UWAGA!

Pierwsze biletomaty w autobusach

W autobusach komunikacji miejskiej w Elblągu pojawił się pierwsze mobilne biletomaty. Płacić można kartą – zbliżeniowo lub za pomocą terminala z klawiaturą.

- Urządzenia umożliwiają zakup biletów jednorazowych normalnych i ulgowych dla strefy I (miejskiej) oraz strefy II (podmiejskiej). Co ważne – bilety te można zakupić jako skasowane lub nieskasowane, tak aby mieć zapas na kolejne  przejazdy. Obsługa urządzeń nie jest skomplikowana i odbywa się głównie za pomocą dotykowego ekranu zlokalizowanego w górnym lewym rogu urządzenia – informuje Zarząd Komunikacji Miejskiej, który przygotował krótki film instruktażowy, jak korzystać z tych urządzeń.

Biletomaty w pojazdach umożliwiają dokonywanie płatności jedynie za pośrednictwem kart płatniczych (zbliżeniowo lub za pomocą terminala z klawiaturą). Po wykonaniu transakcji, zgodnie z życzeniem pasażera urządzenie wydrukuje potwierdzenie transakcji.

- Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi umowami na obsługę linii autobusowych komunikacji miejskiej, jeszcze w tym roku wszystkie autobusy zostaną wyposażone w mobilne biletomaty. W zależności od typu autobusu, biletomaty będą zlokalizowane w przedniej lub środkowej części danego pojazdu – informuje ZKM w Elblągu.

red. na podst. informacji ZKM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie mam z tym doświadczenia ale zastanawiam się jak będzie wyglądało to kupowanie podczas ruszania i przyspieszania pojazdu. A o tym co nieco wiem. Skasowanie biletu stanowi czasami wyzwanie. Kierowcy i motorniczowie potrafią, ho ho.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  32
  Lucyna42(2021-04-15)
 • Czym wy nas wizicie. Rupieciami. Autobusy nadal te same dziadostwo tramwaje to samo badziewie. Jeżdżą krotkie konstale. Ktory z rządzących zasługuje ma mandat O nie przestrzeganiu zasad pandemi. W środkach komunikacji.
 • Czym wy się chwalicie nieudolności ws komunikacji.
 • Jak skasować bilet nieskasowany to już zapomnieli wyjaśnić XD
 • Zakaz sprzedaży biletów przez kierowcę!!! Oni mają prowadzić autobus, a nie się w sprzedawcę bawić! Te sprzedaże biletów to generują opóźnienia, bo barany stoją i kupują u kierowcy!
 • Jeszcze tylko, żeby komunikacja miejska była zintegrowana z pociągami Polregio. Wtedy ZKM w końcu zacząłby zarabiać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  3
  Hosc9999(2021-04-15)
 • Porażka jak co niektórzy kierowcy jeżdżą jakby kartofle wieźli nie pozdrawiam kierowcy co wiecznie w nosie dłubię jest to obrzydliwe może zkm zasponsoruje Panu paczkę chusteczek
 • Po zmianie linii rozkładu zostałem zmuszony do kupienia auta. Nie pomogły apele i inne naciski w tym mieście nie ma alternatywy dla młodych ludzi 👍💪👁
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  34
  6
  Były Pasażer...(2021-04-15)
 • Pan z 16 zapier. .. .. jakby tirem jezdzil. !! On przed przystankiem takie chamowania uskutecznia ze mysle ze jade z gnojem a nie starszym gosciem. A i ze autobus jest 3 min wczesniej, prosze mnie wytlumaczyc przed pracodawca bo ja pozniej godzine jestem w pracy. Zatem dyr zkm bedzie mnie usprawiedliwial i kajal sie za mnie przed moim szefem. A nie ze ja dostaje OPR. Jak przyjechal za wczesnie ma stac dotad az wybije godzina odjazdu z danego przystanku. Co do min.
 • PRZYWRÓCIĆ stary rozkład jazdy!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  54
  6
  Elbląg dno(2021-04-15)
 • Ja bym wolał, aby autobus nr 12 jeździł z Warszawskiej na Próchnik. A tylko wybrane kursy na Al. Odrodzenia
 • Gdyby kasa nie została zmarnowana na niepotrzebną linię tramwajową to można by było zakupić dla Elbląga nowe tramwaje, ,tzw. Ogórek, ,
Reklama