UWAGA!

Pasaż jak nowy jeszcze przed zimą

 
Elbląg, Nowa odsłona pasażu ma zostać zaprezentowana do końca listopada
Nowa odsłona pasażu ma zostać zaprezentowana do końca listopada (fot. Anna Dembińska)

Modernizacja pasażu przy ul. Gwiezdnej pochłonie więcej pieniędzy niż zakładano. Inwestycja miała zostać wykonana ze środków budżetu obywatelskiego (400 tys. zł), jednak konieczny będzie dodatkowy zastrzyk gotówki. Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym tygodniu, by mogły zakończyć się ... jeszcze w tym miesiącu.

Pasaż przy Gwiezdnej powstał w latach 70. ubiegłego wieku. Przez 40 lat przeszedł niewielkie zmiany. O konieczności gruntownej modernizacji tej części Elbląga mówiło się od dawna. W końcu mieszkańcy wzięli sprawę w swoje ręce, złożyli wniosek od Budżetu Obywatelskiego i wygrali. Koszt inwestycji to (jak początkowo zakładano) 400 tys. zł. Za tę kwotę zostanie wymieniona przede wszystkim nawierzchnia pasażu. Na wniosek mieszkańców nie będzie to jednak szara kostka brukowa. Miejsce ma być kolorowe i otoczone zielenią. Zamówienie obejmuje m.in. wymianę nawierzchni placu, drogi manewrowej, miejsc postojowych, chodników, wymianę krawężników betonowych, wykonanie elementów małej architektury, zieleni ozdobnej, wymianę lamp ulicznych.
       Firmy, które stanęły do pierwszego przetargu proponowały zbyt wysokie ceny więc miasto ogłosiło przetarg powtórnie. I okazało się, że nic taniej nie da się zrobić. Wybrano ofertę Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów sp. z o.o. (startowały też firmy z Pruszkowa i Gdańska). Koszt inwestycji to 550 tys. zł, trzeba więc będzie dołożyć brakujące 150 tys. zł.
       - 60 tys. zł pochodzi z oszczędności na innych inwestycjach w ramach budżetu obywatelskiego, natomiast 90 tys. zł wyłoży SM Sielanka - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Plac budowy został przekazany wykonawcy w ubiegły piątek, dziś bądź jutro ruszą prace, które mają zakończyć się jeszcze w tym miesiącu.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama