UWAGA!

Pierwsza ofiara koronawirusa w regionie. Zmarł 74-letni mężczyzna

 Elbląg, pixaby
pixaby

W szpitalu w Ostródzie zmarł starszy mężczyzna z powiatu oleckiego. To pierwszy śmiertelny przypadek COVID-19 w województwie warmińsko-mazurskim.

Jak poinformowała w sobotę (4 kwietnia) TVP 3 Olsztyn 74-letni mężczyzna z powiatu oleckiego trafił do szpitala 18 marca. Nie miał chorób współistniejących. Zgon nastąpił w nocy z piątku na sobotę. Informację tę przekazał Jacek Dudzin, prezes szpitala w Ostródzie.

Według najnowszych informacji Warmińsko - Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w naszym województwie jest 78 osób zakażonych koronawirusem, w tym w Elblągu 14, na terenie powiatu elbląskiego 5. 

oprac.daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jestem przerażona, to dopiero się zaczyna....
 • Brawo
 • Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego. Marze o tym, by osoby starsze i młodsze wychodziły z domy tylko kiedy to konieczne, np. po niezbędne zakupy (niekoniecznie po jeden bochenek chleba). W przeciwnym wypadku zgonów będzie dużo dużo więcej w kolejnych tygodniach.
 • aha, czyli już - zgodnie z nowymi wytycznymi WHO - wpisują ten nowy kod zgonu podciągnięty sztucznie pod koronawirusa :/ - niektórzy lekarze ostrzegali, że do tego dojdzie. .. czyli widać idziemy "włoską drogą"- spodziewajcie się sztucznie nakręconych statystyk zapewne niebawem. PS. w Polsce umiera dziś dziennie ok > 1200 (tysiąc dwieście!)osób - jest prawdziwa epidemia nowotworów, na choroby płuc (spowodowane wieloma czynnikami)schodzi co najmniej kilkadziesiąt osób dziennie, jak nie kilkaset w sezonie grypowym. .. dotychczas nie wpisywało się jasnej przyczyny zgonu - a "ogniska"tych śmierci najczęściej pokrywają się z rejonami kraju, gdzie powietrze jest najbardziej zanieczyszczone.
 • .. .zgonów będzie wkrótce więcej, bo teraz mogą wpisywać nowe oznaczenie COV-cośtam w przypadkach, gdy wcześniej nie było jasnej przyczyny a osoba zeszła na infekcję płuc.
 • chyba jasno jest napisane, że pacjent zmarł na koronaiwrusa i nie miał chorób współistniejących
 • A ile osób przebywa w tej chwili na kwarantannie i ile pod nadzorem epidemiologicznym ?
 • Powinno się dokładnie podawać lokalizację miejsca zakażenia aby ludzie mogli je omijać. W Chinach takie miejsca są wyraźnie oznaczone. Jest nawet specjalna aplikacja na telefon z mapką takich miejsc.
 • na wszelkie infekcje płuc w sezonie umiera nawet kilkadziesiąt osób dziennie w takim kraju jak Polska - teraz, zgodnie z nowymi wytycznymi WHO - będzie można wpisywać oznaczenie zgonu COV-xx, wcześniej się po prostu nic nie wpisywało. I dla nierozumiejących w ogóle tematu - WIĘKSZOŚC POPULACJI złapała kiedyś jakiegoś koronawirusa, a większość popularnych testów jest niedokładna. Miałeś/łaś grypę, przeziębienie? - to mógł być właśnie koronawirus, który nie jest niczym nowym - żyje tu sobie z nami od niepamiętnych czasów. Media nakręcają sztucznie panikę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  41
  21
  GośćTeżZeSzpitala(2020-04-04)
 • Nadal chorzy na koronawirusa leczą się w Ostróda i Elbląg a olsztyn nie udostępnia swoich nowych szpitali i nowoczesnego sprzętu. Co cykoria czy strach. I ptxrdyancue cytować naszym województwie . Waszym bagiennym. Dlaczego pieniądze, środki ochrony i sprzęt nie trafiają do Ostródy i Elbląga .
 • To u nas początek, a dane są tylko danymi, nadal ludzie pracują, siedzą obok siebie, przemieszczaja sie z biura do biura, pokoju do pokoju, latają po sklepach więc to jest nieuchronne! Trzeba przygotować na to organizm! I testy dla pracowników!
 • Liczba zgonów na różne choroby - ostatecznie kwalifikowanych jako 'koronowirus' - może się też zwiększyć wskutek permanentnego niewyobrażalnego stresu,w jakim żyją wszyscy ludzie.
Reklama