UWAGA!

Patrol rowerowy Straży Miejskiej

 
Elbląg, Patrol rowerowy Straży Miejskiej
fot. nadesłana

Strażnicy miejscy pełnią służbę w patrolach rowerowych samodzielnie, jak i z Policją. W tym roku były już 43 takie służby z Policją. W trosce o dobro mieszkańców i porządek w mieście funkcjonariusze kontrolują cmentarze, działki, dzikie kąpieliska, parki i place zabaw.

Strażnicy miejscy sprawdzają elbląskie cmentarze pod kątem porządku, spokoju i dewastacji, gdyż zdarzają się sytuacje niszczenia nagrobków, wszelkich dewocjonaliów usytuowanych na cmentarzu oraz kradzieże kwiatów i zniczy. Będą kontrolować je regularnie i postarają się zapewnić spokój.
       Na terenach ogrodów działkowych strażnicy sprawdzają porządki, przebywanie osób bezdomnych oraz występowanie dzikiej zwierzyny. W okresie wiosenno-letnim zostały zwiększone patrole w tych miejscach.
       W czasie wakacji dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe spędzają czas na dzikich kąpieliskach, gdzie jest bardzo niebezpiecznie. Co roku bowiem w miejscach niestrzeżonych lub tam, gdzie kąpiel jest zakazana dochodzi do utonięć. Patrol rowerowy kontroluje również takie miejsca w celu wyeliminowania korzystania z kąpieli w miejscach zabronionych.
       Zgodnie z art. 55 Kodeksu Wykroczeń ten, kto kąpie się w miejscu zabronionym, podlega karze do 250 zł grzywny albo karze nagany.
      
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Zlikwidować straż miejską.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  emmmmmmm(2015-07-16)
 • pilnując na cmentarzu porządku i spokoju ma się bardzo spokojną pracę na lato- sorki przejęzyczyłem się -na lata
 • zabrali fotoradary to i na rowery posadzili a nie tylko benzyne palić w ciepłych pojazdach i dupska wozić
 • Ktoś to widział?
 • podobno tylko nieboszczyki
 • Bardzo duzo chodze na pieszo i nigdy nie widzialam zadnego patrolu, wczoraj na cmentarzu Agrikola i po calej drodze na Zawade rowniez, a moze by tak czesciej sprawdzac to co sie dzieje przed Biedronkami na Zawadzie?chodzi o tych bezdomnych co obsadzaja sie i przed sklepem i przed kosciolem na gorce, nigdy nie widzialam zadnej interwencji, i zadnego patrolu, omijaja te miejsca, za to czasem na Modrzewinie na samym koncu, patrole w samochodzie sobie elegancko zazywaja relaksu
 • to niech codziennie przyjezdzaja na plac zabaw na wapiennej tak wieczorami jest zawsze pelno pijakow, tluka butelki i mordy dra. .. .prawie codziennie dzwoni sie na policje i nic. .. .niech zrobia oswietlenie to nie bedzie sie zbieralo towarzystwo
 • Popieram te patrole. A policjanci na rowerach jacyś sympatyczni mi się wydali. Przydałoby się, żeby w końcu zrobiono porządek z pieszymi na ścieżkach rowerowych, rowerzystami na chodnikach i ulicy. Oczywiście mówię tylko o sytuacjach niedozwolonych. Nie mam na myśli od razu karania mandatami, ale żeby zacząć od pouczeń + ewentualnie jakaś akcja informacyjna z ulotkami, kto kiedy może po czym jechać albo iść. Niby drobnostki, ale to jest już naprawdę irytujące, gdy jadę rowerem i muszę mijać pchaczy wózków, albo gdy idę chodnikiem, a przede mną nagle wyskakuje rozpędzony dzieciak na rowerze, albo osoby jeżdżące po ścieżkach rowerowych pod prąd (przypominam, że w Polsce pojazdy obowiązuje ruch prawostronny). Wydawałoby się, że to takie oczywiste, że było w szkołach, na kursach nauki jazdy, a mimo wszystko ludzie jakoś nie chcą się podporządkować.
 • strażnicy jeżdżą chętnie na relaks i w prywatnych sprawach tym autem NE58000
 • a może i do bażantarni zajrzeć, ale już w schyłku dnia jak "piwo wypite kiełbasa zjedzona to może by jakąś wiatę spalić" spacerowicz bazantarni
Reklama