UWAGA!

Otwarcie mostu nastąpi szybciej?

 Elbląg, Otwarcie mostu nastąpi szybciej?
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Remont Mostu Niskiego zostanie znacznie przyspieszony - poinformował media... Jerzy Wcisła. Senator twierdzi, że na początku czerwca żegluga na tym odcinku rzeki Elbląg zostanie przywrócona. Urzędnicy są bardziej ostrożni w przewidywaniach. 

Remont Mostu Niskiego miał się zakończyć 20 kwietnia, ale został przedłużony do 29 czerwca. Wymiana nawierzchni na moście spowodowała, że obiektu nie można otwierać, a to z kolei zablokowało możliwość żeglugi na trasie między Kanałem Elbląskim a Pętlą Żuławską. Przeciwko zamknięciu mostu protestowali przedsiębiorcy z branży turystycznej i wodniacy.

- Najważniejszy szlak turystyczny z Elbląga został zamknięty w momencie, kiedy turystyka wodna stanęła przed szansą na przyciągnięcie nowych turystów – spośród tych, którzy nie wyjadą za granicę z powodu koronawirusa. Przedstawiciele turystyki wodnej zwrócili się do mnie z prośbą o pomoc. Rozmawiałem o tym z prezydentami Elbląga. Szukaliśmy różnych rozwiązań i dzisiaj mogę przekazać, że remont mostu zostanie znacznie przyspieszony. Na początku czerwca żegluga w stronę Kanału Elbląskiego zostanie przywrócona – twierdzi senator Jerzy Wcisła. 

Elbląscy urzędnicy są bardziej ostrożni w przewidywaniach. - Robimy wszystko, by przyspieszyć podany termin zakończenia prac. Jeśli tylko prace się zakończą i zostaną wykonane odbiory, most ponownie zostanie oddany do użytku. Na pewno nikt nie będzie z tym zwlekał - poinformował nas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. 

Jak już informowaliśmy, po oddaniu Mostu Niskiego do ponownego użytku będą mogły przez niego przejeżdżać tylko pojazdy uprzywilejowane np. służb miejskich. Tym samym kierowcy stracą możliwość skracania sobie drogi przez starówkę, by dostać się na Zawodzie i dalej na obwodnicę Elbląga. 

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Po co budować i remontować most, którym nie będzie można jeździć, choćby jednokierunkowo? To most dla ozdoby? Przecież to marnotrawstwo pieniędzy podatników. Wróblewski boi się spartaczonej roboty, której nie pilnuje, i że puszczając ruch aut wyjdzie tu jego olewanie tematu?
 • Poszło w świat o nieudolności władz miasta Elbląga to udają że będzie szybciej, choć branża wodno turystyczna już skreśliła nasze miasto do odwiedzin. Teraz pytanie do W. W co się dzieje w EPT ?? Mieliście walczyć z globalnym ociepleniem ?, a nastała pandemia i nawet nie jesteście w stanie masek użyć dla mieszkańców, a o bardziej zaawansowanych środkach nie ma co wspominać. Słupnik słuchaj pobierasz dochody ty i twoje jak przed pandemią, a tniecie i pier. .. .. o standaryzacji kosztów najsłabszym, więc powiedz ile zarabiasz, nie to ja powiem około 11tys brutto, bez dodatków funkcyjnych, więc odważnie powiem jesteś szkodnikiem miasta Elbląga. .. ..
 • Senator zaczyna wyręczać w obowiązkach ludzi Prezydenta. Nie po to Unia wykładała pieniądze na odbudowę tych przepraw, aby most był na pokaz i dla uprzywilejowanych (artykuł nie precyzuje, ale być może "uprzywilejowanie"ma dotyczyć też limuzyn z Ratusza?). Ograniczenie ruchu mostowi nie pomoże, bo nie taka była przyczyna uszkodzeń nawierzchni, zaś z całą pewnością spowoduje zakorkowanie innych wyjazdów ze Starego Miasta. Takie prymitywne myślenie Prezydenta i jego doradców - nie służy, niestety, mieszkańcom Elbląga - bo wygeneruje kolejne problemy, tym razem komunikacyjne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  8
  pioan(2020-05-26)
 • Co za beznadziejny serwis same pierdoły a o znalezionych dziś zwłokach w parku Traugutta przy kortach nic nie piszą żenada.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  7
  Anty wirus(2020-05-26)
 • Mamy klops Panie Wcisla. Pański kandydat na prezydenta RP zapowiedział ze jeśli wygra to wstrzyma przekop Mierzei. Pomijam absurdalnosc i niedorzecznośc tej wypowiedzi, wcześniejszych również. tj. Jak zapowiedź likwidacji mediów publicznych. Facet już po grodzku gada; mania wielkości? Czy też może o czym nie wiemy i nastąpi zmiana konstytucji I prezydent bedzie mógl jak w Korei dekretami a to zamykac A to coś otwierać. Może tym sie Panie zajmij? Sprawa druga - jaki to test bedzie dla waszych zwolennikow w regionie. Glosujac za Trzaskowskim glosujesz za wstrzymaniem najwiekszej inwestycji dla regionu.
 • beton asfalt
 • Czyżby senator Wcisła okazał się być szarą eminencją elbląskiego Ratusza? Czy może jest to klasyczne kierowanie z tylnego siedzenia. No, no. .. Ciekawe co usłyszymy od prezydenta Wróblewskiego w tej sprawie.
 • Nawierzchnia części zwodzonej była "spartaczona"już na poziomie projektu odbudowy. Więc obwinianie kierowców o rzekome zbyt szybkie przejazdy przez przeprawę - jako jedyną przyczynę uszkodzeń - to bzdura, tym bardziej, że dość łatwo można było wcześniej zrobić np. progi zwalniające. Ruch odbywał się tylko jednokierunkowo, skąd więc duże zniszczenia "lipnej"drewnianej nawierzchni powstały po lewej stronie? Obecne ograniczanie czy zamknięcie dla ruchu - tego mostu jako ważnego bay-passu to kolejny strzał "kulą w płot"ze strony Prezydenta, bo spowoduje niepotrzebne spiętrzenia na innych wyjazdach ze Starego Miasta.
 • Wystarczy zamontować spowalniacze ruchu i nie będzie można szybko pędzić przez most.
 • Przepraszam ale mamy nowego prezydenta, albo nowego rzecznika prasowego? To po co główny, zastępcy i biuro prasowe? Panie senatorze, a kiedy zakończy się remont zakopianki? Pytam, bo chyba to też pan wie? Wyręcza pan dorosłych ludzi. W jakim świetle stawia pan siebie i ich? Przecież to osoby sprawujące najważniejsze funkcje publiczne. Masakra!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  1
  Czy leci z nami pilot?(2020-05-26)
 • Kiedy powstanie obwodnica polnocno-wschodmia, Panie Wcisła? Zapewne pan wie?
 • Wcisla fachowiec od wszystkiego i od niczego
Reklama