UWAGA!

Orkiestra zaczęła grać!

 Elbląg, Orkiestra zaczęła grać!
fot. Mikołaj Sobczak

Punktualnie o godz. 9 elbląski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otworzył swoje drzwi dla wolontariuszy. W miasto wyruszyło ponad 400 osób, które będą zbierać datki na walkę z sepsą. Zobacz zdjęcia.

Ratusz Staromiejski, kilka minut przed godziną 9. W długiej kolejce na odbiór puszek i identyfikatorów czekają wolontariusze – młodsi, starsi, wiele osób przyszło z dziećmi.

- Warto pomagać. Robimy to dla wspólnego dobra. W tym roku zbieramy na leczenie sepsy, to paskudna choroba, która zabiera życie. Moja teściowa właśnie z nią walczy – mówi pani Ela, którą jest jedną z wolontariuszek. Z puszką będzie chodzić po ulicach Elbląga już po raz piąty. - W ubiegłym roku był straszny huragan, ale daliśmy radę. Dzisiaj pogoda jest lepsza – przyznaje. – Ogólnie ludzie są życzliwi WOŚP. Nie ma nieprzyjemnych incydentów.

 

Razem z panią Elą w miasto wyruszy pan Patryk, jej zięć, który z WOŚP gra po raz czwarty. – Co roku razem chodzimy, córka też, ale w tym roku jest akurat niedziela handlowa i musiała iść do pracy. Dla wolontariuszy to dobrze, że mamy niedzielę handlową, więcej ludzi na mieście będzie – przyznaje pani Ela..

Z kolei Kinga, którą również spotkaliśmy w kolejce przed Ratuszem Staromiejskim, będzie wolontariuszką WOŚP po raz pierwszy. – Chciałam jakoś pomóc i się zgłosiłam. Trochę koleżanka mnie namówiła – przyznaje.

Dla koleżanki Kingi – Wiktorii – będzie to druga edycja WOŚP w roli wolontariuszki. – Pierwszy raz byłam trzy lata temu i po przerwie postanowiłam wrócić przyznaje Wiktoria.

– Gdzie będziemy kwestować? Jeszcze nie wiemy, będzie na spontanie – śmieje się Kinga.

W sumie na ulice Elbląga ruszy ponad 400 wolontariuszy, osobom niepełnoletnim będą towarzyszyć rodzice lub członkowie patroli. – Mamy nadzieję, że mieszkańcy przyjdą na starówkę, serdecznie zapraszamy, sporo tu się będzie działo. W ubiegłym roku pogoda pokrzyżowała nam plany, więc w tym roku sobie to odbijemy. Mam nadzieję, że będzie bezpiecznie. Pogoda dopisała, więc bardzo się z tego cieszymy – mówi Adam Krause, szef elbląskiego sztabu WOŚP.

Główna scena 31. Finału WOŚP w Elblągu znajduje się na ul. Stary Rynek. Zacznie działać o godz. 14. Wystąpią: Karmen, Szalone i Szalone Małolaty, Fumez, Blind Box, The Nierrobers i Etna Kontrabande. Między koncertmi odbędą się licytacje, a całość o godz. 20 zakończy Światełko do Nieba. Szczegółowy program na plakacie obok.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ja nie wspieram WOŚP, bo jest wykorzystywana przez polityków PO do walki politycznej, a ja nie będę niczego wspierał co jest wykorzystywane do walki politycznej przez PO. Poza tym koncert transmituje szczujnia TVN
 • Owsiak pluje na kościół, a nie przeszkadza mu to, że wolontariusze zbierają pod kościołem
 • W taką pogodę wolontariusze jutro zameldują się w przychodniach. Rodzice zapłacą za lekarstwa. Powodzenia.
 • złamanego grosza nie dam dla OWSIKA cwaniaczka
 • Co roku przy okazji Orkiestry nachodzi mnie pytanie czy członkowie i sympatycy PiS którzy jak ognia unikają wpłaty do puszki i przypięcia serduszka, tak samo reagują, gdy w szpitalu, czy przychodni mają skorzystać z urządzenia kupionego przez Fundację Owsiaka za nasze nie pisowskie pieniądze?????
 • dlaczego tak szlachetny i dobry Owsiak nie sprzeda swojej willi i nie przekaże pieniążków dla szpitali ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  48
  49
  wróbelekelemelek(2023-01-29)
 • A ty jak się czujesz jak korzystasz ze sprzętu zakupionego przez pisowski rząd, który rzadzi już druga kadencję?
 • czy kiedykolwiek jasno bez emocji i bez zbędnego kombinowania i cudowania dowiemy się ile zarobili na orkiestrach ich organizatorzy np. zebrano tyle i tyle, Owsiak zarobił tyle i tyle, żona Owsiaka tyle i tyle, córka tyle i tyle, zięc tyle i tyle, itd z czego tu chce się robić tajemnice ? to, żadna łaska te dane pokazywać przy każdej nowej edycji i to tak żeby nawet ierozgsniety matematycznie mógł sobie ocenić i mieć swoje zdanie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  46
  21
  Oknv(2023-01-29)
 • Jesteś osioł ! Gdy znajdziesz się w szpitalu i zobaczysz serduszko to powiedz że jesteś z PiS i chcesz umrzeć.
 • Od niezaszczepionych też nie powinni zbierać. Jurek na festiwal z pieniędzy WOŚP nie wpuszczał takich osób.
 • jeśli Owsiak miałby dobre serce mieszkał by na kawalerce a nie w domu kupionym za kasę zebraną przez dzieci. DOM WART ponad 10 mil... HAAAAA a wy dalej dajcie się w balona robić przez milicjanta
 • Pierwsze zajadłe wpisy od sympatycznych sympatyków PiS, którzy powinni mieć oczywisty zakaz korzystania z aparatury Orkiestry. Ciekawe, czy w szpitalu MSWiA w Warszawie, gdzie leczy się Prezes Kaczyński na żadnym urządzeniu nie ma czerwonego serduszka
Reklama