UWAGA!

Pierwsze przedszkole profilowane

Od 1 września „Akademia Krasnoludków” będzie pierwszym i na razie jedynym w Elblągu przedszkolem profilowanym z rozszerzonym zakresem nauczania języka angielskiego. Zostanie tam również wprowadzony unikalny program edukacyjny „Klucz do uczenia się”. Rozmawiamy z dyrektor tego przedszkola Teresą Małecką.

Na czym dokładnie będą polegały te zmiany?
     Teresa Małecka: Pierwsza zmiana dotyczy rozszerzenia programu nauczania języka angielskiego. Zajęcia będą się odbywać w naszej placówce codziennie, a nie, tak jak do tej pory, dwa razy w tygodniu. Nauczanie języka odbywać się będzie w formie zabawy poprzez stymulowanie prostych wypowiedzi i uruchomienie zdolności naśladowczych dziecka, z wykorzystaniem plansz tematycznych, słowników obrazkowych, środków audio i video oraz podręczników z serii „My First English” wydawnictwa Longman. Do nauki zostaną również wykorzystane materiały zakupione w Wielkiej Brytanii, dostosowane do nauczania dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Są to specjalne zestawy ćwiczeń wprowadzające dzieci do nauki pisania, czytania i liczenia. Dzieci będą też poznawały kulturę krajów anglojęzycznych.
     
     A „Klucz do uczenia się”?
     Druga zmiana natomiast polegać będzie na wprowadzeniu programu „Klucz do uczenia się”, który jest kompletnym programem do wychowania przedszkolnego i do zajęć dla dzieci w centrach edukacyjno-rozrywkowych. Jest to unikalny program, który wyróżnia się spośród innych, ponieważ najważniejszym celem staje się zdobycie narzędzi umożliwiających postęp, a nie konkretny cel edukacyjny. Istotne jest „jak”, a nie „co”. Dzięki temu programowi dzieci zdobywają wiedzę i umiejętności, lecz uczą się także, jak wiedzę zdobywać. „Klucz do uczenia się” wspiera rozwój dziecka, ale nie przyspiesza go, podkreśla, że zabawa jest bardzo ważna i uruchamia wszystkie możliwości dziecka.
     
     Czy tak intensywny program nauczania języka obcego i dodatkowo wprowadzenie nowego programu edukacyjnego nie będzie dla dzieci zbyt dużym obciążeniem?
     Z pewnością nie będzie. Powszechnie znana jest opinia, że naukę języków obcych powinno się rozpocząć jak najwcześniej, gdyż dziecięcy umysł jest najbardziej chłonny, a narząd mowy jeszcze bardzo plastyczny i zdolny do bezbłędnego odtwarzania poznawanych obcojęzycznych słów. Nauka wtedy odbywa się zupełnie naturalnie i w związku z tym istnieje duża szansa na osiągnięcie przez dziecko w późniejszym okresie dwujęzyczności. A jeśli chodzi o program „Klucz do uczenia się”, jest to przede wszystkim rozwój umiejętności, który z kolei prowadzi do znaczących zmian w osobowości dzieci. Dzieci zaczynają planować i organizować swoje zabawy, otwarcie przedstawiają swój punkt widzenia a przede wszystkim zaczynają wierzyć w siebie i w swoje umiejętności.
     
AK-M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A gdzie sie miesci przedszkole?
 • ul. Okulickiego
 • to jest ulica Kalenkiewicza
 • a jaka cena za miesiac?
 • trzeba również wiedzieć, że niektórzy do samej dorosłości języka polskiego się nie nauczyli, także warto uważać, aby dzieci wpierw umiały dobrze swój ojczysty język. To dla Polaka najważniejsze, a obcych zdążą się nauczyć. Zostawcie dzieciom chociaż dzieciństwo!!!!!Tyle mają dziecięcego, a czas szybko mija i nie wraca.O tym pamiętajcie przede wszystkim!!!!!Rodzice, nade wszystko, bo inni muszą przyciągać, bo dzieci coraz mniej, a to może być taki haczyk na przynętę, oby nie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rodzice(2006-03-23)
 • a ile dzieci chodzi do przedszkola i czy obsada pracowników pedagodicznych i pomocniczych jest zgodna z normami; czy nie idziemy na ilość?
 • Myślę, że na widoczne i pozytywne efekty pracy z wykorzystaniem "nowości" w "Akademii Krasnoludków" nie trzeba będzie zbyt długo czekać. Pamiętajmy, że w edukacji niedbałej i niekonsekwentnej odnajdują się dzieci zdolne. Pozostalych już na starcie, my dorośli informujemy, że wszystkie prawdy zostaly już odkryte, a ich pytania są po prostu infantylne. Program "Klucz do uczenia" dyscyplinuje przede wszystkim dorosłych, a wszystkim dzieciom daje szansę na budowanie wlasnej wiedzy i umiejętności unikając luk , których efekty często pojawiają się w dalszej edukacji. Znam ten program, znam też bardzo dobre efekty pracy z wykorzystaniem tegoż. To, że jako dorośli podejrzewamy, że będzie on wraz z nauką języka angielskiego udręką dla dzieci, świadczy o tym, jaką edukację przeszliśmy sami. Jestem przekonana, że dla dzieci będzie to dobra zabawa, podczas której uczyć sie będą "przy okazji". Kadrze pedagogicznej przedszkola "Akademia Krasnoludków" gratuluję wyboru i odwagi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AlicjaGuła(2006-03-23)
 • w innych miastach takie przedszkola funkcjonują od lat,mam znajomych którzy zrezygnowali z takiej edukacji, jedna pani i 15 -20 dzieciaczków!!!! czego te dzieci w takich warunkach mogą się nauczyć? teraz przychodzi do domu korepetytora 2 -3 razy w tygodniu, efekty nieporównywalne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rodzic(2006-03-23)
 • zdaje sobie sprawe z tego ze kazdy dla swoich dzieci chce jak najlepiej.. ale czy musimmy niszczyc ich dziecinstwo..?! a potem sie dziwimy ze w wieku 13lat upijaja sie do nieprzytomnosci albo 14letnia dziewczyna jest w ciaży ! zastanowcie sie sam ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  podpisuniebedzie(2006-03-23)
 • "Czego Jaś się nie nauczy,tego Jan nie będzie umiał" Drodzy rodzice,nauka dzieci polega na prawidłowo zorganizowanej zabawie-na którą dzieci codziennie czekają z niecierpliwością (moje dziecko również). Wnioskuję z Waszych wypowiedzi,że nie bardzo orientujecie się,na czym polega praca Waszych dzieci w przedszkolu-gratuluję "dobrych" informacji i współpracy z nauczycielką Waszego dziecka !!! Ktoś,kto napisał-cytuję "... wpierw..."ma nie tylko problemy z językiem polskim. Proponuję przed wydaniem opinii na jakiś temat dobrze się z nim zapoznać. Bo cóż można powiedzieć o czymś,o czym się nie ma zielonego pojęcia. Jestem matką dziecka w wieku przedszkolnym i pragnę by rozwijało się ono z "duchem czasu". Nie chcę żeby przedszkole było dla niego zwykłą przechowalnią. Uważam,że placówka taka powinna spełniać funkcję wychowawczo-dydaktyczną w dosłownym tego słowa znaczeniu. Świetny pomysł Pani Dyrektor "Akademii Krasnoludków" Życzę powodzenia i wielu sukcesów !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  postępowamama(2006-03-23)
 • Uważam,że niektórym osobom-podpisu nie będzie..pomyliły się strony internetowe,bo co ma wspólnego picie alkoholu przez 13-latka,czy zajście w ciążę przez 14-latkę z wprowadzeniem nowoczesnej metody nauczania przez przedszkole ??? !!! GDZIE SĄ RODZICE ??? !!!!! Przecież to od rodziców zależy na jaką drogę zejdą ich dzieci...nie możemy mieć pretensji do przedszkola ,a nawet do żłobka za zachowania naszych dzieci w wieku młodzeńczym . Miejmy pretensje do samych siebie,że daliśmy im zły wzór,czy nie potrafiliśmy ich "dopilnować". Obserwując młodzież i ich rodziny śmiem twierdzić,że dzieci biorą przykład bardzo często z rodziców. Zadaniem każdego przedszkola jest przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole. Bardzo mi się podoba pomysł Pani Dyrektor-wielkie brawa dla Niej za to. Świadczy to,że placówka ta ma na względzie dobro dziecka,a pracownikom zależy na jak najlepszym przygotowaniu dzieci do nauki i życia w tak ciężkich czasach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mama20-latki(2006-03-23)
 • Zgadzam się ,że dzieciom nie powinno się zabierać dzieciństwa, ale nie zgadzam się z opiniami rodziców,którzy uważają, że dziecko,które uczęszcza do przedszkola i uczy się poprzez zabawę ma zabrane dzieciństwo.To my rodzice zabieramy naszym dzieciom dzieciństwo.Ile osób poświęca swoim dzieciom tyle czasu dziennie,co panie w przedszkolu?Ilu rodziców żeby w domu mieć chwilę dla siebie puszcza dzieciom bajki,włącza komputer z grami-sama przemoc o zgrozo,żeby tylko dziecko samo się zajęło sobą,bo my jesteśmy zmęczeni po pracy.Ale od innych to wymagamy.....Przecież każdemu z nas zależy, żeby nasze dziecko było piękne i mądre.Ilu jest rodziców,którzy zanim poślą swoje pociechy do przedszkola sprawdzają,które jest najlepsze i podoła ich wymaganiom.Oddając swoje ukochane maleństwo chce dla niego jak najlepiej .To nasze aspiracje i oczekiwania wpływają na podejmowanie poszukiwanie przez przedszkola nowych i wspaniałych metod pracy z naszymi dzieci.Robią to dla nas rodziców i naszych pociech.Czytałem o tej metodzie w internecie i jestem pełen podziwu dla pracowników ''Akademii Krasnoludków''.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tatuś(2006-03-23)
Reklama