UWAGA!

Pamięć o wojnie

Jutro z okazji 65 rocznicy wybuchu II wojny światowej w Elblągu odbędą się uroczystości składania wieńców i kwiatów.

O godz. 17.00 władze miasta z prezydentem Elbląga na czele, członkowie organizacji społecznych i kombatanci złożą kwiaty pod Krzyżem Katyńskim, a pół godziny później na Grobach Żołnierzy Aliantów. W uroczystości weźmie udział orkiestra i kompania honorowa Wojska Polskiego. O 18.00 w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych przy ul. Agrykola odprawiona zostanie uroczysta Msza święta w intencji ofiar II wojny światowej.
J

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • hmm... troche to "zabawne", że w uroczystosci bierze udział prezydent, ktory jest członkiem partii, ktora w prostej linii wywodzi się z PZPR, ktora to z kolei byla "spółką-córką" ;) partii, której "działacze" wydawali rozkazy skazujące na śmierć tych, dla których m.in. odbywa się ta uroczystość... nie to, żebym cos osobiście miał do tego pana - ot, tak nieco "zabawnie" to wygląda spoglądając na to tak zupełnie z daleka...
 • Tak Velur to jest zabawne.......koledzy z Partii pod sztandarem min. UB mordowali polaków i rzołnierzy AK, tylko dlatego że byli polakami...........to nazywało się utrwalaniem "władzy ludowej"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zantyr(2004-09-01)
 • 1 września 1939 r. wojska niemieckie dokonały napaści na Polskę z morza, lądu i powietrza, rozpoczynając II wojnę światową. Nasz kraj pierwszy przeciwstawił się Hitlerowi i jego obłędnej polityce podboju świata, nie uległ żądaniom niemieckim, które oznaczały rezygnację z suwerenności. W odpowiedzi na bezprawną agresję niemiecką cały Naród stanął do obrony Ojczyzny, składając najwyższe dowody poświęcenia i bohaterstwa. Sowiecki cios ze wschodu 17 września dopełnił tragedii Polski, zdradzonej przez najbliższych sojuszników - Francję i Wielką Brytanię, broniącej w osamotnieniu zasad cywilizacji chrześcijańskiej. Francuzi nie chcieli umierać za Gdańsk, a polski opór uratował ich przed niemiecką agresją jeszcze w 1939 r. - z powodu ogromnych strat poniesionych w kampanii wrześniowej Hitler nie podjął ofensywy na Paryż. Europo, czy jesteś Polsce wdzięczna? Ceną za nasze "nie" powiedziane Niemcom było nieznane wcześniej światu ludobójstwo dokonane na Narodzie Polskim. Auschwitz, Majdanek, Dachau, KL Warschau, Powstanie Warszawskie, Katyń, czyli Golgota Wschodu... Niezliczone zbrodnie, wysiedlenia, deportacje, rabunek mienia i dorobku pokoleń... Rachunek do tej pory nie został spłacony przez okupantów niemieckiego i sowieckiego. Mimo cierpień Polacy przez sześć lat wojny toczyli walkę o niepodległość i wolność - na wszystkich frontach Europy i w Polskim Państwie Podziemnym. Dali świadectwo, że Polska żyje, bo w wolnych sercach nie może nigdy zginąć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Zantyr(2004-09-01)
Reklama