę wolontariatu w życie. W Elblągu jest to prawie tysiąc osób, głównie uczniów, którzy współpracują z Regionalnym Centrum Wolontariatu.
       - Nie liczby są tutaj najważniejsze, choć wolontariuszy przybywa. Ważne, że chcą, lubią pomagać, angażować się w różnego rodzaju inicjatywy. W Elblągu mamy 40 koordynatorów kół wolontariackich, każde liczy około 20 wolontariuszy – mówi Gabriela Zimirowska, szefowa Regionalnego Centrum Wolontariatu. - Cieszy mnie to, że wolontariusze są coraz bardziej świadomi, po co to robią. To takie mądre pomaganie. Czego można im życzyć z okazji Dnia Wolontariatu? Hojności w rozdawaniu czasu, jak powiedział Arkadiusz Jachimowicz.
       - Myślę, że też macie takie przeświadczenie, że wolontariat, choć jest trudny, to jest piękny. Bo wiele daje. Pomimo że na wprost niczego nie zyskujemy, to chociaż ta nasza satysfakcja „a może kiedyś policzą to również na górze” - mówił do młodzieży podczas gali Arkadiusz Jachimowicz, przewodniczący Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych. - Zachęcam was do tego, byście nie przestali być wolontariuszami w szkołach. Byście uczestniczyli też w pracach różnych stowarzyszeń, fundacji jak już będziecie dorośli. Byście świadczyli, oczywiście na ile będzie mogli, trudny codzienny wolontariat. A jeśli nie będziecie mogli, to proszę was, byście przekazywali 1 procent dla jakieś fajnej organizacji pozarządowej, systematycznie płacili nawet drobne kwoty jako darowizny. Dojrzeliśmy już do tego jako społeczeństwo. Dzięki temu te organizacje będą silniejsze, będą mogły lepiej działać, bo pieniądze są narzędziem do tworzenia dobra.
       Z okazji Dnia Wolontariusza kilkadziesiąt osób podczas gali otrzymało nagrody i wyróżnienia. Dziecięcego Piekarczyka, przyznawanego przez młodzież z Miejskiego Centrum Wolontariatu, otrzymała Anna Mienicka z SP 18. Wyróżnienia otrzymali także koordynatorzy poszczególnych kół wolontariackich, a zwyciężczyniami konkursu „Barwy wolontariatu” zostały ex equo Marta Puchta z Zespołu Szkół Gospodarczych i Natalia Zielińska z IV LO.
       - Nie wiedziałam, że to moje pomaganie może zostać zauważone i docenione. Przygodę z wolontariatem zaczęłam od gimnazjum, a rozwinęłam jeszcze, gdy trafiłam do technikum. Lubię pomagać ludziom. Czuję taką wewnętrzną potrzebę. Myślę, że dobro, które dajemy innym, wraca. Jeśli nie bezpośrednio do nas, to do innych ludzi – mówiła Marta Puchta.
       Galę uświetnił występ zespołów Szalone i Szalone Małolaty ze Studia Artystycznego Katarzyny Panicz.
      
       Lista nagrodzonych w konkursie „Barwy wolontariatu”
       I miejsce - Marta Puchta i Natalia Zielińska
       II miejsce – Szkolne Koło Wolontariatu przy Zespole Szkół Technicznych
       III miejsce – Maja Zając i Koło Wolontariatu przy IV LO
       Laureaci: Dżesika Stępień, Agnieszka Hoppa, Marta Gawkowska, Nina Śniecikowska, Angelika Antonowicz, Szkolne Koło Caritas przy SP nr 25, „Teen Challenge” Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział Elbląg, Szkolne Koło Wolontariatu przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Oliwia Żukowska, Natalia Kojtych, Mateusz Leszczyński, Szkolne Koło Wolontariatu przy SP 23. Oliwia Jakubowska, Joanna Orgacka
       Nominowani: Adrianna Sarbiewska, Wiktoria Heida, Adriana Czaja, Zofia Bukowska, Ewa Chmura, Janina Krakowska, Alicja Zamojska, Marcin Nawrocki, Piotr Kwaśniewski i Szkole Koło Wolontariatu przy Zespole Szkół Mechanicznych.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama