UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Plac po remoncie, ale fontanna bez wody

 
Elbląg, Ruch wrócił już na Plac Słowiański, mimo, że pełno tu jeszcze piachu i wody
Ruch wrócił już na Plac Słowiański, mimo, że pełno tu jeszcze piachu i wody (fot. WS)

Kiedyś Nowy Rynek, Friedrich-Wilhelm-Platz, a obecnie Plac Słowiański przeszedł modernizację. Prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 503 dotknęły tu historii, ale nawierzchnia została już odnowiona. Fontanna pozostanie jednak nadal sucha. Być może zmieni się to w przyszłym roku. Zobacz zdjęcia.

W ostatnich miesiącach w okolicy fontanny nieustannie pracowali budowlańcy, ziemia na Placu Słowiańskim został przekopana, przesypana. Modernizacji poddana została także ulica Plac Słowiański.
       - Ulica o nazwie Plac Słowiański to odcinek drogi wojewódzkiej nr 503 dwujezdniowej od wyjazdu z hotelu Arbiter do ul. Krótkiej – informuje Departament Rozwoju, Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Zakres przebudowy dróg związany z przebudową DW 503 kończy się na wyjeździe z hotelu Arbiter. Podstawowe prace w sąsiedztwie wyjazdu z hotelu zostały zakończone, pozostało jedynie przełożenie fragmentu nawierzchni istniejącego chodnika w kierunku ul. Rycerskiej celem nawiązania się do tej ulicy z przebudowanym układem (prace te aktualnie są prowadzone). W ramach przebudowy DW 503 dla ul. Plac Słowiański pozostał do wykonania zakres robót w obszarze jezdni po stronie Starego Miasta (aktualnie na części tego obszaru prace wstrzymała decyzja wojewódzkiego konserwatora zabytków).

  Elbląg, A tak wyglądała fontanna w oryginale..
A tak wyglądała fontanna w oryginale..


       Natomiast zakres prac na fragmencie placu przy fontannie polegał na przełożeniu fragmentów sieci podziemnych (koniecznych dla usunięcia kolizji z projektowanym układem drogowym) i odtworzeniu nawierzchni. I prace te zostały zakończone.
       Fontanna (zabytek z początku XX wieku) pozostanie jednak sucha.
       - Będziemy aplikowali o środki, które pozwolą na uruchomienie fontanny – zapowiada Monika Borzdyńska, rzecznik prezydenta Elbląga. - Konieczny jest bowiem jej remont, trzeba wymienić dysze itp. Być może uda się uruchomić fontannę w przyszłym roku.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Konkluzja: w przyszłym roku znowu rozkopiemy. Elbląg: wieczne rozryty niczym wilczy szaniec.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 4
  InżynierzKazachstanu(2013-09-05)
 • Ulica o nazwie "Plac Słowiański" to tylko w Elblągu możliwe, tak jaka ulica Stary Rynek, czy ulica Grobla św. Jerzego. A tak przy okazji, to znowu urzędnicy ukradli jedną elbląską alei. Na tablicy jest ul. gen. Grota Roweckiego, a w uchwale Rady Miejskiej - Aleja gen. Grota Roweckiego. Kiedyś podobnie zrobili z Al. Armii Krajowej. Wstyd!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 4
  Lu(2013-09-05)
 • Postawić Hermana von Balka i puścić wodę - taki powinien być target na to zabytkowe miejsce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26 4
  klemens007(2013-09-05)
 • Zaraz, zaraz. Będziecie "konkludować o środki"z EU by. .. nalać wody fontanny?:)Samo napada wkrótce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 4
  Paranoja(2013-09-05)
 • "Aplikować środki". .. ciekawe co jeszcze można aplikować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 3
  (2013-09-05)
 • Jak narazie to powstal darmowy parking, co zle wrozy temu placowi . Zaczna sie robic dziury iron. Tam powinien byc zakaz wjazdu a straz miejska powinna karac tam parkujacych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 2
  Czytelnik_MOBI_71622(2013-09-05)
 • Mnie się nie podoba, że tak fajne miejsce pełni rolę parkingu jedynie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25 0
  (2013-09-05)
 • Takie małe miasta jak Ostróda i Malbork mogą pochwalić się lepszymi i sprawnymi fontannami niż nasze miasto :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 0
  (2013-09-05)
 • Sucha fontanna ma ogromny potencjał turystyczny, ja bym tam nie aplikował. No chyba, że mokrość będzie osiągnięta jakoś atrakcyjnie, np. wytryski piwa o określonych godzinach, potoki piany będą "nawiązywać się do" do biur poselskich przy tej ulicy-placu-parkingu. Na szczycie fontanny koniecznie musi być figura - oczywiści nie żaden Teuton, tylko wilk dający schronienie i karmiący chłopca i dziewczynkę - takie nawiązanie do wilczycy kapitolińskiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 2
  (2013-09-05)
 • jak to po remoncie, to jaki to remont i za ile. .. .kpina!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  klm(2013-09-05)
 • tu powinien stanąć pomnik. .. .. herkusa monte. .. .. pogromcy zakonu tu przestrodze dla niemieckiej hołoty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 5
  WYKSZTAŁCONY40(2013-09-05)
 • Wdzięczni mieszkańcy i kibice prezydentowi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 7
  acotam(2013-09-05)
Reklama