UWAGA!

Pisk opon i ryk silników nocą. „Mamy tego dość”

 Elbląg, Widok na Modrzewinę,
Widok na Modrzewinę, fot. Mikołaj Sobczak

- To, co nocami dzieje się na Modrzewinie, jest nie do wytrzymania. Od kilku lat teren ten jest wieczorami odwiedzany przez "fanów motoryzacji" i codziennie kończy się to wielogodzinnym hałasem silników, zbyt głośnych wydechów i pisku opon - czytamy w mailu przesłanym do redakcji przez mieszkańców tamtych okolic Elbląga. Proszą o interwencję w tej sprawie.

Miejsce, które upodobali sobie „fani motoryzacji” to parking przy ul. Kwiatkowskiego. - Sytuacja ta powtarza się notorycznie, niezależnie od dnia tygodnia, co uniemożliwia nocny wypoczynek mieszkańcom całej Zawady, ponieważ hałas słyszalny jest nawet w okolicach ul. Podgórnej oraz zapewne osiedla Nad Jarem. Hałas słychać również w okolicach CH Ogrody - piszą Czytelnicy.

Podkreślają także, że problem wielokrotnie zgłaszali elbląskiej policji, jednak bez rezultatu. - Patrole tam praktycznie nie zaglądają. Nawet zgłoszenie dyżurnemu, że taka sytuacja ma miejsce w danej chwili najczęściej spotyka się z mało profesjonalną odpowiedzią: i co ja mam z tym zrobić? Nie kończy się wysłaniem tam patrolu lub nawet jeśli patrol się pojawi, to przejedzie ulicą Kwiatkowskiego i tyle. Jako przykład mogę podać zgłoszenie wykonane około godziny 22, gdzie do prawie 1 pisk opon był słyszany non stop – czytamy w mailu od mieszkańców.

Elbląska policja odpiera te zarzuty. - Policjanci reagują na zgłoszenia. W ciągu tygodnia jest tam kilka interwencji patroli ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości kierowców i stan ich pojazdów, ponadto kontrolują tam prędkość. Kierowcy, którzy stwarzają zagrożenie są karani mandatami – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Strażnicy miejscy poinformowali nas, że nie otrzymali żadnych zgłoszeń w tej sprawie. - Podejmowane były jedynie czynności na temat nieporządków, zaśmiecania terenów zielonych, parkingu, które na bieżąco są realizowane – zaznacza Dorota Boczkowska ze Straży Miejskiej w Elblągu.

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Oszołomy już na Dąbka i przyległych ulicach testują możliwości swoich rupieci i nasza cierpliwość. Strażnicy miejscy jak zwykle w formie. Nie otrzymali żadnych zgłoszeń. Czyli wszystko jest ok tylko ludzie marudni.
 • Poproszę konkret- ile mandatów i w jakiej wysokości! Bajki to możesz dzieciom opowiadać.
 • Trzeba zgłosić zbiorowo do prokuratury i NIE elbląskiej. To jest naruszenie spokoju i nękanie psychiczne i jest karalne i to surowo. Jest tak dlatego bo to znajomki i tyle.
 • Przecież na Modrzewinie nikt prawie nie mieszka
 • dezinformacja pełowsko-pisowsko-lewa, skarżą się mieszkańcy no tak tylko, że tam nikt nie mieszka :D bo nie ma tam bloków chyba że w krzakach, jedyne bloki to przy zawadzie i lidlu czyli przed modrzewiną :D a inflacja to wina putina, i ocieplenie klimatu się skończy się zapłaci 250 mld usd na zachód i jak tęczowe będzie paradować na wsi, tak tak i cała zawada spać nie może :D dobre to jest dobre :D to ja mam rozwiązanie: zmień prace i weź kredyt, swoją drogą jakie miasto takie wiadomości.... spytajcie się senatorka albo kolyńskiego o rozwiązanie bo oni wiedzą
 • Problem niestety istnieje w całym mieście, jak się robi ciemno to wycie silników słychać wszędzie. policja - mało aktywna o tych porach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  108
  8
  ghjkl(2022-08-05)
 • Od 6:00 do 22:00 mają prawo, bo nie ma ciszy nocnej
 • Miasto jest biedne i nie stać go na ustawienie tam fotoradaru... Policja i SM też wykazują się totalną bezradnością. Ot, wczoraj po Traugutta na wysokości Oliwskiej przemknął sobie pan motocyklista z prędkością przynajmniej 140km/h... Można... ? można ! Dał radę !
 • Nie istnieje już w prawie żadna cisza nocna, istnieje paragraf na zakłócanie spokoju i dotyczy CAŁEJ DOBY, nie tylko nocy. Robić zdjęcia hałasującym, nagrywać filmy i zgłaszać do prokuratury, tylko nie elbląskiej.
 • Od 6 do 22 to było za komuny. Teraz nikt nie ma prawa zakłócać czyjegoś miru. Czy to godzina 6 rano czy 15 w południe, czy 19 wieczorem. To bez różnicy. Zakłócanie ciszy, to zakłócanie ciszy.
 • Ale wykonać telefon o zakłócaniu porządku lub ciszy nocnej trudno wykonać, co? Odważni, niech ktoś inny zatelefonuje, "doniesie".
 • Ja mieszkam niedaleko Modrzewiny. I też słyszę jak kładami jeżdżą. Ale mi to nie przeszkadza
Reklama